هنسی چنگ و دندان نشان می دهد؛ معرفی قدرتمندترین موتور بنزینی دنیا

هنسی چنگ و دندان نشان می دهد؛ معرفی قدرتمندترین موتور بنزینی دنیا

بعد از نمایشگاه SEMA سال ۲۰۱۷ شرکت تیونر تگزاسی هنسی، نسل جدید موتورهای خود را رونمایی کرده است. این نسل جدید به منظور استفاده در سوپر خودروی بعدی کمپانی هنسی که قدرتی معادل ۱۶۰۰ اسب بخار خواهد داشت، طراحی و تولید شده است.

 شرکت هنسی برای این موتور ۷.۶ لیتری تویین توربو قول گرفتن توان خروجی فوق العاده بالایی معادل ۱۶۰۰ اسب بخار را داده است . بدنه این موتور کاملا از آلومینیوم تولید شده و گفته می شود که گشتاوری به اندازه ۱۷۶۲ نیوتن متر در دور موتور ۴۴۰۰ RPM تحویل خواهد داد.  این موتور محصول همکاری ۵ ساله هنسی و شرکت فنی مهندسی Pennzoil است.

لازم به ذکر است که این موتور ۱۰۰ اسب بخار از موتور بوگاتی شیرون ۱۴۷۹ اسب بخاری و کوئینزیگ رگرا ۱۵۰۰ اسب بخاری قوی تر است. بنابراین چنین قدرتی آن را تبدیل به قدرتمندترین موتور تولید کارخانه دنیا می کند. نتیجه تمام تلاش هایی که برای طراحی و تولید آن صورت گرفته فقط یک چیز است، شکستن رکورد سرعت.

برهمین اساس انتظار می رود که در سال ۲۰۱۹ شاهد جا به جایی رکورد های بسیاری باشیم. در ادامه با ما همراه باشید تا نیم نگاهی داشته باشیم به توضیحات مختصری که آقای John Hennessey درباره این موتور عنوان کرده است. وی توضیح داده است که هدف اصلی در طراحی و تولید این موتور رسیدن به سرعت ۴۸۲ کیلومتر در ساعت است. همچنین آقای Hennessy اعلام کرد آنها برای رسیدن به این سرعت قادر به گرفتن ۲۰۰۰ اسب بخار نیز از این موتور هستند .هنسی سال گذشته نیز ثبت چنین رکوردی را مطرح کرده بود.


این موتور بر روی نسل جدید ابرخودروی هنسی یعنی ونوم F5 قرار خواهد گرفت. برخلاف نسل قبل ونوم F5 دیگر بر پایه شاسی لوتوس ساخته نخواهد شد و این بار همه تجهیزات و امکانات این خودرو به دست خود هنسی طراحی شده است. بدنه تمام فیبر کربنی نسل جدید ونوم F5 باعث شده است این خودرو فقط  ۱۳۶۰ کیلوگرم وزن داشته باشد.

با وجود اینکه تنها ۲۴ دستگاه از این خودرو تولید می شود که ۱۵ دستگاه از آن تا به حال فروش رفته است. هر کدام از این خودروها ۱.۶ میلیون دلار قیمت دارند.هنسی

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato