ادعای ریپل: بیت کوین و اتریوم توسط چین کنترل می‌شوند

ادعای ریپل: بیت کوین و اتریوم توسط چین کنترل می‌شوند

«کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا» (SEC) احتمالا از ریپل (XRP) به علت فروش اوراق بهادار ثبت نشده شکایت می‌کند. حالا توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال در دفاع از خود ادعای عجیبی را مطرح کرده و گفته‌اند چین ارزهای دیجیتال بیت کوین و اتریوم را کنترل می‌کند.

طبق گزارش‌ها، SEC در دادخواست خود به دنبال پاسخ یک سوال است: آیا ارزهای دیجیتال مانند ریپل در حقیقت قراردادهای سرمایه‌گذاری هستند که باید توسط دولت فدرال تنظیم شوند یا اینکه در درجه اول ارزهایی هستند که می‌توانند چندین قانون مالی برای سرمایه‌گذارن را دور بزنند.

محبوب‌ترین ارز دیجیتال بازار یعنی بیت کوین که امسال رکوردشکنی کرده و احتمالا سال آینده ارزش بازار آن به ‍۱ تریلیون دلار می‌رسد، توسط یک برنامه‌نویس ناشناس و به صورت غیرمتمرکز توسعه یافته. اما ریپل در سال ۲۰۱۲ توسط «Ripple Labs» راه‌اندازی شد و هنوز بزرگترین مالک XRP محسوب می‌شود. ریپل سومین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار پس از بیت کوین و اتریوم است.

ریپل بیت کوین

به تازگی مدیرعامل ریپل به نام «برد گارلینگهاوس» در چندین توییت از شرکت تحت مدیریتش دفاع و مدیر SEC، «جی کلیتون» را به حمایت از بیت کوین و اتریوم و محدود کردن نوآوری‌های شرکت‌های آمریکایی در حوزه ارز دیجیتال متهم کرده است.

گارلینگهاوس که زمانی در یاهو و همچنین AOL به عنوان مقامات ارشد مشغول به فعالیت بوده، چنین اقدامی را به نفع چنین اعلام کرده. شرکت ریپل هم در دفاعیه‌ خود به کنترل بیت کوین و اتریوم توسط چین اشاره کرده و نوشته:

«ریپل در کنار بیت کوین و اتریوم، دو ارز مجازی که توسط چین کنترل می‌شوند، در جمع سه ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.»

ریپل به این موضوع اشاره نکرده که بیت کوین و اتریوم چگونه توسط دولت چین کنترل می‌شوند. SEC هنوز از این کمپانی شکایت نکرده، اما شاید تا پایان هفته جاری شاهد چنین موضوعی باشیم. انتشار گزارش‌ها از شکایت احتمالی SEC از ریپل، ارزش این ارز دیجیتال را نزدیک به ۷ درصد کاهش داده است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato