همه چیز درباره آیفون 13
پنتاگون اصالت ویدیوی UFOها را تایید کرد؛ حالا ابهام‌ها از اجسام ناشناخته بیشتر شد

پنتاگون اصالت ویدیوی UFOها را تایید کرد؛ حالا ابهام‌ها از اجسام ناشناخته بیشتر شد

سال گذشته ویدیوهایی از دوربین‌های مادون قرمز چند هواپیمای ارتش آمریکا منتشر شد که از یک جسم پرنده نامشخص فیلم‌برداری می‌کردند. اکنون پنتاگون برای اینکه مشخص شود ویدیوهای منتشر شده در سطح اینترنت واقعی هستند یا مصنوعی، رسماً صحت این ویدیوها را تایید کرده و می‌گوید تمامی محتوای نمایش داده شده واقعی بوده، ولی هنوز هیچ توضیحی درباره جسم‌های پرنده وجود ندارد و همچنان ناشناخته هستند.

ارتش آمریکا

اولین ویدیو متعلق به سال ۲۰۰۴ است که توسط دوربین مادون قرمز هواپیمای آموزشی ارتش آمریکا ثبت شده که به وضوح یک جسم پرنده را نشان می‌دهد. بر اساس گفته‌های خلبان این هواپیما، این جسم کشیده و بیضی شکل، ۱۲ متر طول داشته و در ارتفاع ۱۵ متری از سطح دریا پرواز می‌کرده است. خلبان در مصاحبه‌ای که با سایت نیویورک تایمز داشته می‌گوید: «زمانی که به آن نزدیک شدم با سرعت بسیار زیادی شروع به حرکت کرد و در کمتر از ۲ ثانیه از من دور شد. تاکنون چنین سرعتی را ندیده بودم.»

سال گذشته نیز نیویورک تایمز خبر دیگری منتشر کرد که در آن دوباره به دو جسم ناشناس پرنده اشاره شده بود که توسط دوربین‌های مادون قرمز دو هواپیمای آموزشی دیگر ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۵ ثبت شده بود. هر دو این اجسام پرنده نیز شبیه جسم دیده شده در سال ۲۰۰۴ بوده و شمایلی شبیه یک بیضی داشته و با سرعت زیادی حرکت می‌کرد.

دلیل تایید این ویدیوها توسط پنتاگون نیز واضح است. این سازمان دولتی می‌گوید «به دلیل این که انتشار این ویدیوها چیزی از سیستم‌های ما را افشا نمی‌کند، ما تصمیم گرفتیم صحت آن‌ها را به صورت رسمی تایید کنیم تا شک و شبهه‌ای ایجاد نشود، ولی لازم به ذکر است که این اجسام هنوز ناشناخته هستند.»

با این حال با وجود تایید این ویدیوها توسط پنتاگون، ماهیت آن‌ها هنوز مشخص نیست و یکی از سخنگویان این سازمان می‌گوید «تا جایی که من می‌دانم چنین چیزی نه در ناوگان هوایی آمریکا وجود دارد و نه هیچ کشور خارجی که من می‌دانم.»

در نتیجه باید صبر کرد و دید بالاخره موجودات فضایی از سیاره‌ای دیگر واقعا به کره زمین سر زده‌اند یا نه. سوالی که شاید زود یا شاید خیلی دیر به آن پاسخ دهیم.

نظرات ۳۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato