فیزیکدان آمریکایی: اگر فضایی‌ها شما را ربودند از آنها دزدی کنید

یکی از فیزیکدانان آمریکایی که به طرح نظریه های جالب در مورد موجودات فرازمینی مشهور است، به مردم توصیه کرده که اگر توسط این موجودات ربوده شدند سعی کنند به جای ترسیدن چیزی از بشقاب پرنده آنها سرقت کرده و به عنوان مدرک با خود به زمین بیاورند.

«میچیو کاکو» (Michio Kaku)، در یکی از مصاحبه های خود با سایت Curiosity با اطمینان از ملاقات انسانها با تمدن فرازمینی در این سده سخن گفته و به افرادی که ممکن است توسط موجودات فرازمینی ربوده شوند پیشنهاد جالبی داده است:

«پیشنهاد من به شما این است: اگر توسط موجودات فرازمینی ربوده شدید سعی کنید چیزی از آنها بدزدید. فرقی نمی کند چه می دزدید؛ حتی شده یک گیره کاغذ. فقط این کار را بکنید. چون بعد از اینکه به زمین برگشتید باید مدرک ارائه کنید در غیر اینصورت کسی حرف شما را باور نخواهد کرد.»

«کاکو» معتقد است انسانها بالاخره موجودات فرازمینی را ملاقات خواهند کرد اما ممکن است این برخورد فیزیکی نباشد. او می گوید موجودات بیگانه به دلیل پیشرفت بی حد و حصر ممکن است به شکل فیزیکی به زمین سفر نکرده و آگاهی خود را از طریق لیزر و با سرعت نور به زمین مخابره کنند:

«فکر می کنم موجودات فضایی آنقدر پیشرفت کرده اند که سفر در فضا با سفینه برای آنها بی معنا باشد. آنها هوشیاری خود را از طریق اشعه لیزر و با سرعت نور در فضای بیکران مخابره می کنند. ممکن است همین حالا یک جریان بسیار عظیم از میلیاردها آگاهی دیجیتالی در کنار زمین وجود داشته باشد که ما از آن بی خبریم.»

Alien

اما اگر موجودات فضایی به شکل فیزیکی به زمین سفر کردند چه؟ «کاکو» معتقد است چند شباهت کلیدی بین موجودات فرازمینی با انسانها منجر به برقراری ارتباط با آنها خواهد شد:

«سه خصوصیت باعث شده اند تا ما هوشمند شویم: برخورداری از دید سه بعدی همانند شکارچیان، داشتن انگشت برای نگه داشتن اشیاء و تولید ابزارآلات و زبان برای برقراری ارتباط و انتقال دانش به نسل های بعد.»

او می گوید موجودات فرازمینی ممکن است به جای انگشت بازوهایی عجیب و غریب داشته باشند ولی تا زمانی که از هماهنگی بین دستان و چشم ها برخوردار بوده و با نوعی زبان با یکدیگر صحبت کنند می توان با آنها ارتباط برقرار کرد.

پس یادتان باشد اگر توسط موجودات فرازمینی پیشرفته ربوده شدید سعی کنید یک گیره کاغذ، خوردنی یا حتی شده یک لنگه کفش با خودتان به زمین بیاورید تا دیگران حرفتان را باور کنند.

مطالب مرتبط

اورانگوتان تشنه اثر برگزیده رقابت عکاسی حیات وحش Agora در سال ۲۰۲۰ شد

شبکه اجتماعی عکاسی Agora چندی پیش رقابتی با موضوع حیوانات در حیات وحش را برگزار کرد و حالا اسامی برندگان و منتخبان این رقابت مشخص شده است؛ براساس نتایج، Wibowo Rahardjo عکاس اهل اندونزی که لحظه آب خوردن یک اورانگوتان را ثبت کرده بود به عنوان نفر اول این رقابت انتخاب شد.Octavi Royo مدیرعامل Agora ضمن ارائه توضیحاتی... ادامه مطلب

بوسه ترسناک؛ اشتراک گذاری خون در خفاش‌های خون‌آشام برای برقراری رابطه دوستی

مطالعات جدید نشان می دهند خفاش خون آشام برای دوستی با هم نوع خود، خون مکیده شده را طی رفتاری به نام بالاآوری یا «رگورژاسیون» (Regurgitation) از حلق بیرون رانده و وارد دهان خفاش دیگر می کند. محققان می گویند این رفتار به شکل گیری رابطه دوستی طولانی مدت در خفاش ها منجر می شود.محققان... ادامه مطلب

ابداع بازوی رباتیک با الهام از اختاپوس [تماشا کنید]

محققان دانشگاه هاروارد در همکاری با محققان چینی بازوی رباتیک نرمی ساخته اند که مثل بازوی هشت پا توانایی گرفتن بسیاری از اجسام را دارد.این دست رباتیک با استفاده از دو دریچه که میزان خم شدگی و قدرت چسبندگی بادکش ها را تنظیم می کنند، توانایی گرفتن و بلند کردن اجسام مختلف را پیدا می... ادامه مطلب

فریتز هابر؛ مردی که یک جهان را سیر کرد و میلیون‌ها نفر را به کام مرگ کشاند

در اواخر سده ۱۷۰۰ میلادی و اوایل ۱۸۰۰ میلادی، یک اقتصاددان شناخته‌شده به نام توماس مالتوس دست به یک پیش‌بینی شوم زد. او معتقد بود پیشرفت بشریت همواره محدود خواهد بود. به محض اینکه تولید غذا افزایش پیدا کند، جمعیت هم مشابه آن افزایش خواهد یافت. وقتی جمعیت بیشتر شود، تولید غذا مجددا با کاهش... ادامه مطلب

کشف اولین جانداری که برای زندگی نیازی به اکسیژن ندارد

محققان نوعی انگل درون بافت ماهیچه ماهی سالمون کشف کرده اند که برای زنده ماندن نیازی به اکسیژن ندارد.انگل یاد شده که کمتر از 10 سلول دارد، «Henneguya salminicola» نام داشته و برای ادامه حیات هیچ نیازی به نفس کشیدن ندارد. کشف این انگل می تواند فهم بشر در مورد زندگی روی زمین و دیگر... ادامه مطلب

کاترین جانسون کامپیوتر انسانی ناسا در سن ۱۰۱ سالگی درگذشت

«کاترین جانسون» (Katherine Johnson)، ریاضیدان آمریکایی-آفریقایی تحسین شده ناسا روز گذشته در سن 101 سالگی دار فانی را وداع گفت.خانم جانسون به خاطر دقت در محاسبات فضانوردی معروف بود و به مدت چندین دهه، کارهای فنی در ناسا انجام داد. وی مسیرهای پرتابی، زمان پرتاب ها و مسیرهای اضطراری بازگشت تعداد زیادی از پروازها از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟