فیزیکدان آمریکایی: اگر فضایی‌ها شما را ربودند از آنها دزدی کنید

یکی از فیزیکدانان آمریکایی که به طرح نظریه های جالب در مورد موجودات فرازمینی مشهور است، به مردم توصیه کرده که اگر توسط این موجودات ربوده شدند سعی کنند به جای ترسیدن چیزی از بشقاب پرنده آنها سرقت کرده و به عنوان مدرک با خود به زمین بیاورند.

«میچیو کاکو» (Michio Kaku)، در یکی از مصاحبه های خود با سایت Curiosity با اطمینان از ملاقات انسانها با تمدن فرازمینی در این سده سخن گفته و به افرادی که ممکن است توسط موجودات فرازمینی ربوده شوند پیشنهاد جالبی داده است:

«پیشنهاد من به شما این است: اگر توسط موجودات فرازمینی ربوده شدید سعی کنید چیزی از آنها بدزدید. فرقی نمی کند چه می دزدید؛ حتی شده یک گیره کاغذ. فقط این کار را بکنید. چون بعد از اینکه به زمین برگشتید باید مدرک ارائه کنید در غیر اینصورت کسی حرف شما را باور نخواهد کرد.»

«کاکو» معتقد است انسانها بالاخره موجودات فرازمینی را ملاقات خواهند کرد اما ممکن است این برخورد فیزیکی نباشد. او می گوید موجودات بیگانه به دلیل پیشرفت بی حد و حصر ممکن است به شکل فیزیکی به زمین سفر نکرده و آگاهی خود را از طریق لیزر و با سرعت نور به زمین مخابره کنند:

«فکر می کنم موجودات فضایی آنقدر پیشرفت کرده اند که سفر در فضا با سفینه برای آنها بی معنا باشد. آنها هوشیاری خود را از طریق اشعه لیزر و با سرعت نور در فضای بیکران مخابره می کنند. ممکن است همین حالا یک جریان بسیار عظیم از میلیاردها آگاهی دیجیتالی در کنار زمین وجود داشته باشد که ما از آن بی خبریم.»

Alien

اما اگر موجودات فضایی به شکل فیزیکی به زمین سفر کردند چه؟ «کاکو» معتقد است چند شباهت کلیدی بین موجودات فرازمینی با انسانها منجر به برقراری ارتباط با آنها خواهد شد:

«سه خصوصیت باعث شده اند تا ما هوشمند شویم: برخورداری از دید سه بعدی همانند شکارچیان، داشتن انگشت برای نگه داشتن اشیاء و تولید ابزارآلات و زبان برای برقراری ارتباط و انتقال دانش به نسل های بعد.»

او می گوید موجودات فرازمینی ممکن است به جای انگشت بازوهایی عجیب و غریب داشته باشند ولی تا زمانی که از هماهنگی بین دستان و چشم ها برخوردار بوده و با نوعی زبان با یکدیگر صحبت کنند می توان با آنها ارتباط برقرار کرد.

پس یادتان باشد اگر توسط موجودات فرازمینی پیشرفته ربوده شدید سعی کنید یک گیره کاغذ، خوردنی یا حتی شده یک لنگه کفش با خودتان به زمین بیاورید تا دیگران حرفتان را باور کنند.

بلیط هواپیما hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

چشم‌انداز نیکولا تسلا از جهان امروز چگونه به واقعیت تبدیل شد؟

«نیکولا تسلا» مهندس و مخترع صرب‌تبار آمریکایی یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های دنیای مهندسی به شمار می‌رود. او با قوه تخیل قوی و ذهن خلاق به پیشرفت‌های متعدد در زمینه تولید، انتقال و بکارگیری برق دست یافت. تسلا جریان متناوب (AC) را توسعه داد که پایه و اساس الکتریسیته در منازل و ساختمان هاست.تسلا علاوه بر... ادامه مطلب

زهره یک سیاره روسی است؛ ادعای عجیب رئیس سازمان فضایی روسیه

اگر سیاره زهره میزبان فرازمینی ها باشد شاید بد نباشد این موجودات زبان روسی یاد بگیرند. رئیس سازمان فضایی روسیه در اظهار نظری عجیب زهره را یک سیاره روسی خواند.این ادعای ارضی جسورانه بعد از انتشار نتایج یک تحقیق منتشر می شود که براساس آن نشانه هایی از حیات روی سیاره زهره پیدا شده (دومین... ادامه مطلب

ریاضی‌دان بریتانیایی برنده بزرگ‌ترین جایزه جامعه علمی شد

ریاضی‌دان بریتانیایی که یک سری معادلات بسیار پیچیده ریاضی را حل کرده است برنده بزرگ‌ترین جایزه جامعه علمی در سال ۲۰۲۱ شد.«Martin Hairer»، محقق بریتانیایی-اتریشی کالج سلطنتی لندن جایزه ۳ میلیون دلاری پیشرفت یا کشف مهم در ریاضیات (Breakthrough Prize) برای سال ۲۰۲۱ را از آن خود کرد. این جایزه را از لحاظ اعتبار با... ادامه مطلب

برندگان رقابت عکاسی طبیعت inFocus مشخص شدند

برندگان مسابقه عکاسی Nature inFocus Photography Awards در سال ۲۰۲۰ مشخص شدند. این مسابقه بزرگ‌ترین و مشهورترین رقابت عکاسی طبیعت و حیات‌وحش آسیا به شمار رفته و داوران آن برندگان امسال را از بین ۱۴ هزار تصویر ارسالی انتخاب کردند.افراد برای شرکت در این مسابقه اجازه ارسال تصاویر حیوانات مزرعه‌ای، خانگی و یا حیوانات در... ادامه مطلب

خواب زمستانی، عامل احتمالی نجات یک مهره‌دار ماقبل تاریخ از انقراض

به گفته دیرینه شناسان گونه‌ای جاندار به نام «بیل‌خزنده» (Lystrosaurus) که ۲۵۰ میلیون سال قبل زندگی می‌کرده، با اتکا بر خواب زمستانی از انقراض نجات یافته است. به گفته محققان خواب زمستانی به این جاندار کمک کرده تا از انقراض گسترده‌ای که ۷۰ درصد از مهره داران خشکی را نابوده کرد جان سالم به در... ادامه مطلب

پیش‌بینی ناامیدکننده گیتس: میلیون‌ها نفر دیگر در اثر پیامدهای منفی کرونا می‌میرند

میلیون‌ها نفر پیش از پایان یافتن دنیاگیری ویروس کرونا جان خود را از دست خواهند داد. این پیش بینی نا امیدکننده «بیل گیتس» هم‌مؤسس شرکت مایکروسافت از آینده است.بیل گیتس در گفتگویی که اخیراً با هفته‌نامه «اکونومیست» داشت، پیش بینی کرد ویروس کرونا جان میلیون‌ها نفر را در آینده خواهد گرفت. به گفته او عامل... ادامه مطلب

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟