ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

چرخش بازی به نفع وزارت ارتباطات: مدیرعامل جدید رایتل برکنار می‌شود

پس از آغاز یک بازی رسانه‌ای میان شستا و وزارت ارتباطات بر سر تعیین مدیرعاملی جدید برای رایتل، اکنون «محمدجواد آذری جهرمی» خبر داده است که «همین امروز» تمام انتصاب‌های صورت گرفته کان لم یکن ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۰

پس از آغاز یک بازی رسانه‌ای میان شستا و وزارت ارتباطات بر سر تعیین مدیرعاملی جدید برای رایتل، اکنون «محمدجواد آذری جهرمی» خبر داده است که «همین امروز» تمام انتصاب‌های صورت گرفته کان لم یکن خواهد شد.

جهرمی امروز و در حاشیه جلسه هیات دولت، درباره کش‌مکش وزارت ارتباطات و رایتل، به خبرنگار برنا گفته است: «امروز با آقای شریعتمداری [وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی] صحبت کردم، از مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات مطلع نبودند، ایشان مصوبه را لازم‌الاجرا دانستند و با توجه به همراهی و حمایتی که همواره از وزارت ارتباطات داشته‌اند، بنا شد که اولا تمام انتصاب‌های صورت گرفته همین امروز کان لم یکن شود و با مدیرانی که در زیر مجموعه با اطلاع از مصوبه کمیسیون این انتصاب‌ها را انجام داده‌اند برخورد کنند.»

وزیر ارتباطات همچنین گفته است که در مرحله بعد، شستا ظرف روزهای آینده گزینه‌های پیشنهادی را برای بررسی صلاحیت فنی به سازمان تنظیم ارائه نمایند: «بنده هم از سازمان تنظیم خواسته‌ام سریعا اعلام نظر کند.»

یکشنبه ۲۴ شهریور بود که «مینا مهرنوش» بالاخره پس از حواشی بسیار از سوی رایتل به عنوان مدیرعامل جدید معرفی شد. رایتل در متن بیانیه خود اعلام کرده بود که مهرنوش، از دوم شهریور ماه به عنوان مدیرعامل انتخاب شده است. این اتفاق در حالی می‌افتاد که رگولاتوری، همان روز و چند ساعت قبل از اعلام خبر رسمی رایتل، مصوبه‌ای از کمیسیون تنظیم مقررات را رسانه‌ای کرد که در آن شرکت‌های فعال حوزه ICT که پروانه فعالیت خود را از رگولاتوری دریافت کرده بودند را ملزم می‌کرد تا برای انتخاب مدیران کلیدی، صلاحیت فنی را از رگولاتوری دریافت کنند.

معرفی مهرنوش به عنوان مدیرعامل اما از سوی رایتل، باعث شد تا رگولاتوری و وزارت ارتباطات شب ۲۶ شهریور بیانیه‌ای را منتشر کنند و مدیرعامل رایتل را «فاقد وجاهت» بشناسند. رگولاتوری در بیانیه‌اش گفته بود که از ابتدای شهریور تا کنون، مکاتبات رایتل با امضای سرپرست مجموعه بوده است و با ذکر همین مسئله، انتخاب مهرنوش از دوم شهریور را زیر سوال برد.

اما این حواشی رسانه‌ای زمانی جدی‌تر شد که مدیر روابط عمومی شستا هم در مصاحبه‌ای گفت که رایتل تنها در مباحث فنی تابع سازمان تنظیم مقررات است. حسن محمدی گفته بود که رایتل یک شرکت زیر مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است و مباحث فنی و زیرساختی را باید از مباحث مدیریتی تفکیک کرد: «در بحث‌های فنی رایتل تابع سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است ولی در موضوعات مدیریتی بدیهی است سهامدار عمده بر اساس قانون تجارت و سایر ملاحظات تجاری اعمال مدیریت می کند.»

اکنون ولی وزیر ارتباطات با مذاکره‌ای که با وزیر کار داشته، بازی را به سمت وزارت ارتباطات چرخانده است و قرار است مدیرعامل جدیدی برای رایتل انتخاب شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی