همه چیز درباره آیفون 13
اوپو ایده دوربین گوشی با زوم 10 برابری را در سر دارد

اوپو ایده دوربین گوشی با زوم 10 برابری را در سر دارد

در رویداد کنگره جهانی موبایل سال ۲۰۱۷ (MWC) اوپو فناوری سیستم دوربین دوگانه با زوم ۵ برابری بدون افت کیفیت را نمایش داد. پتنتی جدید نشان می دهد که این شرکت به همین میزان زوم هم راضی نیست و توسعه تکنولوژی زوم هیبریدی ۱۰ برابری گوشی های آتی را در سر می پروراند.

اوپو

بر اساس ادعای Ice Universe یکی از افشاگران مشهور دنیای فناوری، یک کارمند رسمی اوپو تأیید کرده که این شرکت فناوری دوربین با زوم ۱۰ برابری را در MWC 2019 در بارسلون اسپانیا  که در اوایل اسفند ماه برگزار می شود، معرفی می کند.

اوپو

بر اساس طرح هایی که از پتنت دوربین گوشی با زوم ۱۰ برابری منتشر شده، دو حسگر در کنار یک فلش قرار دارند. البته در اسناد این پتنت فناوری زوم هیبریدی تشریح نشده است. در مورد فناوری قدیمی تر مرتبط با زوم ۵ برابری، دوربین دوگانه در نظر گرفته شده بود که به لنزهای عریض و تله فوتو مجهز بود. لنز تله فوتو در بدنه دوربین و مشابه با یک پریسکوپ در بدنه جای داده گرفته بود. علاوه بر این ماژول دوربین تله فوتو از یک منشور بهره می بُرد که نور را به لنز تله فوتو و در نهایت به حسگر دوربین هدایت می کرد.

البته باید اشاره کرد که با وجود اینکه نزدیک به دو سال از معرفی تکنولوژی زوم ۵ برابری می گذرد اما این فناوری هنوز توسط اوپو روانه بازار نشده است. با این حال برخی گمانه زنی ها خبر از معرفی گوشی های اوپو F19 و F19 پرو مجهز به زوم ۱۰ برابری در آینده می دهند.

 

تماشا کنید: نگاه نزدیک به گوشی آنر وی ۲۰

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato