اطلاعات تکمیلی از آئودی E-Tron GT؛ زیباترین خودرو برقی جهان

در خلال نمایشگاه لوس انجلس آئودی رسما از خودروی تمام الکتریکی خود با نام e-tron gt رونمایی کرده است. خودرویی که مشابهت فنی کاملی با پورشه تایکان دارد و به نظر زیباترین محصول برقی حال حاضر صنعت خودروسازی جهان محسوب می شود. طول، عرض و ارتفاع خودروی آئودی E-Tron GT به ترتیب برابر با: 4.96،1.96 و 1.38 متر است. طراحی ظاهری آن یادآور مدل های A7/A5 است. بدنه این خودرو از فیبرکربن، آلومینیوم و استیل مقاوم ساخته شده است و با همکاری پورشه تولید شده است. در واقع این خودروی فست بک بر پایه پلت فرم  تایکان، خودروی الکتریکی وعده داده شده پورشه است.

در نمای جلو ظاهر این کانسپت یادآور مدل e-tron quattro است. طراحی جلو پنچره خشن که در بر گیرنده آرم آئودی است. در دو طرف آن خروجی برای خنک کاری دیسک های ترمز در نظر گرفته شده است. نمای عقب نیز در برگیرنده یک چراغ یک تکه تمام LED که در سرتاسر عرض خودرو کشیده شده است و به مدد سپرهای حجیم و عضلانی ظاهر بسیار گیرایی پیدا کرده است.

نیروی محرکه این خودرو  تشکیل شده از دو موتور الکتریکی است که در مجموع توانایی تولید حداکثر قدرت 590 اسب بخار قدرت را دارند. این خودرو برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به تنها 3.5 ثانیه زمان نیاز دارد و حداکثر سرعت آن در 240 کیلومتر بر ساعت محدود شده است. طبق اعلام آئودی این نیرو می تواند بین هر چهارچرخ به طور کاملا کنترل شده تقسیم شود.

باتری با ظرفیت 90kWh امکان طی کردن مسافتی معادل با 400 کیلومتر بر ساعت را در سیکل جدید و واقعی تر موسوم به WLTP را به خودرو آئودی E-Tron GT می دهد. سیستم شارژ 800V نیز امکان شارژ سریع 20 دقیقه ای را فراهم می کند تا خودرو توانایی حرکتی تا 320 کیلومتر را داشته باشد.

در داخل اتاق با طراحی آماده برای تولید رو به رو هستیم و خبری از طرح های عجیب و غریب که عموما در خودروهای کانسپت استفاده می شود نیست.

دو صفحه نمایش بزرگ در بخش کنسول کار شده که صفحه نمایش بالایی سیستم اطلاعات و سرگرمی و صفحه نمایش پایینی امکان کنترل سیستم تهویه مطبوع را ممکن می سازند.

تمامی بخش های مختلف اتاق از مواد قابل بازیافت و دوست دار محیط زیست ساخته شده است و خبری از مشتقات گرفته شده از حیوانات نیست. همچنین یک فضای بار معادل 100 لیتر در بخش محفظه جلویی و 450 لیتر در بخش صندوق برای شما فراهم شده است.

آئودی E-Tron GT

سیستم بازیاب انرژی نیز برای خودرو آئودی E-Tron GT در نظر گرفته شده است. به گونه ای که پس از برداشتن پا از روی پدال گاز سیستم بازیاب انرژی مذکور تا میزان نیروی 0.3 گرانش را تولید می کنند. در نهایت این کانسپت آماده به تولید از سال 2020 میلادی عرضه خواهد شد.

آئودی پس از رونمایی از این کانسپت توانست توجه های بسیار زیادی را به سمت خود جلب کند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟