بیل گیتس به سیبل طرفداران تئوری توطئه ویروس کرونا تبدیل شده است

بیل گیتس به سیبل طرفداران تئوری توطئه ویروس کرونا تبدیل شده است

بیل گیتس به سیبل طرفداران تئوری توطئه ویروس کرونا تبدیل شده است

بیل گیتس که پس از شیوع کرونا فعالیت خود را دو چندان کرده و با اهدای کمک مالی و سرمایه گذاری هنگفت در پی توسعه واکسن است، به سیبل طرفداران تئوری توطئه و کسانی تبدیل شده که در رسانه‌های اجتماعی به انتشار اطلاعات نادرست دست می‌زنند.

فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب این روزها شاهد اوج گرفتن مطالبی است که گیتس را هدف گرفته و او را به خلق ویروس کرونا برای به جیب زدن میلیاردها دلار از فروش واکسن یا طراحی نقشه ای شیطانی برای کاهش جمعیت جهان از طریق کووید-۱۹ می‌کنند.

به گفته نیویورک تایمز دروغ پراکنی علیه گیتس شامل انتشار بیش از ۱۶ هزار پست در فیسبوک طی سال جاری می‌شود که بیش از ۹۰۰ هزار لایک و نظر دریافت کرده‌اند. طی ماه های اسفند و فرودین هم یوتیوب میزبان ویدیوهای بسیاری در این باره بوده که تقریبا ۵ میلیون بار از سوی مخاطبان مشاهده شده‌اند. بر اساس برآوردهای موسسه تحلیلگر Zignal Labs انتشار اطلاعات نادرست درباره مدیرعامل سابق مایکروسافت گسترده‌ترین دروغ پراکنی مرتبط به ویروس کرونا است.

دلیل این حجم از نفرت علیه گیتس مشخص نیست اما وی پس از شروع بحران فعالیت های خود را دو چندان کرده و با اشاره به هزینه هنگفت تولد واکسن کرونا از کشورهای بزرگ صنعتی خواسته برای تولید و پخش واکسن ویروس کرونا سرمایه‌گذاری کنند.

وی قبلا برای مقابله با کرونا خواستار تعطیلی گسترده در سراسر آمریکا شده و از قطع کمک‌های آمریکا به سازمان بهداشت جهانی توسط ترامپ نیز انتقاد کرده بود. «مارک سوزمان»، مدیرعامل بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که گسترش تئوری توطئه در دنیای آنلاین می‌تواند به سلامت عمومی لطمه بزند:

در دورانی که جهان با بحران اقتصادی و بهداشتی بی سابقه‌ای مواجه شده و ما باید به دنبال همکاری و نجات جان انسان‌ها باشیم، انتشار اطلاعات نادرست از سوی برخی افراد آزاردهنده است. در حال حاضر یکی از بهترین راه‌ها برای توقف شیوع کووید-۱۹ انتشار اطلاعات درست درباره آن است.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل