ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیاسیون ایرانی در توییتر
تکنولوژی

لیست کامل سیاسیون ایرانی در توییتر؛ مهمانان پرنده آبی

توییتر شبکه‌ای اجتماعی است که از سال ۸۸ در ایران فیلتر شده و وزیر ارتباطات کشورمان می‌گوید که موضع‌گیری‌های آن زمان این شبکه علیه حکومت ایران باعث شده که دسترسی به توییتر در داخل کشور ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۲۰:۳۰

توییتر شبکه‌ای اجتماعی است که از سال ۸۸ در ایران فیلتر شده و وزیر ارتباطات کشورمان می‌گوید که موضع‌گیری‌های آن زمان این شبکه علیه حکومت ایران باعث شده که دسترسی به توییتر در داخل کشور مسدود شود؛ موضوعی که امروزه به باور او می‌تواند با گفتگو و تعامل حل شود. وزیر ارتباطات معتقد است که می‌توان با سران این شبکه‌ اجتماعی به یک تفاهم رسید. با وجود فیلتر بودن توییتر در ایران؛ تعدادی از دولتمردان و نمایندگان مجلس در این شبکه مشغول به فعالیت هستند و به این آمار روز به روز افراد جدیدی اضافه می‌شود.

با اینکه هشت عضو کمیته فیلترینگ درخواستی مبنی بر رفع فیلترینگ توییتر فرستاده‌اند اما بر اساس آخرین خبرهای منتشر شده، به نظر می‌رسد که به این نامه رسیدگی نشده و یکی از علل عدم رسیدگی به نامه مذکور، غیرقانونی بودن درخواست اعلام شده است. بعد از به ثمر ننشستن این نامه، عده‌ای از دولتمردان به صورت مجازی خواستار رفع فیلترینگ توییتر شدند و این موضوع تا لحظه نوشتن این مطلب هنوز محقق نشده است.

لیست کامل سیاسیون ایرانی در توییتر

آمار دقیقی از جمعیت ایرانیان توییتر در دسترس نیست اما نکته‌ای که مشخص است بیشتر شدن کاربران توییتر علی رغم فیلترینگ آن در ماه‌های جاری است چرا که این روزها بیشتر از همیشه نام این شبکه اجتماعی در میان اخبار به چشم می‌خورد. اگر زمانی فقط «جواد ظریف» بود که برخی صحبت‌هایش را از طریق توییتر انجام می‌داد، حالا دولتمردان بسیاری هستند که فعالیت قابل توجهی در این شبکه اجتماعی دارند.

در این مطلب نیم نگاهی داریم به آمار جامعه دولتمردان و افراد دارای مقام حکومتی که در توییتر ثبت نام کرده‌اند؛ عده‌ای از آنها هم فعالیت مستمری دارند و عده‌ای نیز مدتهاست که به اکانت خودشان سر نزده‌اند. نکته جالب توجه در قسمت بیو(توضیحات) برخی از این افراد ذکر این عبارت است: «ضمن احترام به نظرات همه کاربران، اینجانب مسئولیتی در قبال نظرات نخواهم داشت.» عبارتی که به نظر می‌رسد در ازای واکنشات و توییت‌های دیگر کاربران نوشته شده است.

در بین اسامی زیر افراد قابل توجهی به چشم می‌خورند و این سوال تکراری و بی‌پاسخ بازهم طنین انداز می‌شود که اگر توییتر فیلتر است، چرا فقط برای مردم و شهروندان عادی فیلتر است؟

رهبری:

۱-  آیت الله سید علی خامنه‌ای

اکانتی که در توییتر منتسب به رهبری است توسط خود ایشان اداره نمی‌شود اما اخبار، پیام‌ها و بیانات ایشان را منعکس می‌کند. این صفحه بیش از چهار سال است که در توییتر فعالیت مستمری دارد و ۱۷۷ هزار دنبال کننده را نیز به خود اختصاص داده است. صفحات منتسب به رهبری که اخبار و پیام‌های او را منتشر می‌سازند به جز زبان فارسی در زبان‌های اسپانیولی، فرانسوی، عربی و انگلیسی نیز فعالیت دارند.

دولت دوازدهم و کابینه:

۱- حسن روحانی

رییس جمهورکنونی کشورمان که بیش از ۵ سال است در توییتر عضو بوده و ۶۹۱ هزار دنبال کننده دارد. فعالیت توییتری روحانی از صفحه اینستاگرام او کمی کمتر است اما مستمر بوده و صفحه‌ای انگلیسی زبان هم دارد که با ۸۹۱ هزار عضو در آن فعالیت نسبتا بیشتری می‌کند.

۲- اسحاق جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری کشور و یک فعال اصلاح‌طلب به شمار می‌آید. جهانگیری در زمان انتخابات پیشین فعالیت زیادی در توییتر داشت و در حال حاضر کمی از حجم این فعالیت کاسته است. او بیش از دو سال است که به عضویت توییتر در آمده و ۱۴۷ هزار دنبال کننده دارد.

۳- محمود واعظی

وزیر ارتباطات پیشین کشور بوده و در حال حاضر رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به شمار می‌آید. واعظی کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و کمتر از هزار نفر دنبال کننده دارد.

۴- محمدباقر نوبخت

‏‏معاون رییس جمهور و رییس ‏سازمان برنامه و بودجه کشور است و یک سالی می‌شود که در توییتر فعالیت می‌کند. نوبخت در طی این یک سال نزدیک به یازده هزار دنبال کننده پیدا کرده و فعالیت نسبتا مداومی در توییتر داشته است.

۵- محمدجواد آذری جهرمی

وزیر ارتباطات کنونی کشور است و یکی از چهره‌های شناخته شده توییتری در بین دولتمردان به شمار می‌آید. جهرمی فعالیت مستمری در این شبکه اجتماعی دارد و از جمله افرادی است که خواهان رفع فیلترینگ توییتر است. او بیش از دو سال است که به عضویت توییتر در آمده و نزدیک به صد هزار دنبال کننده هم دارد.

۶- سید محمد بطحایی

وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم محسوب شده و بیش از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و نزدیک به ۱۹ هزار دنبال کننده دارد. بطحایی فعالیت مستمری در توییتر دارد.

۷- محمد شریعتمداری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. او پیشتر نیز در دولت دوازدهم وزیر صنعت، معدن و تجارت بوده‌ است. وی معاون سابق اجرایی رئیس‌جمهور ایران، جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی بوده‌ است.بیش از سه سال است که در توییتر فعالیت دارد و نه هزار دنبال کننده در اختیار دارد.

۸- بیژن زنگنه

او سمت‌های زیادی را در بدنه دولت تاکنون داشته ولی در حال حاضر به عنوان وزیر نفت ایران فعالیت می‌نماید. یکی از اعضای تازه توییتر بوده و چند ماهی است که در این شبکه اجتماعی فعالیت دارد و البته در همین مدت کوتاه نزدیک به ده هزار دنبال کننده دارد.

۹- علی ربیعی

وزیر سابق کار کشور بوده و در حال حاضر نقش مشاور رییس جمهور را ایفا می‌کند. کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و دوازده هزار دنبال کننده در اختیار دارد.

۱۰- سید عباس صالحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کنونی است و بیش از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد. صالحی ۳۶ هزار دنبال کننده دارد و فعالیت نسبتا خوبی در این شبکه اجتماعی دارد.

۱۱- معصومه ابتکار

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بوده و پیش از آن ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را بر عهده داشته است. او نیز صراحتا مخالفت خود را درباره فیلترینگ توییتر اظهار داشته و بیش از ۵ سال است که در این شبکه اجتماعی عضو است. ابتکار ۱۰۷ هزار دنبال کننده دارد و فعالیت مداومی در توییتر دارد.

۱۲-  رضا رحمانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان است و تازه به عضویت توییتر در آمده است. او ۴۰۰ دنبال کننده دارد و فعالیت چندانی در توییتر ندارد.

۱۳-  جمشید انصاری

معاون رییس جمهور بوده و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز محسوب می‌شود. انصاری کمتر از دو سال است که در توییتر عضو بوده و در این مدت بیش از ۵ هزار دنبال کننده داشته است.

۱۴- مسعود سلطانی فر

وزیر ورزش و جوانان کشور است و دو سالی هست که در توییتر فعالیت می‌کند. او چندان در این شبکه اجتماعی فعال نیست و کمی بیش از هزار دنبال کننده در اختیار دارد.

۱۵- علی اصغر مونسان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت می‌کند. مونسان بیش از ۲۵۰۰ دنبال کننده دارد.

۱۶- محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان بوده و از اولین رجل سیاسی مملکت به شمار می‌رود که در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک و توییتر فعالیت داشت. او بیش از یک میلیون و دویست هزار دنبال کننده در توییتر دارد و از سال ۲۰۰۹ در این شبکه فعالیت می‌کند.

معاونین و مسئولان وزرای دولت دوازدهم:

۱- امیر ناظمی

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات کشور محسوب می‌شود و ارتباط خوب و دوسویه‌ای با کاربران توییتری دارد. بیش از ۶ سال است که به عضویت توییتر در آمده و بیش از ۳ هزار دنبال کننده صفحه او را پیگیری می‌کنند.

۲- حمید فتاحی

‌‏معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بوده و توییت‌های جنجالی تاکنون منتشر کرده که خبرساز شده‌اند. او کمتر از یک سال است که به عضویت توییتر در آمده و بیش از ۱۵۰۰ دنبال کننده دارد.

۳- سلیمان پاک سرشت

سلیمان پاک‌سرشت جامعه‌شناس ایرانی، دانشیار دانشگاه بوعلی سینا، معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است. او همچنین مدتی معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری بوده است. پاک سرشت بیشتر از یک سال است که عضو توییتر شده و فعالیت چندانی در این شبکه اجتماعی ندارد.

۴- سید عباس عراقچی

او هم‌کنون به عنوان معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه، فعالیت می‌کند و از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ بود. بیش از ۵ سال است که در توییتر عضو بوده و ۸۷ هزار دنبال کننده دارد.

۵- مرتضی براری

مرتضی براری رییس سازمان فضایی کشور و یکی از معاونان وزیر ارتباطات است. براری کمتر از یک سال است که عضو شبکه اجتماعی توییتر شده و بیش از ۵۰۰ دنبال کننده در اختیار دارد.

۶- محمد کبیری

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعى بوده و دو سالی هست که با هزار دنبال کننده خود در توییتر فعالیت دارد. او فعالیت چندانی در این شبکه اجتماعی ندارد و هر از گاهی نوشته‌ای منتشر می‌کند.

۷- محمدمهدی تندگویان
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش وجوانان است و به تازگی با حکم وزیر علوم تحقیقات و فناوری به عنوان عضو «کمیته ملی جوانان» وابسته به کمیسیون ملی یونسکو منصوب شد. تندگویان سه سالی هست که عضو توییتر شده و نزدیک به ۹ هزار دنبال کننده دارد. تندگویان فعالیت مستمری در توییتر دارد.

۸- سجاد بنابی

عضو هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت و دستیار وزیر ارتباطات بوده و بیش از ۹ سال است که در توییتر فعالیت دارد. بنابی نزدیک به دو هزار دنبال کننده دارد.

۹- شهره ناصیری
مدیر کل توسعه راهبردها و سیاست‌ها سازمان فناوری اطلاعات ایران بوده و در کمتر از یک سال فعالیت توییتری خود بیش از صد دنبال کننده را همراه خود دارد. ناصیری فعالیت خود را تازه در این شبکه شروع کرده ولی نحوه فعالیت او مستمر است.

۱۰- حانیه سامعی
مشاور وزیر جوان ارتباطات در امور زنان است. او پیش از این از گویندگان شبکه خبر بوده و در مدت چند ماهی که به عضویت توییتر در آمده هم ۳۰۰ دنبال کننده دارد. سامعی فعالیت نسبتا خوبی در این شبکه دارد.

۱۱- سید جمال هادیان

هادیان روابط عمومی وزارت ارتباطات را بر عهده دارد و بیش از ۳ سال است که در توییتر فعالیت دارد. او تاکنون بیش از ۶۰۰ دنبال کننده پیدا کرده است.

۱۲- ریحانه وحیدیان

‏‏‏‏‏‏‏دستیار امور جوانان معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران بوده و در صفحه شخصی خود نیز فعالیت دارد. وحیدیان کمی بیش از یک ماه است که در این شبکه اجتماعی عضو شده و عضو تازه‌ای به حساب می‌آید و در همین مدت هم توانسته ۴۰۰ دنبال کننده پیدا کند.

۱۳- شهلا اصولی

مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی و سازمان فناوری اطلاعات ایران به شمار می‌آید و از قدیمی‌هایی توییتر محسوب می‌شود. او بیش از ده سال است که به عضویت این شبکه اجتماعی در آمده  و بیش از سیصد دنبال کننده دارد.

۱۴- مهرداد ترابیان

ترابیان مدیرکل امور استان‌های وزارت ارتباطات و مجری طرح توسعه ارتباطات در مناطق محروم بوده و کمتر از دو سال است که در این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کند. ترابیان بیش از ۱۲۰ دنبال کننده دارد و فعالیت خود را به تازگی در توییتر گسترش داده است.

مجلسی‌ها:

۱- علی لاریجانی

رییس مجلس فعلی است و کمتر از دو سال است که به عضویت توییتر در آمده و هنوز فعالیتی در این شبکه اجتماعی ندارد.او در همین مدت هم بیش از ۵ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۲- محمدرضا عارف

سیاستمدار ، مهندس برق، استاد دانشگاه، رئیس بنیاد امید ایرانیان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس فراکسیون امید در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو پیوسته و رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیئت مدیرهٔ بنیاد باران است.

تیک آبی کنار نام عارف به معنای تایید شدن این اکانت و رسمی بودن آن است و عارف در صفحه مجازی خود در توییتر بیش از ۴۷ هزار دنبال کننده دارد.

۳- علی مطهری

مطهری سه سالی می‌شود که عضو توییتر بوده و ۱۰۸ هزار دنبال کننده دارد. علی مطهری فرزند شهید مطهری است و معمولا اظهارات و مصاحبه‌های خبری‌اش دارای اظهاراتی جنجالی از سمت اوست. او هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس دوم مجلس، فعالیت می‌کند.

۴- محمود صادقی

‏نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بوده و تعامل بسیار قوی و دوسویه‌ای با کاربران توییتری دارد. صادقی بیش از سه سال است که در توییتر عضو بوده و توییت‌های جنجالی را در این مدت منتشر ساخته است. او ۲۲۴ هزار دنبال کننده دارد.

۵- بهروز نعمتی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر بوده و نقش سخنگوی هیات رییسه مجلس شوراى اسلامی را نیز بر عهده دارد. نعمتی همچنین عضو کمیسیون انرژی مجلس هم بوده و برادرش حسین نعمتی معاون وزیر ارتباطات بوده و ریاست پست جمهوری اسلامی را بر عهده دارد. اکانت او بیش از چهار هزار دنبال کننده دارد.

۶- ابوالفضل سروش

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی بوده و به تازگی وارد توییتر شده و فعلا زیر ۱۰۰۰ نفر دنبال کننده دارد.

۷- علی ساری

فردی اصلاح طلب بوده و ‏نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی به شمار می‌آید. ساری کمتر از یک سال است که عوض توییتر شده و کمتر از هزار نفر دنبال کننده دارد.

۸- مهدی کیایی

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شمرده می‌شود و این سمت را از سال ۱۳۸۹ تاکنون برعهده دارد. نزدیک به هزار دنبال کننده دارد و فعالیت چندانی هم در توییتر ندارد.

۹- محمد جواد کولیوند

نماینده مردم کرج،فردیس،اشتهارد،آسارا رئیس کمیسیون امور داخلی کشور وشوراها در مجلس شورای اسلامی بوده و کمتر از یک سال است که در توییتر عضو شده است. او فعالیت چندانی در این شبکه اجتماعی ندارد و کمتر از ۲۰۰ دنبال کننده دارد.

۱۰- کاظم جلالی

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بوده و نایب رییس اتحادیه جهانی بین المجالس جهانی(IPU) هم از دیگر سمت‌های اوست. جلالی همچنین نماینده مردم شهر تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی به حساب می‌آید و نزدیک به یک سال است که به عضویت توییتر در آمده. او کمی بیشتر از ۳۰۰ دنبال کننده دارد.

۱۱- مهدی مهدویان صدر

مدیر‌کل حوزه‌ریاست‌، روابط‌عمومی و اموربین‌الملل مرکز پژوهش‌های مجلس بوده و نزدیک به سه سالی شده که در توییتر فعالیت می‌کند اما این فعالیت چندان مستمر نیست. مهدویان صدر نزدیک به ۱۵۰ دنبال کننده دارد.

۱۲- میر میثم اسداللهی

دبیر فراکسیون پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی مجلس بوده و در این یک سالی که عضو توییتر شده نزدیک به ۱۵۰ دنبال کننده دارد.

۱۳- زهرا ساعی

نماینده مردم تبریز، اذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی است و نقش سخنگوی کمیسیون اجتماعی را نیز بر عهده دارد. نام ساعی ام در لیست امید (ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان) هم قرار داشت و بیش از یک سال است که در توییتر خود با چهار هزار دنبال کننده فعالیت دارد.

۱۴- محمدرضا بادامچی

‏‏نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی محسوب می‌شود و سمت‌های نایب‌رییس کمیسیون اجتماعی و رییس فراکسیون کار را هم بر عهده دارد. بادامچی همچنین عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار هم بوده و حدود سه سالی می‌شود که به عضویت توییتر در آمده است. صفحه او بیش از ۱۳ هزار دنبال کننده دارد.

۱۵- عبدالکریم حسین زاده

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی ایران دوره‌های نهم و دهم بوده و نایب رییس فراکسیون امید هم است. او همچنین رییس فراکسیون حقوق شهروندی در مجلس را بر عهده دارد و در طول بیش از دو سال فعالیت خود، ۱۶ هزار دنبال کننده فعالیت‌هایش را پیگیری می‌کنند.

۱۶- احمد مازنی

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است و سمت رییس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه را نیز بر عهده دارد. مازنی همچنین عضو فراکسیون امید بوده و بیشتر از دو سال است که در این شبکه اجتماعی فعالیت دارد و در طی همین مدت ۲۴۵۰۰ دنبال کننده پیدا کرده است.

۱۷- فاطمه حسینی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بوده و بیش از یازده هزار دنبال کننده دارد. گستره زمانی فعالیت‌های او به بیش از یک سال در توییتر می‌رسد و با اینکه این فعالیت چندان مستمر نیست اما معمولا توییت‌های جنجالی از او منتشر شده است.

۱۸- علیرضا رحیمی

رحیمی ‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بوده و عضو هیآت رئیسه مجلس شورای اسلامی هم به شمار می‌آید. او نزدیک به یک سال است که به عضویت توییتر در آمده و نزدیک به سه هزار دنبال کننده دارد.

۱۹- پروانه مافی

‏‏‏‏‏نماینده‌ مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر ‌و پردیس در مجلس شورای‌ اسلامی بوده و رئیس فراکسیون خانواده مجلس هم به شمار می‌آید. مافی همچنین عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراها هم بوده و ارتباط خوبی با رسانه‌ها دارد. او در طی فعالیت بیش از یک ساله‌ای که دارد بیشتر از دو هزار دنبال کننده دارد.

۲۰- الیاس حضرتی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به شمار می‌آید و از قدیمی‌های توییتر محسوب می‌شود که بیش از ۶ سال است به عضویت توییتر در آمده و نزدیک به ۱۸ هزار عضو دارد.

۲۱- ناهید تاج‌الدین

او نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی است و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هم به شمار می‌آید. تاج‌الدین همچنین عضو فراکسیون امید هم بوده و بیش از دو سال است که عضو توییتر بوده و نزدیک به ۱۷ هزار دنبال کننده هم دارد.

۲۲- فریده اولادقباد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بوده و عضو کمیسیون آموزش عضو شورای مرکزی زنان مسلمان نواندیش هم است. اولادقباد همچنین رئیس فراکسیون زنان را بر عهده دارد و عضو فراکسیون محیط زیست مجلس هم به شمار می‌رود. او بیش از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و ۱۸ هزار دنبال کننده هم دارد.

۲۳- رضا شیران خراسانی

نماینده مردم مشهد و کلات به شمار می‌آید و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم است. شیران خراسانی همچنین رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی را بر عهده دارد و در طی فعالیت دو ساله خود بیش از ۳ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۲۴- پروانه سلحشوری

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی بوده و به عضویت کمیسیون فرهنگی مجلس هم در آمده است. کمتر از یک سال است که در توییتر عضو شده ولی نزدیک به نه هزار دنبال کننده دارد.

۲۵- فاطمه سعیدی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو حزب کارگزاران سازندگی به شمار می‌آید. سعیدی کمتر از دو سال است که در این شبکه فعالیت می‌امیرآبکند و نزدیک به ۷ هزار دنبال کننده دارد.

۲۶- مهدی شیخ

‌‏نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس درمجلس شورای اسلامی بوده و به عضویت کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در آمده است. کمتر از دو سال است که در این شبکه اجتماعی فعالیت دارد و نزدیک به دو هزار دنبال کننده هم دارد.

۲۷- محمد مهدی زاهدی

نماینده مجلس شورای اسلامی بوده و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به شمار می‌آید. زاهدی همچنین در دولت نهم وزیر علوم،تحقیقات و فناوری بوده و کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و در این مدت نزدیک به هزار دنبال کننده دارد.

۲۸- احمد امیرآبادی فراهانی

نماینده مردم استان قم عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بوده و بیشتر از شش ماه است که در توییتر فعالیت می‌کند. فراهانی در این مدت نزدیک به سه هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۲۹- جلیل رحیمی جهان آبادی

نماینده مجلس شورای اسلامی بوده و عضو فراکسیون‌های امید و اهل سنت است. جهان آبادی همچنین رئیس فراکسیون مرزنشینان و عضو بین المجالس آسیایی و عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی هم بوده و دو سالی است که در توییتر فعالیت دارد. او در این مدت نزدیک به دو هزار دنبال کننده دارد.

۳۰- غلامرضا حیدری

نماینده تهران درمجلس دهم و نماینده ادواردوم و سوم تفرش و آشتیان درمجلس بوده و عضوهئیت رئیسه و رئیس کمیسیون نیروی مجلس سوم هم است. حیدری همچنین عضو هیئت علمی پژوهشگاه نیرو هم بوده و بیش از یک سال است که در توییتر عضو بوده و ۱۵ هزار دنبال کننده دارد.

۳۱- طیبه سیاوشی

نماینده‌ مجلس دهم شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگى بوده و همچنین رییس کمیته زنان، ورزش و جوانان به حساب می‌آید. سیاوشی به عضویت فراکسیون امید هم درآمده و در طول بیش از دو سال فعالیت خود در توییتر بیش از ۱۵ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۳۲- امیر خجسته

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بوده و عضو هیئت رییسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی هم است. خجسته همچنین رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادى محسوب شده و در طول فعالیت بیش از سه ساله خود در توییتر، نزدیک به ۱۳ هزار دنبال کننده دارد.

۳۳- غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی بوده و در دو سال فعالیت توییتری خود، نزدیک به ۸ هزار دنبال کننده دارد.

۳۴- علی نجفی

نماینده شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده و در سه سال فعالیت توییتری خود، بیش از ۶ هزار دنبال کننده دارد.

۳۵- کوروش کرم‌پور حقیقی

نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین، فراشبند و میمند بوده و همچنین عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس هم به شمار می‌آید. رئیس گروه دوستی پارلمانی اسپانیا،سوئیس،تاجیکستان،افغانستان،ترکمنستان از دیگر منسب‌های او است. کرم پور حقیقی بیش از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و نزدیک به ۳۵۰۰ دنبال کننده دارد.

۳۶- علیم یارمحمدی

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامیاست و عضو کمیسیون عمران مجلس هم به شمار می‌آید. یارمحمدی همچنین عضو فراکسیون اهل سنت هم بوده و در طول بیش از یک سال فعالیت توییتری خود بیش از سه هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۳۷- بهرام پارسایی

‏نماینده مردم شیراز، عضو هیات رئیسه و سخنگوی فراکسیون امید و عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی شمرده می‌شود. در طول بیش از یک سال فعالیت توییتری خود نزدیک به هشت هزار دنبال کننده یافته است.

۳۸- محمد دهقان

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی است و همچنین نماینده چهار دوره مردم چناران و طرقبه شاندیز در مجلس محسوب می‌شود. دهقان بیش از ۵ هزار دنبال کننده دارد و کمی بیشتر از یک سال است که در توییتر فعالیت دارد.

۳۹- احد آزادی خواه 

‏نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس است. کمی بیشتر از یک سال فعالیت خود را در توییتر آغاز کرده و نزدیک به دو هزار دنبال کننده در اختیار دارد.

۴۰- حسن نوروزی 

نماینده مردم رباط کریم،بهارستان وپرند در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون ایثارگران و سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس است. کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و کمی بیشتر از هزار دنبال کننده دارد.

۴۱- احمد همتی
نماینده مردم شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بوده و عضوکمیسیون‌ بهداشت‌ و‌ درمان‌ مجلس هم است. همتی کمتر از یک سال است که در توییتر ثبت نام کرده و کمی کمتر از صد نفر دنبال کننده دارد.

۴۲- همایون هاشمی
نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بوده و عضو کمیسیون بهداشت هم است. او همچنین رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌غربی و عضو فراکسیون امید به حساب می‌آید و رئیس فراکسیون غذا و دارو نیز به شمار می‌رود. هاشمی بیش از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و نزدیک به ۵۰۰ دنبال کننده دارد.

۴۳- یعقوب شیویاری

‏‏نماینده مردم ‏میانه، ترکمنچای، کاغذکنان ، کندوان و مرکزی در مجلس شورای اسلامی بوده و با کمی بیش از فعالیت یکساله توییتری خود نزدیک به ۵۰۰ دنبال کننده پیدا کرده است.

۴۴- علی اصغر یوسف نژاد

نماینده مردم ساری و میاندورود بوده و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز هست. بیشتر از یک سال است که به عضویت توییتر در آمده و کمی بیش از هزار دنبال کننده دارد.

۴۵- جواد کریمی قدوسی

نماینده مردم مشهد در مجلس بوده و کمتر از یک سال است که به عضویت توییتر در آمده و نزدیک به هفت هزار دنبال کننده دارد.

۴۶- مجتبی ذوالنور

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بوده و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز به شمار می‌آید. و کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت می‌کند و نزدیک به ۶ هزار بازدیدکننده دارد.

۴۷- حسینعلی حاجی‌دلیگانی

نماینده مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بوده و در کمتر از دو سال فعالیت خود بیش از هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۴۸- جهانبخش محبی نیا

‏‏ نماینده مردم میاندوآب،شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بوده و دو سالی هست در توییتر فعالیت دارد. محبی نیا بیش از ۲۳۰۰ دنبال کننده دارد و در توییتر فعالیت چندانی ندارد.

۴۹- سید فرید موسوی

‏‏‏‏عضو هیات علمی دانشگاه تهران بوده و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی است. او همچنین ریاست فراکسیون جوانان مجلس را بر عهده دارد و نزدیک به دو سال است که در توییتر فعالیت می‌کند و نزدیک چهار هزار دنبال کننده دارد.

شورای شهر تهران

۱- محسن هاشمی رفسنجانی

پسر آیت الله هاشمی رفسنجانی که ریاست شورای شهر تهران را برعهده دارد و پیش‌ از آن نیز معاون عمرانی دانشگاه آزاد، مدیرعاملی شرکت متروی تهران، رییس بازرسی ویژه ریاست جمهوری را نیز بر عهده داشته است. هاشمی فعالیت مستمری در توییتر دارد و نزدیک به هفت هزار دنبال کننده دارد.

۲- بهاره آروین

وی از اعضای شورای شهر تهران است که در سال ۱۳۹۶ به عنوان عضو لیست امید اصلاح طلبان در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت نمود. او عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه تربیت مدرس و دکترای جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران است و فعالیت زیادی در توییتر دارد. بهاره آروین ۳ هزار دنبال کننده تویتری هم دارد.

۳- محمد سالاری

‏رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران قائم مقام دبیر کل حزب همبستگی ایران اسلامی بوده و نزدیک به هفت هزار دنبال کننده دارد.

۴- شهربانو امانی

چند ماهی می‌شود که به عضویت توییتر درآمده و یک فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران به شمار می‌آید. او همچنین نماینده مجلس پنجم و ششم و عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش بوده و فعالیت مستمری در توییتر دارد. امانی در حال حاضر بیش از دو هزار دنبال کننده دارد.

۵-حسین نقاشی

او معاون ارتباطات‌ و امور بین‌الملل شورای شهر تهران و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت‌ ایران‌ اسلامی است. نقاشی همچنین معاونت سردبیر پایگاه اطلاع رسانی جماران را نیز بر عهده دارد و بیش از ۴ هزار دنبال کننده دارد.

۶- افشین حبیب زاده

عضوشورای اسلامی ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏شهر تهران بوده و با بیش از دو سال فعالیت توییتری نزدیک به ۵ هزار دنبال کننده دارد.

۷- احمد مسجد جامعی

عضو شورای شهر تهران و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت اصلاحات بوده و بیش از دو سال است که به عضویت توییتر در آمده. مسجد جامعی بیش از ده هزار و پانصد دنبال کننده دارد.

۸- حجت نظری

نام اصلی وی بشیر نظری است و در حال حاضر جوان‌ترین نماینده منتخب مردم تهران در پنجمین دوره شورای شهر تهران است. حجت نظری بیش از ۱۲ هزار دنبال کننده توییتری دارد.

۹- سید ابراهیم امینی

‏‏‏نایب‌ رئیس شورای شهر تهران، رئیس کمیسیون حقوقی این شورا بوده و فعالیت چندانی در طول ده ساله عمر توییتری خود ندارد. امینی نزدیک به هزار دنبال کننده در اختیار دارد.

۱۰- علی اعطا

عضو هیات رییسه و سخنگوى شورای اسلامی شهر تهران و عضو کمیسیون شهرسازى و معمارى بوده و در طول سه سال فعالیت توییتری خود نزدیک به ده هزار دنبال کننده دارد.

۱۱- محمدجواد حق شناس

محمدجواد حق‌شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، روزنامه‌نگار، مدیرمسئول روزنامه اعتماد ملی (توقیف شده)، استاد دانشگاه، عضو هیئت مدیرهٔ انجمن ایرانی روابط بین‌الملل و فعال سیاسی اصلاح‌طلب ایرانی است. نزدیک به ۱۴ هزار دنبال کننده دارد و بیش از سه سال است که در توییتر فعالیت دارد.

۱۲- زهرا نژاد بهرام

زهرا نژادبهرام سیاستمدار اصلاح‌طلب ایرانی و اولین معاون فرماندار زن در ایران است. او برای شرکت در انتخابات شورای شهر تهران در سال ۱۳۹۶ نامزد شد و در لیست امید قرار گرفت و وارد این شورا شد. نژاد بهرام دو سال است که توییتری شده و نزدیک به ده هزار دنبال کننده دارد.

۱۴- ناهید خداکرمی

عضو شورای اسلامی شهر تهران٬ ری و تجریش، محقق و البته در کنار کار سیاسی خود، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هم است. کمتر از دو سال است که فعالیت توییتری دارد و بیش از ۱۲۵۰۰ دنبال کننده پیدا کرده است.

۱۵- الهام فخاری 

عضو و نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ری و تجریش، رییس کمیته اجتماعی، عضو شورای شهرستان شمیرانات و رییس شورای اسلامی استان تهران بوده و در بیش از فعالیت یکساله خود در توییتر بیش از ۱۸ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۱۶- سید حسن رسولی

عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان ،خزانه دار و عضو شورای شهر تهران بوده و کمتر از یک سال  است که به عضویت توییتر در آمده و در همین مدت هم نزدیک به ۳۵۰ دنبال کننده پیدا کرده است. او فعالیت چندانی در توییتر ندارد.

۱۷- حسن خلیل آبادی

‏‏‏نماینده منتخب پنجمین دوره شورای شهر تهران ، ری و تجریش به شمار می‌آید و فعالیت نسبتا مستمری هم در توییتر خود که دارای ۱۵۰۰ دنبال کننده است، دارد.

۱۸- مجید فراهانی

عضو شورای اسلامی شهر تهران بوده و عضو شورایعالی انجمن مدیریت پروژه ایران نیز به شمار می‌آید. فراهانی همچنین رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان و عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان هم هست. از قدیمی‌های توییتر به شمار می‌آید و بیش از ۶ سال است که در این شبکه اجتماعی فعالیت دارد و در طی این مدت نزدیک به ۷۵۰۰ دنبال کننده پیدا کرده است.

۱۹- محمود میرلوحی

سیاستمدار اصلاح طلب، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، نائب رئیس مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران و عضوشورای مرکزی مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی است.  دو هزار دنبال کننده دارد و سه سالی هست که در این شبکه اجتماعی فعالیت دارد.

۲۰- زهرا صدراعظم نوری

زهرا صدراعظم نوری  فعال سیاسی اصلاح‌طلب، عضو شورای شهر تهران و اولین شهردار زن در جمهوری اسلامی ایران است. دو سال است در توییتر فعالیت دارد و ۳۵۰۰ دنبال کننده دارد. نوری فعالیت چندانی در توییتر ندارد.

۲۱- آرش حسینی میلانی

آرش حسینی میلانی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده منتخب مردم تهران در پنجمین دوره شورای شهر تهران است. کمتر از یک سا است به عضویت توییتر در آمده و زیر هزار نفر دنبال کننده دارد. میلانی فعالیت چندانی هم در توییتر از خود نشان نمی‌دهد.

مقامات نظامی

۱- محمدحسین باقری

سرلشکر سپاه پاسداران و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و بالاترین مقام نظامی ایران است. او بیش از سه سال است که در توییتر فعالیت دارد و نزدیک به ۷ هزار دنبال کننده دارد.

۲- قاسم سلیمانی

بیش از ۵ سال است که در توییتر ثبت نام کرده و فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است سلیمانی نزدیک به ۳۸ هزار دنبال کننده دارد.

۳- محمدعلی جعفری

محمدعلی جعفری نظامی و سیاستمدار ایرانی است، که به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کند. بیش از دوازده هزار دنبال کننده دارد و سه سالی هست به عضویت توییتر در آمده است.

سایر مقامات و فعالان حاکمیتی و دولتی

۱- آیت الله مصباح یزدی

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت و یکی از استادان حوزهٔ علمیهٔ قم است. بیش از دو سال است که صفحه منتسب به او در توییتر فعالیت می‌کند و در همین مدت هم بیش از ۲۱ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۲- هاشمی رفسنجانی

اکانت توییتر هاشمی رفسنجانی بیش از دو سال است که آپدیت نشده اما او تا قبل از زمان رحلتش، فعالیت چشمگیری در این شبکه اجتماعی داشت و هنوز بیش از ۲۲ هزار نفر دنبال‌کننده دارند.

۳- محمد خاتمی

اگرچه این اکانت رسما به نام خود رییس جمهور پیشین کشورمان نیست اما در قسمت بیو (توضیحات) اکانت با این عبارت مواجه می‌شویم: «حساب رسمی سیدمحمدخاتمی در توییتر» آنطور که به نظر می‌رسد این اکانت به طور رسمی وظیفه اطلاع رسانی صحبت‌های ایشان را بر عهده دارد و در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام هم فعالیت مشابهی را دارد. گفتنی‌ست بیش از ۴۶ هزار نفر این صفحه را دنبال می‌کنند.

۴- عباسعلی کدخدایی

او عضو و سخنگوی شورای نگهبان است و از تازه‌واردین توییتر به حساب می‌آید. اگر خاطرتان باشد مردادماه امسال بود که کدخدایی در پاسخ به این پرسش روزنامه هفت صبح مبنی بر اینکه «کمی عجیب نیست یک سایت فیلتر باشد اما همه از آن استفاده کنند؟» گفته بود: «به هر حال برخی مسئولان تصمیم گرفته‌اند توییتر فیلتر باشد.» تا امروز ۶ هزار نفر صفحه کدخدایی را دنبال می‌کنند.

۵- غلامعلی حداد عادل

مشاور رهبر انقلاب، رئیس‌اسبق مجلس، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسى سمت‌های سیاسی او به شمار می‌آیند و استاد فلسفه دانشگاه هم است. بیش از سه سال است در توییتر فعالیت مستمری دارد و نزدیک به ۸۶ هزار دنبال کننده دارد.

۶- محسن رضایی

سمت‌های فراوانی را در طول تاریخ بعد از انقلاب اسلامی داشته و در حال حاضر وظیفه دبیری مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده او است. محسن رضایی فعالیت زیادی در توییتر داشت اما بعد از یک توییت جنجالی درباره جنگ که پیامد‌های زیادی برای او در پی داشت، اعلام کرد که کمتر به این شبکه اجتماعی سر خواهد زد. رضایی بیش از سه سال است که در توییتر فعالیت می‌کند و ۱۱۶ هزار دنبال کننده دارد.

۷- محمد باقر قالیباف

شهردار سابق تهران بوده و چهره جنجالی سیاسی به شمار می‌آید. او در حال حاضر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است و کمتر از یک سال است که عضو توییتر شده و فعالیت چندان زیادی هم در آن ندارد. قالیباف نزدیک به ۴ هزار دنبال کننده دارد.

۸- شهیندخت مولاوردی

دبیر کل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان و دستیار ویژه‌ پیشین رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی به شمار می‌آید.او از قدیمی‌های توییتر به شمار می‌آید و بیشتر از ۵ سال است که در این شبکه اجتماعی فعالیت دارد و در این مدت ۱۱۰ هزار دنبال کننده را به خود اختصاص داده است.

۹-سعید جلیلی 

سیاستمدار اصول‌گرای ایرانی، عضو شورای راهبردی روابط خارجی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران است. بیش از ۵ سال است که به عضویت توییتر در آمده و در این مدت زمان نسبتا طولانی نزدیک به ۷۱ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۱۰- حمید ابوطالبی

رئیس گروه مطالعات آسیای مرکز تحقیقات استراتژیک و معاون سیاسی دفتر حسن روحانی است. در این ۵ سال فعالیت خود در توییتر هم بیش از ۵۱ هزار دنبال کننده را به خود اختصاص داده است.

۱۱-  محمود احمدی نژاد

رییس جمهور سابق پیشین کشور بوده و در حال حاضر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. احمدی نژاد بیش از یک سال است که به عضویت توییتر در آمده و در این مدت کوتاه فعالیت‌های جنجالی داشته که رسانه‌های داخل و خارج را تحت تاثیر قرار داده است. او بیشتر در صفحه انگلیسی زبان خود فعالیت می‌کند و در آنجا ۸۷ هزار دنبال کننده در اختیار دارد.

۱۲- سید عزت الله ضرغامی

ضرغامی بعد از ریاست سازمان صدا و سیما در سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳، بیشتر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارد و صفحه اینستاگرام او بسیار فعال است. او بیش از دو سال است که به عضویت توییتر هم در آمده و با ۶۳ هزار دنبال کننده فعالیت نسبتا مستمری در این شبکه اجتماعی از خود نشان داده است. ضرغامی در حال حاضر عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی عضو شورایعالی فضای مجازی است.

۱۳-سید مصطفى آقامیرسلیم

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و در انتخابات پیشین ریاست جمهوری هم چهره شناخته‌شده‌تری در بین نسل جوانان پیدا کرد میرسلیم کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت می‌کند و بیش از ۱۵ هزار دنبال کننده دارد.

۱۴- پیروز حناچی

شهردار کنونی پایتخت ایران است و با اینکه کمتر از یک سال است که در توییتر عضو شده اما سیزده هزار دنبال کننده دارد.

۱۵- سید ابراهیم رییسی 

صفحه منتسب به ابراهیم رییسی صرفا حساب اطلاع‌رسان ایشان بوده و بیش از دو سال است که در توییتر فعالیت می‌کند و در این مدت نزدیک به چهل هزار دنبال کننده پیدا کرده است. ابراهیم رییسی در حال حاضر سمت متولی فعلی آستان قدس رضوی را بر عهده دارد.

۱۶- علیرضا معزی

معاون ارتباطات و اطلاع ​رسانی دفتر رئیس جمهور بوده و در طول کمتر از یک سال فعالیت خود نزدیک به ۶۵۰ عضو دارد. معزی فعالیت مستمری در این شبکه اجتماعی دارد.

۱۷- حسام‌الدین آشنا

دانشیار دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) به شمار می‌آید و مشاور رییس جمهوری به شمار می‌آید. آشنا بیش از ۶ سال است که در توییتر فعالیت دارد و تاکنون توییترهای جنجالی هم منتشر ساخته است، او در این مدت ۸۷ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۱۸- حمید بعیدی نژاد

حمید بدیعی نژاد از اعضای کنونی تیم مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران و همچنین رئیس تیم ایرانی در مذاکرات کارشناسی است. وی هم‌اکنون سفیر ایران در بریتانیا است. بعیدی‌نژاد قبلاً نماینده ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد هم بوده و بیش از ۳ سال است که در توییتر فعالیت دارد. بعیدی نژاد بیش از ۱۰ هزار دنبال کننده دارد.

۱۹- سپنتا نیکنام

فردی است که حضورش در دوره پنجم شورای شهر یزد حواشی زیادی در برداشت و یکی از مواردی که باعث شد بتواند در نهایت وارد این شورا بشود استفاده از همین بستر فضای مجازی و توییتر بود. او همچنین ریاست انجمن زرتشتیان یزد هم بر عهده دارد و نزدیک به ۱۰ هزار دنبال کننده دارد.

۲۰- زهرا احمدی پور 

معاون رئیس جمهور ،رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و در طول دو سال فعالیت خود، ۲۵ هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۲۱- محمد نهاوندیان

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به شمار می‌رود. نهاوندیان بیش از ۴ سال است که در توییتر فعالیت دارد و در این مدت ۴۶ هزار دنبال کننده پیدا کرده است. او چند ماهی است که از فعالیت خود در این شبکه اجتماعی کاسته است.

۲۲- سید احمد علم‌الهدی

نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی و امام جمعه مشهد و عضو خبرگان رهبری بوده و صفحه‌ای که به او نسبت داده شده از سال ۲۰۱۷ فعالیتی نداشته است. با این حال این صفحه بیش از ۴ هزار دنبال کننده دارد.

۲۳- غلامرضا قاسمیان

مدیر حوزه علمیه مشکات بوده و بیش از سه سال است که در توییتر فعالیت می‌کند. او بیش از ۴ هزار دنبال کننده دارد.

۲۴- عباس کعبی

عضو جامعه مدرسین و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بوده و بیش از ۴۵۰۰ هزار دنبال کننده دارد. کعبی کمتر از دو سال است که وارد توییتر شده است و فعالیت چندانی در این شبکه اجتماعی ندارد.

۲۵- علیرضا پناهیان

مدیریت حوزه علمیه دارالحکمه، معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و مسئول نهاد رهبری دانشگاه هنر از دیگر مسئولیت‌های او بوده‌اند. پناهیان بیش از سه سال است که به عضویت توییتر در آمده است و در این مدت بیش از ۴۵ هزار دنبال کننده دارد.

۲۶- حسین جلالی

‏‏ریاست دفتر آیت الله مصباح یزدی را بر عهده دارد و کمتر از یک سال است که به عضویت توییتر در آمده است. او در طی این یکسال نزدیک به ۱۲۰ دنبال کننده پیدا کرده است.

۲۷- آیت الله صدیقی

امام جمعه موقت تهران و نائب رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران است و در کمتر از یک سال فعالیت خود نزدیک به هزار دنبال کننده پیدا کرده است.

۲۸- محسن قرائتی

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بوده و در کمتر از یک سالی که در توییتر فعالیت می‌کند، نزدیک به سه هزار بازدید کننده پیگیر صفحه او شده‌اند. قرائتی فعالیتی در توییتر خود ندارد.

۲۹- سید احمد خاتمی

امام جمعه موقت تهرانو نماینده مجلس خبرگان بوده و کمتر از دو سال است که به عضویت توییتر در آمده است. خاتمی بیش از ۲۲۰۰ دنبال کننده دارد ولی بیش از یک سال است که این صفحه توییتری فعالیتی نداشته است.

۳۰- سید حسن خمینی

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بوده و نوه امام خمینی است. او بیش از ۶ سال است که در توییتر ثبت نام کرده و نزدیک به ۵ هزار دنبال کننده دارد.

۳۱- علی اصغر پیوندی

رییس جمعیت هلال احمر کشور به شمار می‌آید و در طول دو سال فعالی توییتری خود کمتر از هزار دنبال کننده را به خود اختصاص داده است.

۳۲- فرهنگ فصیحی

معاون برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی بوده و در کمتر از یک سال فعالیت توییتری خود زیر ۱۰۰ نفر دنبال کننده پیدا کرده چرا که اساسا فعالیت چندانی در این شبکه اجتماعی ندارد.

۳۳- اشرف بروجردی

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران بوده و با اینکه بیش از دو سال است که به عضویت توییتر در آمده ولی مدتهاست که فعالیتی در این شبکه اجتماعی ندارد. او نزدیک به ۲ هزار دنبال کننده دارد.

۳۴- علی شکوری راد

سمت سیاسی او دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی بوده و البته عضو انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران هم از دیگر فعالیت‌های اوست. شکوری راد سابقه طولانی در توییتر دارد و بیشتر از سه سال است که در این شبکه اجتماعی مشغول به کار است و بیش از ۳۰ هزار دنبال کننده دارد.

۳۵- ولی الله سیف

او رییس سابق بانک مرکزی بوده و هم‌اکنون به عنوان مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی، همچنین مدرس و عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی فعالیت می‌کند. سیف کمتر از یک سال است که در توییتر فعالیت می‌کند و نزدیک به هفت هزار دنبال کننده دارد.

۳۶- مرضیه وحید دستجردی

عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی و سخنگوی جبهه مردمی انقلاب اسلامی بوده و پیش‌تر هم در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، ریاست وزارت بهداشت را بر عهده داشت اما هم اکنون عضو هیئت علمی گروه زنان و زایمان دانشگاه تهران است. او بیش از دو سال است در توییتر فعالیت می‌کند و نزدیک به ۱۴ هزار دنبال کننده دارد.

۳۷- حجت الله میرزایی

میرازیی معاون برنامه‌ریزی‌ و توسعه‌شهری‌ شهرداری‌ تهران بوده و معاون‌پیشین استانداری‌سیستان‌وبلوچستان نیز به شمار می‌آید. او همچنین پیش‌تر معاون‌پیشین دانشگاه‌ علامه‌طباطبایی بوده و با کمتر از یک سال فعالیت توییتری بیش از ۷۰۰ دنبال کننده دارد.

۳۸- مجید حسین زادگان
استاندار مازندران بوده و با بیش از یک سال عضویت توییتری خود نزدیک به ۵۰۰ دنبال کننده دارد.

۳۹-زریر نگین‌تاجی
‏‏‏‏سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران را برعهده دارد و در کمتر از یکسالی که فعالیت مستمر خود در توییتر را شروع کرده نزدیک به دویست دنبال کننده پیدا کرده است.

۴۰- محمد تقی فاضل میبدی

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم بوده و کمتر از یک سال است که به عضویت توییتر درآمده و نزدیک به ۲ هزار دنبال کننده دارد.

۴۱- هادی خانیکی

هادی خانیکی، روزنامه‌نگار کارشناس رسانه و از استادان سرشناس در رشتهٔ ارتباطات است. فعالیت سیاسی وی هم به عضویت او در شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران برمی‌گردد. او همچنین سابقه عضویت در شورای مرکزی جبهه مشارکت را نیز دارد. خانیکی بیش از ۲ هزار دنبال کننده دارد و در طول کمتر از یک سالی که به عضویت توییتر درآمده فعالیت مستمری داشته است.

۴۲- علی پیرحسین‌لو

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در امور اجتماعی، فرهنگی و اطلاع‌رسانی بوده و از قدیمی‌های توییتر به شمار می‌رود. پیرحسین‌لو بیش از هشت سال است که در این شبکه بوده و در این مدت نزدیک به ۳۸۰۰ دنبال کننده پیدا کرده است. او فعالیت مستمری در توییتر دارد.

۴۳- علیرضا قنادان

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر ‎‎تاکسیرانی تهران به شمار می‌آید با اینکه ۱۰ سال است به عضویت توییتر در آمده اما ۶۰۰ دنبال کننده دارد و فعالیت چندان مداومی در این شبکه اجتماعی ندارد.

۴۴- سید محسن حسینی پویا

‏‏عضو شورای اسلامی شهر مشهد بوده و ریاست کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد بر عهده دارد. ‏او عضو هیأت منصفه مطبوعات هم بوده و در کمتر از یک سالی که در توییتر فعالیت دارد نزدیک به ۲۰۰ دنبال کننده دارد.

۴۵- حسن کریمی قدوسی

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بوده و بیش از ۵ سال است که به عضویت توییتر در آمده و هفتصد دنبال کننده دارد.

۴۶- محمدجعفر نعناکار

‏‏‏‏‏مدیرکل‌ حقوقی‌ سازمان‌ فناوری‌ اطلاعات‌ ایران را بر عهده دارد و ۱۰ سالی هم هست که در توییتر خود با بیش از ۲۵۰۰ دنبال کننده فعالیت دارد. نعناکار از فعالین مستمر این شبکه به شمار می‌آید.

۴۷- شاهین آرپناهی

مدیرکل ارتباطات همراه اول بوده و کمتر از یک سال است که به عضویت توییتر در آمده و در این مدت بیش از ۳۶۰ دنبال کننده پیدا کرده است. آرپناهی فعالیت نسبتا مستمری در توییتر دارد.

۴۸- سید مجید صدری

رییس کنونی سازمان مخابرات کل کشور است و کمتر از یک سال است که به عضویت توییتر در آمده و فعالیت مستمری هم در این شبکه اجتماعی دارد. صدری بیش از ۵۰۰ دنبال کننده دارد.

۴۹- پرویز اسماعیلی

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور بوده و پیش‌تر کار خبرنگاری کرده است. او بیش از سه سال است که به عضویت توییتر در آمده وبیش از ۲ هزار دنبال کننده هم دارد. اسماعیلی از کاربران فعال این شبکه اجتماعی در ماه‌های اخیر به شمار می‌رود.

۵۰- محسن میردامادی

آخرین دبیرکل جبهه مشارکت بوده و پیش‌تر در دوره ششم مجلس نیز نماینده ملت بوده است. میردامادی کمتر از دو سال است که در توییتر فعالیت دارد و ۲۵ هزار دنبال کننده دارد. او فعالیت چندان مستمری در این شبکه اجتماعی ندارد.

تعداد رجل سیاسی و سیاسیون حاضر در توییتر قطعا بیشتر از حاضرین این فهرست است و روز به روز هم به این اسامی اضافه می‌شود؛ اما در هر حال می‌توان دید که بیش از ۱۵۰ نفر از این افراد در حال حاضر در شبکه اجتماعی توییتر عضو هستند و بیش از نیمی از آنها فعالیت مستمر و دوسویه‌ای با کاربران ایرانی در این شبکه اجتماعی مسدود شده در کشور دارند. ب

ناگفته نماند رخی سازمان‌های مهم دولتی و حاکمیتی همچون وزارت امور خارجه نیز یک صفحه شخصی جداگانه دارند که با سر زدن به آنان می‌توان به تعدادی صفحات دیگر مرتبط با دولت و حکومت کشورمان دست یافت (به عنوان مثال در بخش دنبال کنندگان صفحه وزارت امور خارجه بیش از صد صفحه سفارتخانه‌های ایران در کشورهای گوناگون را می‌توانید ببینید.)

این حجم از فعالیت و جمعیت زیادی از ایرانیان که این افراد را دنبال می‌کنند، همگی فیلترینگ توییتر را دور زده و با شخصیت‌های سیاسی میهن خودشان وارد تعامل از نوع مجازی می‌شوند. شاید بد نباشد بار دیگر مسئولین به این فکر بیفتند که چطور این شبکه در ایران فیلتر است در حالی که افراد زیادی از سیاسیون و مردم در آن به فعالیت مشغول‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (15 مورد)
 • aliparsapour
  aliparsapour | ۸ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام
  از لیست جامع شما کمک گرفتم
  و صفحات توییتر این اشخاص را در
  http://archive.is/
  ذخیره کردم
  تا حرف های این اشخاص در شرایط کرونا برای آیندگان یادگار بماند

 • محسن برجی
  محسن برجی | ۱۵ اسفند ۱۳۹۷

  جالب است که این شبکه‌ی اجتماعی با قدرت و حمیت عجیبی فیلتر است، اما مردان حاکمیت ایران، از صدر تا ذیل در آن حضور دارند و آن را خیلی جدی می‌گیرند.
  این وسط مردم غریبه هستند؟!

 • enrix
  enrix | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

  اگه میشه پیج متخصص های ایرانی مقیم خارج رو هم بزارید ممنون میشم . مثلا پیج ایرانی های که تو گوگل کار میکنن . ینستا یا توئیتر یا فیس بوک مشکلی نیس هر کدوم که خواستید

 • پوریا ماندگار
  پوریا ماندگار | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

  به نظرم باید دیجیاتو به نویسنده این مطلب اضافه کاری و حق ماموریت بده !! بنده خدا دوساعت نشسته اکانت اینا رو در اورده نوشته که در کجا مشغول خدمت رسانی !! هستند . و مطلبشم برای هیشکی اهمیت نداره !! حتما یه پاداشی چیزی بهش بدید

  • ErfanMTI
   ErfanMTI | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

   مطلبش برای ما اهمیت داره ادم برای کسی که ایتقدر زحمت کشیده اینجوری تشکر نمیکنه.یکی از معدود مطالبی بود که نویسنده واقعا خودش نوشته و ترجمه گوگل ترنزلیت نیست

   • پوریا ماندگار
    پوریا ماندگار | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

    جالبه که برای شما اهمیت داره !!!

  • آرش پارساپور
   آرش پارساپور | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

   ممنون که هوای من رو دارین :D ولی مطلب تا به امروز بازتاب بسیار خوبی داشته و امیدوارم به درد اونایی که دوستش داشتن بخوره

 • Hooman Mirbagheri
  Hooman Mirbagheri | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

  به جای نام سید محمد خاتمی، نام برادر ایشان(محمد رضا خاتمی) نوشته شده. نام مصطفی تاج‌زاده و محمد علی ابطحی هم می‌تونست توی لیست قرار بگیره، در کل مطلب جالبی بود

  • آرش پارساپور
   آرش پارساپور | ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

   سلام. آقای ابطحی در حال حاضر سمت سیاسی ندارند و برای همین در لیست قرار نگرفتند. آقای تاج زاده هم به همین منوال. اگر میخواستیم به چهره های سیاسی نگاه کنیم تعداد قطعا بیشتر بود ولی ترجیح دادیم دنبال افرادی باشیم که در حال حاضر هم سمت داشته باشند (البته تک موارد معدودی هم در نظر گرفتیم این وسط.)

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی