ژاپن صادرات برخی مواد اولیه تلفن‌های هوشمند به کره جنوبی را محدود می‌کند

ژاپن صادرات برخی مواد اولیه تلفن‌های هوشمند به کره جنوبی را محدود می‌کند

وزارت تجارت ژاپن امروز اعلام کرده صادرات برخی مواد اولیه مرتبط با تکنولوژی به کره جنوبی را محدود می کند. تحریم کره جنوبی شامل برخی پلی آمیدها که توسط سامسونگ برای ساخت صفحه نمایش های تاشو مورد استفاده قرار می گیرند نیز می شود. این قانون بعد از مجادلات دو کشور بر سر جبران خسارت ساکنین کره جنوبی که در دوران جنگ جهانی دوم مجبور به کار در کارخانه های ژاپنی شده بودند تصویب شده است.

مشکل از جایی شروع شد که ده شهروند کره جنوبی برای کار اجباری در جنگ جهانی دوم از ژاپن خسارت خواستند

محدودیت صادرات این محصولات از تاریخ ۱۳ تیرماه اجرایی خواهد شد. این مواد شامل پلی آمیدهای مورد استفاده در صفحه نمایش های انعطاف پذیر LED تلفن های هوشمند، گازها و مقاومت های مورد استفاده برای چاپ مدارهای نیمه هادی می شود. این محدودیت به این معناست که کمپانی های ژاپنی برای فروش این اجسام به شرکت های کره ای مانند سامسونگ، ال جی و SK Hynix مجبورند قراردادها را برای تایید شدن ثبت کنند.

همچنین دولت ژاپن ممکن است در راستای تحریم کره جنوبی آن ها را از لیست کشورهایی که تجارت کالاهایی خاص با آن ها محدودیت چندانی ندارد حذف کند. محصولاتی که ممکن است برای امنیت ملی این کشور پیامدهایی داشته باشند.

تحریم کره جنوبی
سخرانی جمعی از قربانیان کار اجباری کره‌ای

اوایل امسال بود که دادگاهی در کره جنوبی، بر علیه چند شرکت ژاپنی از جمله فلز نیپون و شرکت فلزی سومیتومو رای داد و تصمیم به فروش دارایی های آن ها در خاک کره جنوبی و جبران خسارت قربانیان گرفت. کمپانی صنایع سنگین میتسوبیشی هم شامل این مجازات می شد زیرا در جریان جنگ جهانی دوم تعدادی از شهروندان کره جنوبی را مجبور به ساخت هواپیما و کشتی در کارخانه های خود کرده بود.

با این حال دولت ژاپن معتقد است در توافق نامه ای که سال ۱۹۶۵ بین این کشورها امضا شد، تمام این خسارات جبران شدند و دو کشور روابط عادی دیپلماتیک خود را از سر گرفتند. ژاپن از کره جنوبی درخواست کرده مشکلات را در یک مجمع بین المللی مطرح کند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato