تکنولوژی بلاکچین عازم فضا می شود؟

تکنولوژی بلاکچین عازم فضا می شود؟

تکنولوژی بلاکچین عازم فضا می شود؟

کمپانی Planetary Resources  از شرکت‌های معروف فضایی خصوصی است که در حوزه‌ استخراج منابع از سیارک‌ها فعالیت می‌کند. حال گزارش شده که ConsenSys، شرکتی که «جو لوبین» خلاق اتریم تاسیس شده و در حوزه‌ی بلاکچین فعالیت دارد، Planetary Resources را به مبلغی نامشخص خریده است. حال سوال اینجاست که تکنولوژی بلاکچین عازم فضا می شود یا خیر.

این اقدام موجب شده که ConsenSys به اولین شرکتی تبدیل شود که روی تمامی موضوعات ترند شده‌ی حال حاضر دنیای تکنولوژی فعالیت می‌کند. فعالیت در حوزه بلاکچین و پرواز‌های فضایی خصوصی یا تجارت در فضا می‌تواند ترکیب هیجان انگیزی باشد اما به شرط آن که ارتباط منطقی و مستقیمی میان آنها به وجود آید.

مشاور ارشد این شرکت مدعی شده که قرارداد‌های هوشمند مبتنی بر بلاکچین می‌تواند راه حل طبیعی و مناسبی برای تجارت در فضا محسوب شود. در فضای نامتناهی، تقسیمات ارضی معنایی ندارد و بدین شکل فرصتی برای هماهنگی یا همکاری شرکت‌ها یا اشخاص با ملیت‌های مختلف به وجود می‌آید.

ConsenSys قرار است که استراتژی فضایی خود را در مقر قبلی این شرکت واقع در شهر ردموند ایالت واشنگتن پیش گیرد. بر اساس قراداد امضا شده میان این دو شرکت، قرار شده ریاست کمپانی Planetary Resources و مشاور ارشد معروف آن به شرکت جدید بپیوندند.

البته هنوز مشخص نیست که ادغام این دو کمپانی به چه منظور بوده و ConsenSys برنامه‌های آینده خود در حوزه‌ی تجارت فضایی را اعلام نکرده است. با این وجود به نظر می‌رسد این خرید بیشتر به علت نیاز مالی شرکت‌ خصوصی فضایی بوده و چیز دیگری نمی تواند دلیل این ادغام عجیب باشد.

کمپانی Planetary Resources برنامه دارد بالاخره به استخراج منابع مختلف از سیارک‌ها بپردازد اما اخیراً مجبور شده که عده‌ای از کارمندانش را اخراج کند تا بتواند سرمایه لازم برای پروژه‌هایش را فراهم آورد. حال به نظر می‌رسد یک کمپانی فعال در زمینه بلاکچین بهتر می‌تواند سرمایه لازم برای استخراج فضایی را فراهم آورد و دستیابی به این هدف را تا سال ۲۰۲۰ قدری امکان پذیرتر کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل