اوپو: مکانیزم رول شونده نمایشگر موبایل خود را ۱۰۰ هزار بار آزمایش کرده‌ایم

اوپو: مکانیزم رول شونده نمایشگر موبایل خود را ۱۰۰ هزار بار آزمایش کرده‌ایم

یکی از مدیران ارشد اوپو می‌گوید موبایل رول شونده این شرکت برای اطمینان از مقاومت بالا آزمایش‌های متعددی را پشت سر گذاشته و دوام مکانیزم رول شونده آن را دستکم برای ۱۰۰ هزار مرتبه باز و بسته شدن تضمین کرده است.

اوپو چند روز قبل از موبایل مفهومی X 2021 با نمایشگر رول شونده رونمایی کرد. موبایل‌های تاشو و رول شونده به خاطر استفاده از قطعات متحرک بیشتر و طراحی متفاوت معمولاً ظریف و آسیب پذیر هستند، اما موبایل جدید اوپو ظاهراً چنین نقطه ضعفی ندارد.

یکی از مهندسین ارشد اوپو می‌گوید X 2021 آزمایش‌های متعددی را پشت سر گذاشته تا از مقاومت بالای آن اطمینان حاصل شود. به گفته او مکانیزم رول شونده این موبایل آزمایش ۱۰۰ هزار مرتبه باز و بسته شدن را با موفقیت پشت سر گذاشته بنابراین با روزانه ۵۰ مرتبه باز و بسته شدن به مدت ۵ سال مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد. اوپو می‌گوید این موبایل را تنها برای ۱۰۰ هزار مرتبه آزمایش کرده بنابراین با عبور از این محدوده نیز احتمالاً مشکلی برای مکانیزم پیش نمی‌آید.

به گفته اوپو موبایل X 2021 به خاطر مشکل تأمین نمایشگر سال ۲۰۲۲ روانه بازار خواهد شد. سازنده نمایشگر این موبایل کمپانی BOE است و آنطور که در گزارش آمده این شرکت تا سال ۲۰۲۲ قادر به تولید انبوه آن نخواهد بود.

چندین شرکت در حال ساخت موبایل با نمایشگر رول شونده هستند. اوایل آبان ماه گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد ال جی در حال ساخت موبایل با صفحه نمایش گسترش‌‌پذیر است و در نیمه اول سال ۲۰۲۱ از آن رونمایی خواهد کرد.

اخیراً نایب رییس سامسونگ در مرکز تحقیق و توسعه این شرکت با موبایل رول شونده رؤیت شده که از احتمال ساخت چنین موبایلی توسط سازنده کره‌ای خبر می‌دهد. شرکت TCL نیز اسفند ماه سال قبل از طرح مفهومی خود برای موبایل با نمایشگر رول شونده رونمایی کرد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.