فیزیکدان آمریکایی: اگر فضایی‌ها شما را ربودند از آنها دزدی کنید

یکی از فیزیکدانان آمریکایی که به طرح نظریه های جالب در مورد موجودات فرازمینی مشهور است، به مردم توصیه کرده که اگر توسط این موجودات ربوده شدند سعی کنند به جای ترسیدن چیزی از بشقاب پرنده آنها سرقت کرده و به عنوان مدرک با خود به زمین بیاورند.

«میچیو کاکو» (Michio Kaku)، در یکی از مصاحبه های خود با سایت Curiosity با اطمینان از ملاقات انسانها با تمدن فرازمینی در این سده سخن گفته و به افرادی که ممکن است توسط موجودات فرازمینی ربوده شوند پیشنهاد جالبی داده است:

«پیشنهاد من به شما این است: اگر توسط موجودات فرازمینی ربوده شدید سعی کنید چیزی از آنها بدزدید. فرقی نمی کند چه می دزدید؛ حتی شده یک گیره کاغذ. فقط این کار را بکنید. چون بعد از اینکه به زمین برگشتید باید مدرک ارائه کنید در غیر اینصورت کسی حرف شما را باور نخواهد کرد.»

«کاکو» معتقد است انسانها بالاخره موجودات فرازمینی را ملاقات خواهند کرد اما ممکن است این برخورد فیزیکی نباشد. او می گوید موجودات بیگانه به دلیل پیشرفت بی حد و حصر ممکن است به شکل فیزیکی به زمین سفر نکرده و آگاهی خود را از طریق لیزر و با سرعت نور به زمین مخابره کنند:

«فکر می کنم موجودات فضایی آنقدر پیشرفت کرده اند که سفر در فضا با سفینه برای آنها بی معنا باشد. آنها هوشیاری خود را از طریق اشعه لیزر و با سرعت نور در فضای بیکران مخابره می کنند. ممکن است همین حالا یک جریان بسیار عظیم از میلیاردها آگاهی دیجیتالی در کنار زمین وجود داشته باشد که ما از آن بی خبریم.»

Alien

اما اگر موجودات فضایی به شکل فیزیکی به زمین سفر کردند چه؟ «کاکو» معتقد است چند شباهت کلیدی بین موجودات فرازمینی با انسانها منجر به برقراری ارتباط با آنها خواهد شد:

«سه خصوصیت باعث شده اند تا ما هوشمند شویم: برخورداری از دید سه بعدی همانند شکارچیان، داشتن انگشت برای نگه داشتن اشیاء و تولید ابزارآلات و زبان برای برقراری ارتباط و انتقال دانش به نسل های بعد.»

او می گوید موجودات فرازمینی ممکن است به جای انگشت بازوهایی عجیب و غریب داشته باشند ولی تا زمانی که از هماهنگی بین دستان و چشم ها برخوردار بوده و با نوعی زبان با یکدیگر صحبت کنند می توان با آنها ارتباط برقرار کرد.

پس یادتان باشد اگر توسط موجودات فرازمینی پیشرفته ربوده شدید سعی کنید یک گیره کاغذ، خوردنی یا حتی شده یک لنگه کفش با خودتان به زمین بیاورید تا دیگران حرفتان را باور کنند.

مطالب مرتبط

مروری بر زندگی و کشفیات گالیله ؛ فیلسوف و ریاضیدان ایتالیایی [بخش اول]

گالیلئو گالیله یکی از مهمترین دانشمندان تاریخ است و در دوره ای از تاریخ زندگی کرد که تقاطع رویدادهای متعددی بود؛ دوران فلسفه طبیعی بر اساس ایده های اشتباه ارسطو و باورهای خاص کلیسای کاتولیک.در نهایت اما این ایده های امثال گالیله بود که پیروز شد، چرا که آنها توانستند تئوری هایشان را به اثبات برسانند. با این... ادامه مطلب

بررسی ها خبر از احتمال وجود حیات در سیارات تراپیست-1 می دهند

یکی از هیجان انگیزترین منظومه های خورشیدی که در سال های اخیر نظر محققانی که در جستجوی حیات فرا زمینی هستند را به خود جلب کرده، «تراپیست-1» بوده. حالا بررسی های محققان خبر از احتمال حیات در برخی از سیارات این منظومه نزدیک به زمین را می دهند.منظومه تراپیست-1 حدود 40 سال نوری از ما... ادامه مطلب

دانشمندان ترکیب شیمیایی ضروری برای تشکیل حیات را در جو قمر تایتان کشف کردند

تایتان، بزرگ ترین قمر سیاره زحل، حاوی ترکیبی شیمیایی است که می تواند حیات را در این دنیای دوردست و منجمد به وجود بیاورد. اخترشناسان به تازگی مولکولی را در جو تایتان کشف کرده اند که نقش تعیین کننده ای در تشکیل سلول ها ایفا می کند و بنابراین، شاید حیات به شکل ابتدایی در... ادامه مطلب

دانشمندان احتمالاً علائمی از موجودات هوشمند فرازمینی دریافت کرده اند

دانشمندان انجمن هوافضای پسیفیک سیگنال های نامعمولی را از گروهی از ستاره ها دریافت داشته اند که «می تواند علائمی با منشأ موجودات هوشمند فرازمینی» باشند. این علامت ها «شکلی دقیقاً مشابه به سیگنال پیش بینی شده در مقالات قبلی دارند و بنابراین با فرضیه ETI کاملاً سازگارند».در این مقاله که با عنوان «کشف مدولاسیون... ادامه مطلب

نظریه پردازان می گویند موجود زنده ای شبیه به مار در تصاویر سیاره مریخ یافته اند

اخیراً برخی از جویندگان موجودات فرازمینی مدعی شده اند که موجود زنده ای شبیه به مار یا کرم را در تصاویر به دست آمده از مریخ نورد ناسا یافته اند. این افراد می گویند حالا سندی واضح از وجود موجودات فرازمینی در سیاره سرخ به دست آمده که برخلاف گفته های سازمان فضایی ایالات متحده،... ادامه مطلب

گربه عبوس اینترنت درگذشت

گربه عبوس اینترنت که به «Grumpy Cat» معروف بود درگذشت. این گربه عصبانی که میلیون ها تصویر و Meme از او در فضای مجازی منتشر شده بود، یکی از معروف ترین حیوانات در اینترنت محسوب می شد و علاوه بر چندین کتاب، در برنامه ها و فیلم های تلویزیونی نیز حضور یافته بود. اما ممکن... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x