ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کالیفرنیا و تصویب لایحه‌ توقف کامل استفاده از سوخت‌ های فسیلی تا سال 2045

قانون گذاران کالیفرنیایی اخیراً تعهد خود به استفاده از انرژی های پاک را با تصویب لایحه ای با مضمون توقف کامل استفاده از سوخت های فسیلی تا سال 2045 به اثبات رسانده اند. این لایحه ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۵

قانون گذاران کالیفرنیایی اخیراً تعهد خود به استفاده از انرژی های پاک را با تصویب لایحه ای با مضمون توقف کامل استفاده از سوخت های فسیلی تا سال 2045 به اثبات رسانده اند. این لایحه با 43 رای موافق در برابر 32 رای مخالف به تصویب رسید و بعد از هاوایی، کالیفرنیا را به دومین ایالتی تبدیل کرد که چنین گامی بر می دارد.

لایحه مورد اشاره هم اکنون باید در مجلس سنا نیز به رای گذاشته شود و سپس با امضای فرماندار جری براون، به قانون تبدیل می شود. نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که 72 درصد از ساکنین ایالت کایفرنیا از تصویب این قانون حمایت می کنند.

ایالت کالیفرنیا برای رسیدن به هدف خود مسیری طولانی در پیش دارد؛ هرچند که توانسته اهداف قبلی خود در راستای استفاده از منابع انرژی پاک را حدوداً یک دهه زودتر از آنچه انتظار می رفت محقق کند. بنابر آمار مرکز اطلاعات انرژی آمریکا، این ایالت هم اکنون یک سوم از انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدیدپذیر به دست می آورد. گازهای طبیعی سهمی 49 درصدی دارند و 9 درصد دیگر هم از طریق انرژی اتمی به دست می آید.

این رای گیری پس از انتشار گزارش هایی تازه انجام شد که به تشریح برخی از تاثیرات انرژی های فسیلی بر تغییرات اقلیمی در این ایالت پرداخته بودند؛ تاثیراتی نظیر از بین رفتن دو سوم از خطوط ساحلی و دو سوم از منابع آبی کالیفرنیا. علاوه بر این، در صورتی که روند فعلی ادامه یابد، حرارت کالیفرنیا تا سال 2100 میلادی بین 5 تا 9 درجه فارنهایت افزایش می یابد و تا همان سال، میانگین از بین رفتن مناطق مختلف به خاطر آتش سوزی های طبیعی نیز تا 77 درصد افزایش می یابد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی