همه چیز درباره آیفون 13
استارتاپ زیپلاین دارورسانی با پهپاد را در آفریقا گسترش می‌دهد

استارتاپ زیپلاین دارورسانی با پهپاد را در آفریقا گسترش می‌دهد

با وجود محدودیت های قانونی در استفاده شخصی از پهپادها در نقاط مختلف دنیا، این «پرنده های هدایت پذیر از راه دور» هم اکنون به صورت وسیعی در زمینه حمل مرسولات متنوع مورد استفاده قرار می گیرند؛ به عنوان مثال استارتاپ کالیفرنیایی زیپلاین از سال ۲۰۱۶ میلادی با استفاده از پهپاد، داروهای ضروری و بسته های خون را در کشور آفریقایی رواندا توزیع کرده و از این طریق جان انسان های زیادی را نجات داده است.

حالا زیپلاین با توسعه حوزه فعالیت خود در آفریقا، طرح استفاده از بزرگترین ناوگان پهپادهای پستی را در دستور کار قرار داده و تصمیم دارد ۱۵۰ نوع دارو و واکسن حیاتی را به همراه بسته های خون، به بیش از ۲۰۰۰ درمانگاه در نقاط دوردست کشور غنا ارسال کند.

پهپاد مورد استفاده زیپلاین ۱۱۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد

واکسن های فلج اطفال، کزاز و دیفتری که توسط سازمان بهداشت جهانی و در قالب برنامه ایمن سازی آن در اختیار زیپلاین قرار گرفته اند، از جمله مهم ترین داروهایی هستند که به درمانگاه های غنا ارسال خواهند شد. نکته جالب اینکه پزشکان و کارکنان درمانگاه ها و بیمارستان های غنا می توانند با ارسال پیامک داروی خود را درخواست کرده و پس از نهایتاً ۳۰ دقیقه، آن را از طریق بسته های متصل به چتر نجات دریافت کنند.

زیپلاین
مناطق تحت پوشش خدمات زیپلاین در غنا

پهپاد مورد استفاده استارتاپ زیپلاین به نام «Zip» با برد عملیاتی ۱۶۰ کیلومتر و سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت، راهکار مؤثری برای استفاده در کشورهای آفریقایی است چرا که نیازی به احداث زیرساخت و جاده برای دسترسی به مناطق صعب العبور نداشته و بسته ها را با چتر نجات روی مقصد رها می کند.

به گفته کلر رینادو مدیرعامل زیپلاین، استفاده از پهپاد به این استارتاپ اجازه می دهد داروهای درخواستی را به هر نقطه ای که مختصات GPS آن مشخص شده باشد، ارسال کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato