ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سایت های دارک وب
امنیت

افشای اطلاعات حساس هزاران سایت دارک وب توسط یک هکر ناشناس

داده‌های حساس افشا شده شامل آدرس ایمیل، رمز عبور دامنه و کلیدهای خصوصی دامنه onion. می شود.یک هکر با نفوذ به پرتال «Daniel's Hosting»، بزرگترین ارائه دهنده سرویس میزبانی رایگان از سایت های دارک وب، دیتابیس آن را ...

داده‌های حساس افشا شده شامل آدرس ایمیل، رمز عبور دامنه و کلیدهای خصوصی دامنه onion. می شود.یک هکر با نفوذ به پرتال «Daniel's Hosting»، بزرگترین ارائه دهنده سرویس میزبانی رایگان از سایت های دارک وب، دیتابیس آن را افشا کرده است. مهاجم نه تنها دیتابیس مذکور را به سرقت برده بلکه اطلاعات ذخیره شده روی سرورها را نیز پاکسازی کرده است. هکر مذکور عملیات نفوذ و پاکسازی را مدتی قبل انجام داده اما تا کنون داده ها را منتشر نکرده بود.

Daniel's Hosting» یا DH حدود دو هفته پس از حمله سایبری سرورها را از دسترس خارج و با کاربرانش توصیه کرد از خدمات میزبانی شرکت های دیگر استفاده کنند. پس از تعطیلی DH  حدود ۷۶۰۰ سایت نیز از دسترس خارج شد که معادل یک سوم از کل  پرتال های فعال در دارک وب است.

دارک وب

داده های افشا شده توسط هکری که خود را «KingNull» می نامد شامل ۳۶۷۱ آدرس ایمیل، ۷۲۰۵ رمز عبور و ۸۵۸۰ کلید خصوصی برای دامنه های onion. است. onion یک پسوند دامنه ویژه و سطح بالا است که از طریق تور دسترسی به سایت های مخفی و ناشناس را ممکن می کند.

به گفته تحلیلگران «Under the Breach» با استفاده از این داده های حساس می توان خلافکارانی را شناسایی کرد که در فضای تاریک دارک وب سایت های غیرقانونی را مدیریت کرده یا در فعالیت های آنها شریک هستند. علاوه بر این در صورتی که مدیران سایت رمز عبور را تغییر نداده باشند، امکان نفوذ به سایت آنها حتی در صورت تغییر میزبان هم وجود دارد.

البته این تنها یک جنبه ماجرا است و هویت افرادی که فعالیت غیرقانونی نداشته اما به دلایل مختلف مختلف تمایلی به شناسایی شدن ندارند هم در معرض افشا قرار می گیرد. KingNull مدعی عضویت در گروه هکری «انانیموس» (Anonymous) است که به حملات سایبری با اهداف سیاسی و اجتماعی شناخته می شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی