همه چیز درباره آیفون 13
چرخش بریتانیا؛ بوریس جانسون مشارکت هواوی در توسعه شبکه 5G را محدود می‌کند

چرخش بریتانیا؛ بوریس جانسون مشارکت هواوی در توسعه شبکه 5G را محدود می‌کند

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا قصد دارد در پی بحران شیوع ویروس کرونا، مشارکت هواوی در توسعه زیرساخت‌ شبکه ۵G بریتانیا را محدود کند.

به گزارش روزنامه دیلی تلگراف و به نقل از رویترز، جانسون از مقامات رسمی بریتانیا خواسته تا مشارکت هواوی در توسعه زیرساخت‌ شبکه ۵G بریتانیا را تا سال ۲۰۲۳ به صفر برسانند. در این گزارش نوشته شده که جانسون قصد دارد از محدود کردن فعالیت هواوی در بریتانیا به عنوان فرصتی برای بهبود مذاکرات اقتصادی با ترامپ پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا استفاده کند.

ظاهرا محدودیت مراودات بریتانیا با چین به محدود کردن فعالیت هواوی ختم نمی‌شود، چون بوریس جانسون روز جمعه به کارمندان دولتی دستور داده تا برای کاهش وابستگی بریتانیا به محصولات پزشکی ضروری و دیگر کالاهای استراتژیک وارداتی از چین برنامه ریزی کنند.

دولت چین به خاطر نحوه مدیریت شیوع ویروس کرونا زیر فشار انتقادات گسترده است. چین اتهامات آمریکا در مورد عدم شفافیت در مورد شیوع این ویروس را رده کرده است.

تلگراف به نقل از منبعی آگاه در ادامه گزارش خود می‌نویسد که بوریس جانسون همچنان به حفظ رابطه با چین تمایل دارد، اما قرارداد با هواوی به طور قابل توجهی محدود خواهد شد و از مقامات بریتانیا خواسته شده تا هر چه سریع تر برای محدود کردن مشارکت هواوی برنامه ریزی کنند.

تصمیم بریتانیا به محدود کردن هواوی در توسعه زیرساخت شبکه ۵G چرخش در تصمیم گیری را نشان می‌دهد. دولت بریتانیا اواخر ماه آوریل سال جاری میلادی مشارکت هواوی در ساخت شبکه ۵G موبایل بریتانیا را تأیید کرد.

بریتانیا اواخر ژانویه سال جاری میلادی (بهمن ماه) با وجود فشارهای آمریکا به هواوی برای توسعه بخش‌های «غیرحساس» شبکه ۵G چراغ سبز نشان داده بود و گفت که مشارکت این شرکت حداکثر ۳۵ درصد خواهد بود.

دولت آمریکا مدعی است چین با استفاده از تجهیزات هواوی از کشورها جاسوسی می‌کند و به کشورها هشدار داده در صورت استفاده از تجهیزات این شرکت، ممکن است از شبکه اشتراک گذاری اطلاعات ارزشمند محروم شوند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato