همه چیز درباره آیفون 13
تخریب و سرقت از فروشگاه‌های اپل توسط معترضان آمریکایی [تماشا کنید]

تخریب و سرقت از فروشگاه‌های اپل توسط معترضان آمریکایی [تماشا کنید]

عده‌ای از معترضین به مرگ فرد سیاه پوستی که حین بازداشت به دست پلیس کشته شد، به بعضی از فروشگاه‌های اپل در سراسر ایالات متحده حمله ور شده و با تخریب آن‌ها اقدام به سرقت محصولات کرده‌اند.

مرگ جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس سبب شکل گیری اعتراضات سراسری در بیش از ۳۰ شهر آمریکا شده و خشم عمومی در این کشور را برانگیخته است. بعضی از معترضین با فرصت طلبی به فروشگاه‌های مختلف از جمله اپل استور حمله کرده و اموال آن‌ها را سرقت کرده‌اند.

معترضین پس از شکستن شیشه‌های فروشگاه‌های اپل در چندین شهر آمریکا از جمله پورتلند، مینیاپولیس، واشنگتن و سان فرانسیسکو وارد آن‌ها شده و محصولات را سرقت کردند.

آنطور که سایت Apple Insider گزارش می‌کند، محصولاتی که در ویترین فروشگاه‌های اپل برای نمایش قرار داده شده‌اند، به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که فقط داخل فروشگاه قابل استفاده هستند و به آسانی نمی‌توان آن‌ها را آنلاک کرد. این یعنی سارقان از محصولات سرقتی از ویترین فروشگاه‌ها نمی‌توانند استفاده کنند.

در پی ادامه دار بودن اعتراضات در سراسر آمریکا، شرکت‌های آمازون، تارگت و اپل تغییراتی در ساعات فعالیت فروشگاه‌های خود ایجاد کردند. روز یکشنبه بسیاری از فروشگاه‌های اپل و ۳۲ شعبه خرده فروشی تارگت در آمریکا تعطیل شدند.

آمازون در بسیاری از شهرهای آمریکا مسیر ارسال کالاها را تغییر داده تا امنیت کارکنان این شرکت حفظ شود. روز شنبه از رانندگان این شرکت در شهرهای شیکاگو و لس آنجلس خواسته شد تا رساندن بسته‌ها را متوقف کرده و به خانه‌هایشان برگردند.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato