همه چیز درباره آیفون 13
کاز هیرای، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سابق سونی بازنشسته می‌شود

کاز هیرای، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سابق سونی بازنشسته می‌شود

کازوئو هیرای، رئیس هیئت مدیره سونی که طی پنج سال گذشته سکان هدایت این شرکت را در بعضی از بحرانی‌ترین مقاطع در دست داشت، امروز اعلام بازنشستگی کرد. هیرای در سال ۲۰۱۲ به عنوان مدیر عامل شرکت سونی انتخاب شد؛ سالی که شرکت به خاطر بعضی سیاست‌های اشتباه، ضرری ۶.۴ میلیارد دلاری را تجربه کرده و وارد بحرانی عظیم شده بود.

هیرای تحت این شرایط با کاهش هزینه‌های شرکت و تمرکز بیشتر بر نقاط قوت سونی که سینما و بازی‌های ویدیویی هستند، توانست سونی را از گرداب بحران بیرون کشیده و مجددا به سوددهی برساند، به طوری که شرکت در سال مالی ۲۰۱۷ به درآمدی بالغ بر ۶.۷ میلیارد دلار دست پیدا کرد.

اندکی پس از بازگشت اوضاع به حالت عادی، هیرای از سمت مدیر عاملی سونی استعفا داد و صندلی خود را به مدیر ارشد مالی آن زمان یعنی کنیشیرو یوشیدا سپرد. از آن زمان تا کنون، هیرای وظیفه ریاست هیئت مدیره سونی را بر عهده داشت اما امروز اعلام کرده که می‌خواهد به زودی از این سمت کناره‌گیری کند.

کاز هیرای

هیرای با انتشار بیانیه‌ای رسمی، اعلام کرده که در تاریخ هجدهم ژوئن سال جاری از سمت ریاست هیئت مدیره سونی کناره‌گیری خواهد کرد اما همچنان به عنوان مشاور ارشد در زمان نیاز، در کنار اعضای هیئت مدیره حضور خواهد داشت. او در بخشی از این بیانیه می‌گوید:

«اطمینان دارم که تحت رهبری قدرتمند یوشیدا، همه در سونی در یک راستا حرکت خواهند کرد و آماده ساختن آینده‌ درخشان‌تری برای سونی خواهند بود. به همین خاطر، تصمیم به جدایی از سونی گرفتم که طی ۳۵ سال گذشته همواره بخشی از زندگی‌ام بوده است. از تمام کارمندان و ذی‌نفعان سونی که طی این ماجراجویی با من همراه بودند، صمیمانه تشکر می‌کنم.»

جالب است بدانید که هیرای طی ۳۵ سال حضورش در شرکت سونی، کار خود را از قسمت موسیقی آغاز کرد. اما طی این سال‌ها سمت‌های مختلفی (از جمله ریاست بخش گیمینگ) را عهده‌دار بود که یکی از ثمره‌های آن، کنسول پلی‌استیشن ۴ بوده است که با فروش ۱۰۰ میلیون واحدی خود به پول‌سازترین محصول تمام دوران این شرکت تبدیل گشت.

با این وجود، هیرای هرگز نتوانست واحد موبایل سونی را به شکوه گذشته‌اش بازگرداند که همچنان ضرر و زیان قابل توجهی را تجربه می‌کند. اما نمی‌توان از نقش مؤثر او در خروج سونی از بحران‌های بزرگ و تصاحب بازار گیمینگ و دوربین‌های بدون آینه طی سال‌های اخیر غافل شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato