ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هکرهای سارق رمزارز
تکنولوژی

بازی خطرناک سلاطین رمزارز؛ ذخیره ۱.۹۲ میلیون بیت‌کوین در ۸ صرافی بزرگ

هشت صرافی اصلی رمزارز دنیا بیش از ۱.۹۲ میلیون بیت کوین ذخیره کرده اند که از نظر کارشناسان خطرات بسیار زیادی به همراه دارد. هدف ساتوشی ناکاموتو از توسعه بیت کوین ایجاد راهکاری برای انجام مبادلات ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۱۱ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۰

هشت صرافی اصلی رمزارز دنیا بیش از ۱.۹۲ میلیون بیت کوین ذخیره کرده اند که از نظر کارشناسان خطرات بسیار زیادی به همراه دارد.

هدف ساتوشی ناکاموتو از توسعه بیت کوین ایجاد راهکاری برای انجام مبادلات مالی بدون تکیه بر ارزهای رایج و خارج کردن انحصار تبادلات از دست بانک ها بود اما افزایش چشمگیر قیمت باعث شده برخی به عنوان سرمایه آنرا ذخیره کرده و از چرخه مبادلات خارج کنند.

اینکار علاوه بر تضاد با ماهیت رمزارزها خطرات بسیاری را متوجه این صنعت کرده است. در حال حاضر ۸ صرافی اصلی ارزهای دیجیتال ۱.۹۲۵ میلیون بیت کوین به ارزش تقریبی ۱۴ میلیارد دلار را ذخیره کرده اند. از نظر «تریس میر»، (Trace Mayer) کارآفرین و کارشناس حوزه رمزارز این بیت کوین ها هم در آینده به دیگر ارزهای مفقود شده خواهند پیوست.

هکرهای سارق رمزارز

اشاره تریس میر به قربانی شدن صرافی های دیجیتال توسط حملات سایبری متعدد و دیگر رویدادهای منجر به مفقود شدن رمزارزها است. تنها در سال ۲۰۱۹ برخی از معروف ترین صرافی ها در کانادا، نیوزیلند و کره جنوبی به کلی فعالیت خود را متوقف کردند. این ۱.۹۲ میلیون بیت کوین ذخیره شده در صرافی ها نیز شکاری جذاب برای هکرهای سارق رمزارز به نظر می رسد.

همه این مراکز قربانی هکرها نشده اند، برای مثال مسئولان QuadrigaCX پس از مرگ مدیرعامل مدعی شدند که تنها وی به رمز عبور کیف پول سخت افزاری دسترسی داشته و دیگر امکان بازیابی آنها وجود ندارد. کار تا جایی پیش رفته که برخی معتقدند حملاتی نظیر «کریپتوپیا« و «بیت هامب» هم کار خودی ها بوده است.

یکی از راه های کاهش ریسک مفقود شدن بیت کوین ها این است که کاربران شروع به خارج کردن رمزارز از صرافی های دیجیتال و نگهداری آنها در کیف هایی کنند که کلید خصوصی آنرا تنها خود در اختیار دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی