آخرالزمان خرده فروشی‌ های آمریکا؛ تعطیلی بیش از 9300 فروشگاه در سال 2019

سال 2019، سال خوبی برای بسیاری از خرده فروشان آمریکایی نبود و با وجود اقتصاد قوی و فراوانی مشتری، بسیاری از آنها را به تعطیلی کشاند.

سال جاری میلادی خرده فروش های آمریکایی از تعطیلی 9302 مغازه خبر دادند که افزایش 59 درصدی را نسبت به سال 2018 نشان می دهد. بر اساس داده هایی که شرکت تحقیقاتی Coresight Research جمع آوری کرده، این بالاترین میزان تعطیلی از سال 2012 محسوب می شود.

آمار ورشکستگی در بخش خرده فروشی در سال 2019 افزایش داشته و همین عامل سبب شده تا بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی کرکره مغازه های خود را برای همیشه پایین بکشند.

فروشگاه های Payless. Gymborre, Charlotte Russe و Shopko اعلام ورشکستگی کردند و روی هم رفته 3720 شعبه را بستند. اکثر شعبات متعلق به شرکت Payless هستند؛ این فروشگاه زنجیره ای کفش برای دومین بار در فوریه سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی کرد و 2100 مغازه را در آمریکا تعطیل کرد.

فروشگاه زنجیره ای Fred نیز پس از ورشکستگی در ماه سپتامبر، 564 شعبه را بست. فروشگاه Forever 21 نیز در همین ماه اعلام ورشکستگی کرد و 178 مغازه را تعطیل کرد.

فروشگاه های دیگری از جمله Ascena Retail, Family Dollar, GNC, Walgreens, Signet Jewelers, و JCPenney نیز برای ذخیره منابع مالی و بازگشایی فروشگاه های بهتر، شعبات خود را تعطیل کردند. فروشگاه های Family Dollar و Signet نیز به ترتیب از تعطیلی 359 و 159 مغازه خبر دادند.

به دلیل فراگیر شدن خرید اینترنتی، احتمالا هزاران مغازه دیگر در سال های آتی به تعطیلی کشیده خواهند شد. بالا بودن هزینه اجاره و بدهکاری ها، از دیگر عوامل بسته شدن مغازه ها هستند.

خریدهای اینترنتی حدود 16 درصد از آمار کل فروش خرده فروشی ها را تشکیل می دهند. محققان تخمین می زنند این آمار تا سال 2026 به 25 درصد برسد. این عامل می تواند سبب بسته شدن نهایتاً 75 هزار مغازه شود.

خرده فروشی های بزرگی همچون والمارت و Best Buy نیز با وجود افتتاح فروشگاه های جدید، در سکوت خبری در حال تعطیل کردن تعدادی از فروشگاه های خود هستند. «مایکل براون» (Michael Brown)، یکی از تحلیلگران شرکت مشاوره ای AT Kearney تخمین می زند تا سال 2020 آمار مغازه های بسته شده از آمار افتتاح آنها پیشی بگیرد.

برخی از خرده فروشی ها اما چندین شعبه افتتاح کرده اند؛ در گزارش موسسه Coreinsight به بازگشایی 4392 مغازه در سال جاری میلادی اشاره شده است. ظاهراً مشتریان به فروشگاه های تخفیف علاقه بیشتری نشان داده اند چون فروشگاه Dollar General از افتتاح 975 مغازه در سال جاری میلادی خبر داد.

malltina

مطالب مرتبط

چطور بدون عبور از خط قرمزها با رییس رابطه دوستانه‌ای داشته باشیم؟

تا پیش از ظهور استارتاپ‌ها رابطه دوستانه بین مدیران با کارکنان چندان رایج نبود اما از زمانی که سلسله مراتب معنای خاص خود را از دست داد و استارتاپ‌ها پا به عرصه گذاشتند، این نوع از دوستی نمود بیشتری پیدا کرده است. با این حال برای بقای این روابط باید موارد خاصی را مد نظر... ادامه مطلب

بررسی نماد «آپ»: آنچه باید درباره سهم شرکت آسان پرداخت پرشین بدانید

آپ  نماد شرکت آسان پرداخت پرشین در بازار دوم بورس ایران است. کلا ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون قطعه سهم است و قیمت هر سهمش در هفته دوم مرداد ۹۹ به ۳۵۰۰ تومان رسید. شرکتی با بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش بازاری. در ادامه سلسله گفتارهای معرفی نمادهای گروه رایانه بورس ایران، این گفتار... ادامه مطلب

پوتین خرید کالا با ارز دیجیتال را ممنوع کرد

لایحه روسیه برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال با امضای رئیس جمهور این کشور، ولادیمیر پوتین به تصویب رسید. ارزهای دیجیتال در این کشور قانونی می‌شوند، اما استفاده از آن‌ها برای پرداخت هزینه‌ها ممنوع است.به گزارش Bitcoin، این لایحه در تاریخ ۱ مرداد توسط «دومای دولتی»، «مجلس سفلای مجمع فدرال روسیه» مورد تایید قرار گرفته بود... ادامه مطلب

با اصول یک استعفای حرفه‌ای آشنا شوید

برخی تصور می‌کنند در زمان استعفا از شرکت یا سازمان باید تمام خشم فرو خورده خود در سال‌های گذشته را خالی کنند، باوری فوق العاده خطرناک و اشتباه که می‌تواند تا سال‌های سال اثرات مخربی روی حرفه و اعتبار شغلی آنها داشته باشد.استعفا می‌تواند دلایل مختلفی مثل نارضایتی از میزان دستمزد تا آزمایش فرصت‌های جدید... ادامه مطلب

چرا هیچوقت برای تغییر مسیر شغلی یا فراگرفتن مهارت جدید دیر نیست؟

بسیاری از ما از زمینه شغلی خودمان راضی نیستیم و شاید سال‌ها در فکر عوض کردن مسیر آن بوده‌ایم اما با خود گفته‌ایم دیگر برای شروع مهارت و حرفه‌ای جدید دیر است و باید تا آخر با همین وضع سر کنیم. این درحالی است که بسیاری از افراد موفق در سنین بالا مسیر شغلی خود... ادامه مطلب

بجای مقایسه خودتان با دیگران این ۳ کار مفید را انجام دهید

«تئودور روزولت» مدت‌ها قبل گفته بود مقایسه قاتل لذت‌هاست. روزولت تنها کسی نیست که چنین عقیده‌ای دارد و روانشناسان هم بارها تاکید کرده‌اند که مقایسه خود با دیگران باعث کاهش اعتماد به نفس و افزایش استرس می‌شود . با این حال چرا ما باز هم دست از آن برنمی‌داریم؟بر اساس تئوری قیاس اجتماعی، مقایسه بخشی... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟