ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد

مدیران عامل فیسبوک و توییتر، مارک زاکربرک و جک دورسی به صورت داوطلبانه موافقت کرده‌اند که در جلسه کمیته قضایی سنا در تاریخ ۲۷ آبان ماه شرکت کنند. طبق اعلامیه این کمیته، مدیران عامل این ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۳ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰

مدیران عامل فیسبوک و توییتر، مارک زاکربرک و جک دورسی به صورت داوطلبانه موافقت کرده‌اند که در جلسه کمیته قضایی سنا در تاریخ ۲۷ آبان ماه شرکت کنند.

طبق اعلامیه این کمیته، مدیران عامل این شبکه‌های اجتماعی درباره سانسور و سرکوب مقاله «نیویورک پست» در پلتفرم‌های خود شهادت می‌دهند. این اعلامیه چند روز پس از رای سناتورهای جمهوری‌خواه مبنی بر احضار مارک زاکربرگ و جک دورسی برای پاسخ به اتهامات سانسور منتشر می‌شود.

در اواسط ماه جاری میلادی، این پلتفرم‌های شبکه اجتماعی با اقدامات خود پخش داستان نیویورک پست مبنی بر دستیابی به ایمیل‌های پسر نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا یعنی «هانتر بایدن» را محدود کردند. این رسانه در مقالات خود مدارک کمی برای تایید ادعای خود داشت و حداقل یک متخصص صحت این ایمیل‌ها را زیرسوال برد.

فیسبوک در آن زمان اعلام کرد تا زمانی که این مقاله توسط شرکای آن مورد راستی‌آزمایی قرار نگیرد، توزیع آن را محدود می‌کند. سخنگوی این شبکه اجتماعی در این زمینه اعلام کرده بود:

«بخشی از استانداردهای کمپانی ما، جلوگیری از پخش اطلاعات غلط است.»

فیسبوک

توییتر تصمیم گرفت به صورت کامل URL این مقالات را مسدود کند تا کاربران نتوانند آن را توسط توییت یا دایرکت مسیج به اشتراک بگذارند و آن را بخشی از سیاست‌های خود برای اطلاعات هک شده عنوان کرد.

گام‌های برداشته شده توسط این پلتفرم‌ها، آتش اتهامات مبنی بر جهت‌گیری سیاسی ضدمحافظه‌کارانه آن‌ها را دوباره شعله‌ور کرد. در پی چنین واکنشی، توییتر مجبور شد سیاست‌های خود درباره اطلاعات هک شده را بروز کند و همچنین لینک جدید نیویورک پست را نیز مسدود نکند.

کمیته قضایی سنا علاوه بر بحث درباره واکنش این پلتفرم‌ها نسبت به داستان نیویورک پست، مدیریت انتخابات ۲۰۲۰ توسط آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. مدیران عامل این کمپانی‌ها دو هفته پس از انتخابات آمریکا شهادت می‌دهند، با این حال پیش از آن در تاریخ ۷ آبان در جلسه دادرسی درباره ماده ۲۳۰ قانون قانون شایستگی ارتباطات شرکت می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • آریا
  آریا | ۳ آبان ۱۳۹۹

  چپ در هر مقامی باشه فاسده

 • molavy
  molavy | ۳ آبان ۱۳۹۹

  چرا تکنولوژی رو از سیاست جدا نمیکن. این سیاست مدار ها دائم به پای شرکت های فناوری میپیچن

 • داش غلام
  داش غلام | ۳ آبان ۱۳۹۹

  نوشته اید: «این رسانه در مقالات خود مدارک کمی برای تایید ادعای خود داشت و حداقل یک متخصص صحت این ایمیل‌ها را زیرسوال برد.» شما دیگه چرا؟ اف بی آی تایید کرده بود. واسه همین هم سنا صداش درومد.

 • Ali Hatami
  Ali Hatami | ۳ آبان ۱۳۹۹

  تیتر و خوندم یه لحظه فکر‌ کردم شهید شدن ?

مطالب پیشنهادی