ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

قطعی 4 ساعته سرویس‌های گوگل کاربران دنیا را با مشکل مواجه کرد

یوتیوب، اسنپ چت، جیمیل و تعدادی دیگر از سرویس های وب دیشب با قطعی جدی در آمریکا مواجه شدند. ریشه این قطعی مشکل در سرویس کلاود گوگل بود که به جز سرویس های تحت وب ...

زینب عابدی راد
نوشته شده توسط زینب عابدی راد | ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۷

یوتیوب، اسنپ چت، جیمیل و تعدادی دیگر از سرویس های وب دیشب با قطعی جدی در آمریکا مواجه شدند. ریشه این قطعی مشکل در سرویس کلاود گوگل بود که به جز سرویس های تحت وب این شرکت، اپلیکیشن های دیگری را هم تحت پوشش دارد. البته چهار ساعت پس از شروع قطعی گوگل توانست مشکل را برطرف کند.

قطعی مذکور کاربران را در ساحل شرقی آمریکا بیشتر از بقیه مناطق تحت تاثیر قرار داد اما کاربران یوتیوب و جیمیل در اروپا هم گزارش هایی حاکی از عدم دسترسی به این سرویس ها ارسال کردند. سرویس G Suite Status Dashboard گوگل تقریبا برای تمام سرویس ها به مشکل برخورد و وبسایت Down Detector از قطعی یوتیوب در چندین کشور خبر داد.

قطعی گوگل
نقاط تحت تاثیر قطعی سرویس‌های گوگل

علاوه بر این کاربران سرویس های Discord، اسنپ چت و Vimeo هم به مشکل برخوردند چرا که تمام این سرویس ها از گوکل کلاود به عنوان بک اند استفاده می کنند. حتی سرویس پرداخت آنلاین Shopify  هم از این قطعی گوگل در امان نماند و گزارش ها نشان می دادند که هم پرداخت آنلاین و هم پرداخت حضوری برای مشتریان از دسترس خارج شده بود.

گوگل در مورد این قطعی اظهارنظر کرده و تراکم بالای شبکه در قسمت شرقی آمریکا را دلیل مشکل دانسته است. یکی از سخنگویان گوگل در این رابطه گفت:

ما بررسی پس از قطعی انجام خواهیم داد تا بتوانیم سیستم هایمان را بهبود ببخشیم و از قطعی های مشابه در آینده جلوگیری کنیم. از تمام کسانی که تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته اند عذر خواهی می کنیم.

البته این اولین باری نیست که سرویس یوتیوب دچار قطعی می شود. پیشتر در اوایل سال جاری میلادی این سرویس به مدت 1.5 ساعت قطع شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی