فورد خودروی برقی بر پایه پلت فرم فولکس واگن خواهد ساخت

پیش از این در خبرهایی از همکاری نزدیک شرکت فورد و فولکس واگن این دو غول صنعت خودروسازی در زمینه ساخت و تولید محصولات برقی گفته بودیم. حال در جدیدترین خبر منتشر شده از این همکاری مشترک، فورد قرار است خودرو برقی بر پایه پلت فرم فولکس واگن تولید کند. فولکس واگن با معرفی پلت فرم MEB خود قصد عرضه گسترده خودروهای برقی در بازار صنعت خودروسازی را دارد.

هربرت دایس مدیرعامل گروه فولکس واگن در رابطه با این همکاری مشترک می گوید:

این همکاری مشترک باعث می‌شود تا هزینه توسعه و تحقیقات به طور محسوسی کاهش پیدا کند و باعث ارتقا جایگاه هر دو برند در بازار خواهد شد.

فورد در حال حاضر مدل SUV موستانگ Mach-E را به عنوان اولین محصول برقی خود برای عرضه دارد و دومین محصول آن بر پایه پلت فرم فولکس واگن خواهد بود که در سال 2023 میلادی از راه می‌رسد.

در حال حاضر گروه فولکس واگن از این پلت فرم در مدل ID.3 استفاده می‌کند و مدل‌های SUV این گروه خودروسازی  همچون آئودی Q4 e-Tron و اشکودا Enyaq نیز از همین پلت فرم بهره می‌برند. همچنین مدل‌های آئودی e-tron GT و پورشه تایکان از پلت فرم J1 بهره می برند.

دیگر بخش این همکاری مشترک سرمایه گذاری در شرکت Argo Al است. این شرکت در زمینه رانندگی خودران کار می‌کند و فولکس واگن بیش از 2.1 بیلیون پوند در آن سرمایه گذاری کرده است. همچنین در مرحله بعدی این همکاری‌ها دو شرکت قصد دارند تا محصول مشترکی در کلاس ون و پیکاپ عرضه کنند.

قرار است محصولات جدید شرکت فورد که بر پایه پلت فرم فولکس واگن قرار دارند در کارخانه Cologne آلمان تولید شود.

دو شرکت تخمین می‌زنند که در حدود 600 هزار دستگاه خودروی الکتریکی بر پایه پلت فرم MEB تولید کنند.

فورد

خودروسازان بزرگ خود را برای آینده کاملا متفاوتی آماده می‌کنند و همکاری‌های مشترک و نزدیکی همچون این همکاری باعث می شود تا نسل آینده خودروها روز به روز به یکدیگر نزدیک‌تر و مشابه یکدیگر باشند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟