سازمان جهانی بهداشت: کرونا پشت دروازه همه کشورها کمین کرده

سازمان جهانی بهداشت: کرونا پشت دروازه همه کشورها کمین کرده

سازمان جهانی بهداشت هشدار داده که ویروس کرونا در حال همه گیر شدن است و به پشت دروازه کشورها رسیده است. همزمان نمایندگان این سازمان به دلایلی نامعلوم سفر خود به ایران را تا زمانی نامشخص به تعویق انداختند.

روز گذشته «مایک رایان»، مدیر فوریت های درمان و سلامت سازمان جهانی بهداشت گفته بود تیمی از ناظران این سازمان امروز،‌ ۶ اسفند وارد تهران خواهند شد اما این تیم برنامه های خود را به تعویق انداخته است. سازمان مذکور نه دلایل مشخصی را برای لغو سفر اعلام کرده و نه به تاریخ جدیدی برای اعزام نمایندگانش اشاره کرده است.

مایک رایان هدف از این سفر را اطلاع از مکانیسم دقیق شیوع بیماری و شرایط جاری در ایران اعلام کرده بود. این تیم قرار است به همه کشورها سفر کرده و برخوردار بودن آنها از امکانات و ملزومات لازم برای مقابله با کرونا را بررسی کنند.

 سازمان جهانی بهداشت

همزمان با شیوع کرونا در بخشی از اروپا «کریستین لیندمایر»، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت طی یک نشست خبری در وین هشدار داد که ویروس کرونا به معنای واقعی کلمه به پشت دروازه کشورها رسیده و در می زند.

این نهاد تحت نظر سازمان ملل با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که جهان در آستانه تجربه یک بیماری همه گیر است و همه کشورها باید تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا را فراهم کنند.

از جدیدترین تحولات مربوط به کرونا در ایران می توان به ابتلای «ایرج حریرچی»، معاون کل وزارت بهداشت به Covid-19 اشاره کرد. وی ساعاتی پیش با انتشار ویدیویی اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده و همزمان از مردم خواست اصول بهداشتی را رعایت کنند.

 

بیشتر بخوانید:

اگر به داشتن ویروس کرونا مشکوک هستیم باید چکار کنیم؟

آدرس مراکز درمانی ارائه دهنده خدمات مربوط به کرونا در ایران

آغاز دورکاری اجباری، یا چگونه کارمندان شرکت را از کرونا مصون نگه داریم

آغاز کرونا و تعلیق رویدادها؛ آیا زمان «وبینار» فرا رسیده است؟

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato