نرم افزار اورکلاک اینتل معرفی شد؛ افزایش کارایی پردازنده با یک کلیک

اینتل نرم افزار جدید «Intel Performance Maximizer» را معرفی کرده که اورکلاک را آسان تر از قبل می کند.

ابزار بهبود کارایی اینتل تنظیمات ویژه هر پردازنده را بررسی می کند و سپس با استفاده از قابلیتی به نام «hyper-intelligent automation» آنها را برای دستیابی به بهترین کارایی تغییر می دهد. به طور خلاصه باید گفت که در مقایسه با تغییر تنظیمات اورکلاک از طریق بایوس، این ابزار راهکاری ساده تر را در اختیار کاربران قرار می دهد.

البته باید اشاره کرد که این گونه ابزارها چندان هم جدید نیستند. AMD ابزار مشابهی را برای پردازنده های رایزن عرضه کرده است. نرم افزار اورکلاک اینتل تنها با پردازنده های آنلاک نسل نهم اینتل سازگار است و فعلاً فقط از 6 مدل زیر پشتیبانی می کند:

  • Core i9-9900KF
  •  Core i9-9900K
  • Core i7-9700KF
  • Core i7-9700K
  • Core i5-9600KF
  • Core i5-9600K

نرم افزار اورکلاک اینتل

نرم افزار اورکلاک اینتل عملکردی مشابه با دیگر ابزارها (از جمله نمونه ارائه شده از سوی انویدیا برای کارت های گرافیک) دارد و همه تغییرات را به طور خودکار انجام می دهد. انتظار می رود تنظیمات اورکلاک تنها با یک کلیک انجام می شوند و انتظار می رود کارایی مشابه با اعمال تنظیمات دستی از طریق بایوس حاصل شود.

وبسایت PC PErspective اما عقیده دیگری دارد و می گوید که در نهایت با دستکاری تنظیمات بایوس نتیجه بهتری حاصل می شود. البته اختلاف این دو روش فاحش نخواهد بود و به همین دلیل ابزار جدید اینتل مورد استقبال آن دسته از کاربرانی قرار می گیرد که می خواهند با یک روش ساده و کم دردسر و در عین حال ایمن و سریع، پردازنده خود را اورکلاک کنند.

نرم افزار Intel Performance Maximizer به رایگان در دسترس است و می توانید از این لینک آخرین نسخه آن را دانلود کنید.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟