ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
تکنولوژی

گزارش مالی سه ماهه دوم ۲۰۲۰ آمازون منتشر شد؛ افزایش دو برابری سود در دوران کرونا

آمازون گزارش مالی خود برای سه ماهه دوم ۲۰۲۰ را منتشر کرد و درآمد آن با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۱۹، به ۸۸.۹ میلیارد دلار رسیده است. در این بازه زمانی ...

آمازون گزارش مالی خود برای سه ماهه دوم ۲۰۲۰ را منتشر کرد و درآمد آن با افزایش ۴۰ درصدی نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۱۹، به ۸۸.۹ میلیارد دلار رسیده است.

در این بازه زمانی سود این فروشگاه اینترنتی برابر ۵.۲ میلیارد دلار بوده و میزان سود به ازای هر سهم نیز به ۱۰.۳۰ دلار رسیده است. برای مقایسه بد نیست نگاهی به عملکرد مالی آن در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ داشته باشیم. این کمپانی در این محدوده زمانی به درآمد ۶۳.۴ میلیارد دلاری، سود ۲.۶ میلیارد دلاری و سود ۵.۲۲ دلاری به ازای هر سهم دست پیدا کرده بود.

طبق گزارش مالی اخیر آمازون، فروش آن در آمریکای شمالی با افزایش ۴۳ درصدی به ۵۵.۴ میلیارد دلار رسیده و فروش جهانی آن نیز ۳۸ درصد رشد داشته و برابر ۲۲.۷ میلیارد دلار بوده است. بسیاری منتظر ارائه این گزارش مالی بودند، چرا که اولین سه ماهه کامل این کمپانی در زمان شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود.

آمازون

در سه ماهه قبلی آمازون اعلام کرد که در گزارش مالی سه ماهه دوم هزینه ۴.۰ میلیارد دلاری برای کووید-۱۹ در نظر گرفته که در ماهه سوم به ۲.۰ میلیارد دلار کاهش پیدا می‌کند. آمازون در این سه ماهه به بالاترین سود، ۵.۲ میلیارد دلار در تاریخ ۲۶ ساله خود دست پیدا کرده که علت اصلی آن، شیوع ویروس کرونا است.

تحلیلگران درآمد ۸۱.۵۳ میلیارد دلاری و سود ۱.۴۶ دلاری برای هر سهم این کمپانی را پیش‌بینی کرده بودند که آمازون در هر دو عملکرد بهتری داشته است. درآمد این شرکت در سه ماهه سوم در بازه ۸۷ تا ۹۳ میلیارد دلار قرار می‌گیرد که بالاتر از پیش‌بینی ۸۶ میلیارد دلاری تحلیلگران است.

سرویس‌های وب آمازون نیز در این بازه زمانی رشد داشته‌اند، البته برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ شاهد رشد کمتر از ۳۰ درصد درآمد آن هستیم. درآمد این بخش در سه ماهه اول امسال به ۱۰ میلیارد دلار رسیده بود. درآمد سرویس‌های اشتراکی آمازون نیز با افزایش ۲۹ درصدی به ۶.۰۲ میلیارد دلار رسیده که دلیل اصلی آن آمازون پرایم و ۱۵۰ میلیون عضو پولی این سرویس است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی