ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توکن طرفداری یوونتوس
تکنولوژی

توکن رسمی یوونتوس برای طرفداران در راه است

یوونتوس، قهرمان هفت دوره پیاپی «سری آ» ایتالیا که از قدیمی ترین و پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال دنیا محسوب می شود، از ارائه توکن مبتنی بر بلاکچین برای ۳۴۰ میلیون هوادار خود در سراسر دنیا ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰

یوونتوس، قهرمان هفت دوره پیاپی «سری آ» ایتالیا که از قدیمی ترین و پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال دنیا محسوب می شود، از ارائه توکن مبتنی بر بلاکچین برای ۳۴۰ میلیون هوادار خود در سراسر دنیا خبر داده است.

باشگاه ایتالیایی به منظور راه اندازی «توکن طرفداران رسمی یوونتوس» با یک کمپانی فعال در حوزه بلاکچین به نام Socios همکاری کرده و آنها را از طریق سیستم «ارائه توکن طرفدار» (FTO) توزیع خواهد کرد.

هدف مسئولان یووه از اینکار ساماندهی طرفداران، تعامل بیشتر با تیم، مشارکت هرچه بیشتر هواداران غیراروپایی این باشگاه در نظرسنجی ها و در نهایت ایجاد تجربه ای بهتر برای آنها است. توکن طرفداری یوونتوستوکن های طرفداری یوونتوس را می توان در پلتفرم Socios با ارز CHZ$ مبادله کرد. این تیم در آینده اپلیکیشنی را هم ارائه خواهد کرد که به هواداران اجازه می دهد با استفاده از توکن در رای گیری های باشگاه شرکت کرده، صدایشان را به گوش مسئولان تیم رسانده و ارتباط قوی تری را با تیم مورد علاقه شان برقرار سازند.

توکن طرفداری یوونتوس در اوایل ۲۰۱۹ از راه می رسد اما هنوز در مورد میزان سرمایه ای که از این طریق جمع آوری می شود یا چگونگی سازماندهی آن اطلاعاتی ارائه نشده است. «جورجیو ریچی»، مدیر ارشد درباره این پروژه گفته است:

ما در رابطه با نوآوری و فناوری همیشه رویکردی دقیق و فعال داشته ایم و با همکاری Socios فرصت مشارکت بیشتر با باشگاه از طریق روشی پیشرفته را برای کاربران فراهم می کنیم.

اخیرا باشگاه های بزرگ دیگری استفاده از فناوری بلاکچین برای برقراری ارتباط بیشتر با هواردان را در دستور کار قرار داده اند. برای مثال دو هفته قبل باشگاه فرانسوی و متمول PSG برنامه های خود برای ارائه توکن با همکاری Socios را رسانه ای کرد. علاوه بر این لیورپول نیز از همکاری خود با TigerWit، اپ داد و ستد مبتنی بر بلاکچین خبر داده است.

چندین باشگاه معروف انگلیسی از جمله نیوکاسل، ولورهمپتون ،کاردیف، و تاتنهام نیز نسبت به داشتن توکن های اختصاصی علاقه نشان داده یا با پلتفرم‌های رمزنگاری و بلاکچین قرارداد امضا کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی