آخرالزمان خرده فروشی‌ های آمریکا؛ تعطیلی بیش از 9300 فروشگاه در سال 2019

سال 2019، سال خوبی برای بسیاری از خرده فروشان آمریکایی نبود و با وجود اقتصاد قوی و فراوانی مشتری، بسیاری از آنها را به تعطیلی کشاند.

سال جاری میلادی خرده فروش های آمریکایی از تعطیلی 9302 مغازه خبر دادند که افزایش 59 درصدی را نسبت به سال 2018 نشان می دهد. بر اساس داده هایی که شرکت تحقیقاتی Coresight Research جمع آوری کرده، این بالاترین میزان تعطیلی از سال 2012 محسوب می شود.

آمار ورشکستگی در بخش خرده فروشی در سال 2019 افزایش داشته و همین عامل سبب شده تا بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی کرکره مغازه های خود را برای همیشه پایین بکشند.

فروشگاه های Payless. Gymborre, Charlotte Russe و Shopko اعلام ورشکستگی کردند و روی هم رفته 3720 شعبه را بستند. اکثر شعبات متعلق به شرکت Payless هستند؛ این فروشگاه زنجیره ای کفش برای دومین بار در فوریه سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی کرد و 2100 مغازه را در آمریکا تعطیل کرد.

فروشگاه زنجیره ای Fred نیز پس از ورشکستگی در ماه سپتامبر، 564 شعبه را بست. فروشگاه Forever 21 نیز در همین ماه اعلام ورشکستگی کرد و 178 مغازه را تعطیل کرد.

فروشگاه های دیگری از جمله Ascena Retail, Family Dollar, GNC, Walgreens, Signet Jewelers, و JCPenney نیز برای ذخیره منابع مالی و بازگشایی فروشگاه های بهتر، شعبات خود را تعطیل کردند. فروشگاه های Family Dollar و Signet نیز به ترتیب از تعطیلی 359 و 159 مغازه خبر دادند.

به دلیل فراگیر شدن خرید اینترنتی، احتمالا هزاران مغازه دیگر در سال های آتی به تعطیلی کشیده خواهند شد. بالا بودن هزینه اجاره و بدهکاری ها، از دیگر عوامل بسته شدن مغازه ها هستند.

خریدهای اینترنتی حدود 16 درصد از آمار کل فروش خرده فروشی ها را تشکیل می دهند. محققان تخمین می زنند این آمار تا سال 2026 به 25 درصد برسد. این عامل می تواند سبب بسته شدن نهایتاً 75 هزار مغازه شود.

خرده فروشی های بزرگی همچون والمارت و Best Buy نیز با وجود افتتاح فروشگاه های جدید، در سکوت خبری در حال تعطیل کردن تعدادی از فروشگاه های خود هستند. «مایکل براون» (Michael Brown)، یکی از تحلیلگران شرکت مشاوره ای AT Kearney تخمین می زند تا سال 2020 آمار مغازه های بسته شده از آمار افتتاح آنها پیشی بگیرد.

برخی از خرده فروشی ها اما چندین شعبه افتتاح کرده اند؛ در گزارش موسسه Coreinsight به بازگشایی 4392 مغازه در سال جاری میلادی اشاره شده است. ظاهراً مشتریان به فروشگاه های تخفیف علاقه بیشتری نشان داده اند چون فروشگاه Dollar General از افتتاح 975 مغازه در سال جاری میلادی خبر داد.

منبع:
Fast Company

مطالب مرتبط

نگاهی به حواشی مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۰ در داووس سوئیس

از سال ۱۹۷۱ میلادی، سیاستمداران، رهبران کسب و کار، دانشگاهیان، روزنامه نگاران و نمایندگان جامعه مدنی به داووس سوئیس، خاستگاه استکی سفر می کنند تا در مجمع جهانی اقتصاد شرکت کنند؛ شهری که توماس من در رمان کوهستان جادویی خود به بهترین شکل آن را جاودانه کرد.نشستی که در آن میلیاردرها به میلیونرها می گویند... ادامه مطلب

پیش نویس قانونی تازه در روسیه؛ لزوم پیروی نرم افزارهای موبایل از ارزش های کشور

با گذشت چندین ماه از آغاز ممنوعیت فروش گجت های فاقد نرم افزارهای بومی در روسیه، مقامات این کشور پیش نویس قانون جدیدی را تهیه کرده اند که مشخص می کند شرکت ها چه نرم افزارهایی را میتوانند روی محصولات خود نصب نمایند.براساس گزارشی که رویترز در این باره منتشر کرده این دستورالعمل در رابطه... ادامه مطلب

ژاپن نیز در تدارک رمزارز اختصاصی خود است

گروهی از قانونگذاران ژاپنی در تلاشند تا با ارائه پیشنهاد به مجلس نمایندگان این کشور بستر لازم برای ارائه رمزارز ژاپن را فراهم نمایند.براساس گزارشی که رویترز در این باره منتشر کرده است یکی از این قانونگذاران مدعی شده ایجاد این رمزارز پاسخ مستقیم ژاپن به لیبرای فیسبوک و یوآن دیجیتال چین است.نوریهیو ناکایاما معاون... ادامه مطلب

کوچک ترین سکه طلای دنیا در سوئیس ضرب شد

کوچک ترین سکه طلای دنیا با ابعاد ۲.۹۶ میلیمتر و وزن ۰.۰۶۳ گرم و طرحی از اینشتین در سوئیس ضرب شد. ضرابخانه سوئیس اعلام کرده که در ساخت این سکه تلاش نموده همان دقتی را به کار ببرد که در مورد آلبرت اینشتین فیزیکدان شهیر زبانزد بوده است.این سکه که کمتر از یک دهم گرم... ادامه مطلب

توزیع بسته های آمازون در هند با 10 هزار ریکشای برقی [تماشا کنید]

آمازون به منظور نفوذ هر چه بیشتر در هند و مبارزه با تغییرات اقلیمی، از به کارگیری 10 هزار ریکشای برقی در این کشور تا سال 2025 خبر داد.ریکشاها ساخت هند بوده و تا پایان سال 2025 در بیش از 20 شهر هند به کار گرفته می شوند. آمازون پیش از این سفارش خرید 100... ادامه مطلب

چرا بیل گیتس ثروتش را خرج امور خیریه می کند؟

بیل گیتس یکی از معدود ثروتمندهای روی این کره خاکی است که بهترین راه برای خرج کردن سرمایه‌اش را نه برج و باروسازی، فخر فروشی به دیگران یا دیگر خرید لوازم لوکس بلکه کمک به خیریه ها می داند. دیگر تفاوت وی با بسیاری از ثروتمندان دنیا این است که تنها به بیان شعارهای فریبنده... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟