خداحافظ بیتل؛ توقف خط تولید شاخص ترین محصول فولکس واگن

خداحافظ بیتل؛ توقف خط تولید شاخص ترین محصول فولکس واگن

فولکس ‌واگن که یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده خودرو در جهان به شمار می رود. این کمپانی روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از ۸۰ سال، در سال ۲۰۱۹ با تولید دو مدل از آخرین نمونه های فولکس قورباغه ای به خط تولید این خودرو پایان می دهد.
هاینریش وئبکن، مدیر عامل شرکت خودروسازی فولکس‌ واگن در این خصوص تصریح کرد: «خداحافظی با فولکس قورباغه ای پس از گذشت سه نسل و بیش از هفت دهه ممکن است باعث تحریک عواطف و احساسات بسیاری از علاقمندان این خودرو شود.»
گفته می شود که هدف از طراحی این خودرو، تولید خودرویی اقتصادی و قابل استفاده برای عموم مردم بود.فولکس قورباغه ای نخستین بار در سال ۱۹۳۸ و با نام فولکس واگن تیپ یک تولید شد. تولید فولکس واگن بیتل در سال ۱۹۹۴ مجدداً با طراحی مدرن و با نام نیو بیتل (بیتل جدید) از سر گرفته شد و تا سال ۲۰۰۳ ادامه داشت که البته بسیاری معتقد اند که این محصول از جذابیت بیتل اصل برخوردار نبود.
این شرکت در سال ۱۹۷۹ تولید بیتل را در آمریکا متوقف کرد اما در واحدهای تولیدی خود در برزیل و مکزیک به تولید آن ادامه داد.
دلیل اصلی توقف تولید این خودرو کاهش قابل توجه استقبال از آن در بازار عنوان می شود چرا که در حالی که ۴۲۰ هزار دستگاه از این خودرو در سال در دهه ۱۹۶۰ به فروش می رفت، سال گذشته میلادی فولکس واگن توانست تنها ۱۵ هزار دستگاه از این مدل را در بازار بفروشد.فولکس قورباغه ایفولکس قورباغه ای بیتل در دهه ۱۹۳۰ به عنوان یک خودرو ارزان قیمت با قرار گرفتن موتور در قسمت عقبی این خودرو برای عرضه به عموم مردم تولید شد.
با توجه به عمر طولانی تولید این خودرو سطح بسیار متنوعی از تجهیزات در مدل‌ های گوناگون آن یافت می‌ شود و بنابراین فولکس قورباغه ای از موتورهای گوناگونی بهره می‌ برد. علاوه بر مدل‌ های استاندارد مدل‌ های سفارشی گوناگونی نیز از این خودرو تولید شده است.فولکس‌ واگن بیتل در بسیاری از فیلم‌ های هالیوودی و غیر هالیوودی نقش داشته است، که مهمترین آن‌ها هربی محصول شرکت والت دیزنی است، که ماجرای یک فولکس بیتل مسابقه است، که درک و شعور دارد.
فولکس اعلام کرده است با اینکه تولید بیتل در سال ۲۰۱۹ متوقف می شود اما شاید زمانی دیگر مجددا به خط تولید بازگردد. هرچند با توجه به روند تغییرات صنعت خودروسازی می توان با جدیت گفت که فولکس بیتل بعدی در صورت احیای تولید، مدلی تمام برقی خواهد بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato