اپلیکیشنی برای ایجاد شفافیت در معاملات طلا و سکه راه اندازی می‌شود

اپلیکیشنی برای ایجاد شفافیت در معاملات طلا و سکه راه اندازی می‌شود

اتحادیه طلا و سکه از ایجاد اپلیکیشنی برای ساماندهی معاملات طلا و سکه خبر داد. «محمد کشتی آرای» نائب دوم رئیس اتحادیه طلا و سکه در گفتگوی رسانه‌ای که با باشگاه خبرنگاران جوان داشته با ذکر این نکته که کرونا باعث بالا رفتن قیمت اونس جهانی و قیمت ارز شده تاکید دارد که همین مساله باعث شد تا قیمت طلا و سکه نیز افزایش پیدا کند.

کشتی آرای در خصوص افزایش امنیت در معاملات طلا و سکه در بازار امروز کشور بیان کرد:

«اپلیکیشنی برای انجام معاملات طراحی شده است که تمام افراد می‌توانند آن را نصب کنند. کلیه معاملات باید در این اپلیکیشن ثبت شود و از طریق این درگاه جلوی معاملات زیرزمینی گرفته خواهد شد چرا که در واحد‌های زیرزمینی طلا‌هایی معامله می‌شود که غیر قابل قبول است.»

هنوز اطلاعات دقیق‌تری نظیر نام و زمان عرضه رسمی این اپلیکیشن از سوی این اتحادیه اعلام نشده است و مشخص نیست که آیا این اپلیکیشن صرفا بر بستر اندروید فعالیت خواهد کرد یا نسخه وب و iOS نیز خواهد داشت. با این حال نایب دوم رئیس اتحادیه طلا و سکه در مصاحبه خبری خود تاکید داشته که معاملات تا پایان سال در اپلیکیشن مخصوصی که این اتحادیه عرضه خواهد کرد انجام خواهد شد تا نظارت کافی بر کار خرید و فروش صورت گیرد.

کشتی آرای تاکید دارد که خرید و فروش طلا در فضای مجازی ممنوع است و هیچگونه مجوزی برای هیچ سایت و بستری در فضای مجازی برای فعالیت در این زمینه صادر نشده است: «بنابراین توصیه می‌شود که مردم به این نوع خرید اعتماد نکنند.» او این ممنوعیت را در راستای جلوگیری از کلاهبرداری و سودجویی برخی از سودجویان دانست و اعلام کرده که به دلیل جلوگیری از رشد این کلاهبرداری‌ها خرید و فروش در فضای مجازی ممنوع شده است.

در حال حاضر برخی اپلیکیشن‌ها در زمینه خرید و فروش طلا فعالیت می‌کنند و آنطور که اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده، فعالیت آنها غیر قانونی است با این وجود به نظر می‌رسد برای جلوگیری از فعالیت این اپلیکیشن‌ها از سوی این اتحادیه اقدام جدی صورت نگرفته است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato