درخواست عجیب خودروسازان از تعزیرات و اداره استاندارد: بگذارید خودروهای ناقص بفروشیم

در حال حاضر حدود ۱۵۰ هزار خودرو ناقص در خطوط تولید منتظر رسیدن قطعات مورد نیاز هستند، همان‌طور که بازار خودرو در روزهای گذشته کاهش قیمت را تجربه کرده، رسیدن این قطعات نیز می‌تواند بخشی از نیاز بازار را جبران کرده و به تخلیه حباب قیمت خودرو کمک بیش تری کند.

با وجود آنکه تعداد زیادی خودرو از سوی خودروسازان داخلی برای تحویل به مردم در مسیر ساخت قرار گرفته، اما نرسیدن برخی قطعات مانع از تحویل انبارهای متشکل از خودرو ناقص شده است. خودروسازان خودروهایشان را به بهانه کمبود قطعات پیش پا ‌افتاده، دپو کرده‌اند. این موضوع را محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات اعلام کرده و گفته است:

احتمالا خودروسازان در گذشته خودروهایی سالم و کامل تولید کرده و آنها را انبار کردند و حال که قیمت چهارچرخ‌ها افزایش پیدا کرده، این خودروها را به بازار عرضه می‌کنند.

خودرو ناقص

او تأکید کرده است: «اگر عرضه نکردن خودرو ناقص ناشی از کسری قطعه است، تمامی خودروها باید در دو یا حداکثر سه نوع قطعه مشترک مانند کیسه هوا، ecu و... نقص داشته باشند؛ این در حالی است که در بازدیدهای به عمل آمده هر خودرو یک قطعه مانند بالابر شیشه، پخش خودرو و... کم دارد. در واقع خودروهای موجود در پارکینگ خودروسازی‌ها به دلیل نبود قطعات بسیار ابتدایی ناقص مانده است. خودرویی که دستگاه پخش ندارد، ناقص محسوب نمی‌شود و خودروسازان می‌توانند با کسر هزینه این قطعات ابتدایی، خودرو را به مشتری تحویل دهند و فرد قطعه مورد نظر را از بازار آزاد تأمین کند.»

اگر هر خودرو ناقص کف کارخانه را به طور متوسط ۵۰ میلیون تومان در نظر بگیریم، هم اکنون میلیاردها تومان از سرمایه خودروسازان کف کارخانه خاک می خورد در حالیکه می توان با تدبیر این مشکل را حل کرد

البته محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن قطعه سازان با رد ادعای مدیرکل سازمان تعزیرات می‌گوید: «اگر سازمان استاندارد اجازه دهد. ما خودروی بدون بالابر شیشه و قطعات ترمز به مشتریان می‌فروشیم و به پول معطل‌مانده‌مان کف کارخانه می‌رسیم.»

فربد زاوه، تحلیلگر صنعت خودرو هم می‌گوید: «با وضع مالی و زیان انباشته‌ای که خودروسازان دارند، به نظر نمی‌رسد دپوی خودرو کف کارخانه گزینه مطلوب‌شان باشد.»

خودرو ناقص

قطعه سازان: «از استاندارد اجازه بگیرند خودرو های ناقص را بفروشیم.»

محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن قطعه سازان درباره ادعای مدیرکل تعزیرات راجع به این ‌که خودروسازان با مشکل کمبود قطعه مواجه نیستند، می‌گوید: «واقعیت اینجاست که ما برای تولید قطعات با مشکل نقدینگی روبه‌رو هستیم و تا زمانی هم که این مشکل برطرف نشود، نمی‌توانیم قطعات مورد نیاز خودروسازان را تولید کنیم. اگر سازمان تعزیرات اطمینان و اعتقاد دارد نبود قطعاتی مثل کیسه هوا، ecu و بالابر شیشه را برای تولید خودرو ضروری نمی‌داند، از سازمان استاندارد مجوز بگیرد تا شرکت‌های خودروسازی بتوانند با این مجوز خودرو ناقص خود را روانه بازار کنند. با این شرایط هم ما به پولی که از خودروسازها داریم، می‌رسیم و هم خودشان این همه زیانده نمی‌شوند و محصولات تولید شده را ولو اینکه به صورت خودرو ناقص باشد، می‌فروشند، نه این که در انبار نگه دارند.»

خودروسازها عادت کردند خودرو بفروشند تحویل ندهند

متاسفانه خودروسازان از پرداخت مطالبات قطعه سازان ناتوان هستند و این موضوع موجب ایجاد مشکل در تامین نقدینگی قطعه سازان، تولید قطعات و در نهایت تولید خودروها شده است.

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به ادعای سازمان تعزیرات مبنی بر این که خودروها بدون ایربگ و قطعه مهم ترمز و ecu می‌توانند روانه بازار شوند، می‌گوید: «ظاهرا برخی مسئولان قطعات مهم کلیدی و ایمنی خودرو را نمی‌شناسند که این ‌طور اظهارنظر می‌کنند. واقعا چرا ایران‌خودرو و سایپا نباید خودروهای ساخته ‌شده و کامل خود را به بازار ارایه نکنند و آنها را در انبار نگه دارند. با هیچ عقل و منطقی نمی‌توان این کار خودروسازها را توجیه کرد، چون آنها هیچ انگیزه‌ای بابت دپوکردن خودروهای ناقص خود ندارند.»

زاوه در پاسخ به این سوال که پس چرا شرکت‌های خودروسازی به فروش فوری روی می‌آورند، ادامه می‌دهد: «این دولت است که به خودروسازها دستور می‌دهد فروش فوری داشته باشند و آنها هم چاره‌ای جز تسلیم شدن ندارند. سایپا و ایران‌خودرو که سال‌هاست زیانده هستند و به این موضوع عادت کرده‌اند و برایشان هم اهمیتی ندارد که پیش‌فروش داشته باشند اما تحویل نه ولی نمی‌توان آنها را متهم کرد که قطعه دارند اما خودروهای ناقص را در پارکینگ نگه می‌دارند.»

اما هرچند بعید است، بیایید تصور کنیم که خودروسازان مجوز فروش خودروهای ناقص را بدست آورند؟ پس از آن چه خواهد شد؟

آنچه واضح است اینکه در پی صدور این مجوز شماری از خودروهای دپو شده فعلی به بازار عرضه شده و کمبود برخی از قطعات با هزینه های بیشتر در کف بازار رفع می شود، اما اگر قطعه مذکور در بازار وجود نداشته باشد، تکلیف خریداران با خودروهای فاقد ترمز ABS یا ایربگ یا حتی سیستم صوتی چه خواهد بود؟

آیا صدور چنین مجوزی باعث نمی شود که در آینده نیز خودروسازان با کوچکترین نوسانات نرخ ارز، خودروهای ناقص را تحویل مشتریان دهند؟

ادامه این روند می تواند به فروش خودروهای مونتاژ نشده با قطعات ناقص منجر شود، گویی که خودروسازانی که تاکنون به ساخت محصول رقابتی اهمیتی نمیداند، حالا مجوز لازم را بدست آورده و صرفا مجموعه ای از قطعات را تحویل مشتریان دهند و سرنوشت تکمیل نهایی محصول را به خریدار بینوایی که دستش به هیچ جا نمی رسد بسپارند.

مطالب مرتبط

پشت پرده احتکار خودرو در بازار؛ فروش سبدی خودروسازان به افراد خاص

با تشدید دوباره التهاب در بازار خودرو، تصمیمات جدیدی برای کنترل و کاهش قیمت خودرو گرفته شد؛ یکی از این تصمیمات، احتکار دانستن خودروهای بی‌پلاک است که در انبارها و پارکینگ‌ها نگهداری می‌شوند. این درحالیست که پیش از این، نگهداری از خودروهای فاقد پلاک به شکل گسترده در پارکینگ های سطح شهر صورت می گرفت و هیچ... ادامه مطلب

فروش خودروهای صفر به قیمت کارخانه برای جریمه محتکران بازار خودرو

با تشدید دوباره التهاب در بازار خودرو، تصمیمات جدیدی برای کنترل و کاهش قیمت خودرو گرفته شد؛ یکی از این تصمیمات، احتکار دانستن خودروهای بی‌پلاک است که در انبارها و پارکینگ‌ها نگهداری می‌شوند. گفته می‌شود پیش از ابلاغ دستورات جدید، الزامی به نصب پلاک در زمان تحویل خودرو از شرکت های خودروسازی نبود و همین موضوع عاملی... ادامه مطلب

اخبار جهان خودرو؛ از معرفی ب‌ام‌و سری 5 2021 تا وضعیت بحرانی نیسان

صنعت خودرو به دلیل شرایط خاصی که روی کره خاکی پدید آمده، با چالش‌های بزرگی روبرو شده و با سرعتی بسیار کمتر از قبل به مسیر پیشرفت خود ادامه می‌دهد. در حالی که برخی از شرکت‌ها در روزهای اخیر اقدام به معرفی محصولات جدید کرده‌اند، برخی دیگر هم با درخواست کمک از دولتمردان یا اخراج... ادامه مطلب

4 مرحله دیگر فروش فوق العاده خودرو تا پایان سال 1399

پیش از روش جدید ثبت نام خودرو خیلی از مشتریان خودرو از روند ثبت نام برای پیش فروش و یا فروش‌های فوری ناراضی بودند و معتقد بودند افراد خاص فرصت ثبت نام پیدا می‌کنند. به همین دلیل علی‌رغم داشتن شرایط مورد نیاز، قادر به ثبت نام نمی‌شدند و به سمت خرید خودرو از بازار روی... ادامه مطلب

شرایط ثبت نام خودرو در طرح فروش فوری ایران خودرو و سایپا به روش قرعه کشی

فروش فورش 25 هزار دستگاه خودرو به شیوه قرعه کشی از میان متقاضیان خرید خودرو راهکار جدیدی است که از سوی خودروسازان ارائه شده تا این آشفته بازار سامانی بگیرد. در ابتدا قرار بود که در این روش نیمی از بهای خودرو در زمان ثبت‌نام اولیه از کسانی که مایل به خرید هستند و شرایط... ادامه مطلب

شرکت چینی جیلی در راستای تصاحب دایملر آلمان گام بر می‌دارد

هولدینگ جیلی که چهارمین خودروساز بزرگ چین به شمار می‌رود، سخت در تلاش است فاصله محصولات خود را با اتومبیل‌های روز کاهش داده و با تولید مدل‌های ایمن و پیشرفته زمینه را برای ورود به بازارهای جهانی فراهم کند.تصاحب بخش خودروهای سواری ولوو در سال 2010 یکی از گام‌های بنیادینی بود که این شرکت در... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟