عرضه تجاری سگ رباتیک بوستون داینامیکس آغاز شد

عرضه تجاری سگ رباتیک بوستون داینامیکس آغاز شد

شرکت بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) سرانجام یکی از محصولات خود را به شکل محدود به بازار عرضه کرد. سگ رباتیک اسپات (Spot) در حال حاضر برای تعدادی از کارخانه ها و شرکت ها ارسال شده و قرار است در آینده به شکل عمومی به بازار عرضه شود.

شرکت بوستون داینامیکس با انتشار ویدیوی زیر عرضه سگ رباتیک «اسپات» را اعلام کرد:

در ویدیوی فوق سگ رباتیک اسپات را حین عبور از مسیرهای صعب‌العبور، کار ساختمان سازی، فعالیت در شرایط آب و هوایی نامناسب و بلند شدن پس از سقوط مشاهده می کنید که به خوبی توانایی های این ربات چهارپای کوچک اما کاربردی را نمایش می دهند.

سگ رباتیک اسپات توانایی دویدن با سرعت ۱.۶ متر بر ثانیه و حمل بار تا ۱۴ کیلوگرم را داشته و به کمک دوربین های ضدآب و گرد و غبار که روی آن سوار شده دیدی ۳۶۰ درجه از محیط پیرامون خود دارد و می تواند در دمای منفی ۲۰ تا ۴۵ درجه سلسیوس فعالیت کند.

البته عرضه سگ رباتیک اسپات به این معنی نیست که همه می توانند آن را بخرند. طبق آنچه که در توییت رسمی شرکت بوستون داینامیکس آورده شده، این ربات در حال حاضر به عده محدودی از مشتریان اولیه ارسال خواهد شد تا در پروژه های ساختمان سازی، نصب تجهیزات گاز و برق و برقراری امنیت در مکان های عمومی به خدمت گرفته شود.

سگ رباتیک اسپات ساخت بوستون داینامیکس به شکل محدود عرضه شد

برای خرید این سگ رباتیک کمپانی هایی که در زمینه های فوق فعالیت می کنند باید به شرکت سازنده درخواست خرید بدهند. هنوز در مورد قیمت اسپات اخباری منتشر نشده ولی کارشناسان تخمین می زنند قیمتی برابر با یک خودروی صفر کیلومتر داشته باشد.

سگ رباتیک اسپات اولین بار سال ۲۰۱۵ معرفی شد و یک برادر کوچکتر به نام اسپات مینی (Spot mini) دارد که انتشار ویدیوهایی از آن هنگام کار در ساختمان سازی و بکسل ماشین نام آن را سر زبان ها انداخت. این ربات ۷۶ سانتی متری توانایی غلت زدن، گذاشتن ظرف های کثیف در سینک ظرفشویی، باز کردن در و تحویل دادن لیوان آب به دست صاحبش را دارد. اسپات مینی تا اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

شرکت بوستون داینامیکس اخیراً از ربات دو پای اطلس رونمایی کرده بود که ویدیوی انجام حرکات پارکور توسط آن را در این لینک می توانید مشاهده کنید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato