ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

بیلبوردهای هوشمند BMW اتمام دوره وارانتی را به مشتریان اخطار می‌دهند

کمپانی آلمانی ب‌ام‌و این روزها چه در شبکه‌های اجتماعی و چه در دنیای واقعی دوران پر سر و صدایی را سپری می‌کند. اگر پیگیر خبرهای مربوط به این کمپانی بوده باشید، حتما می‌دانید حساب‌ رسمی ...

کمپانی آلمانی ب‌ام‌و این روزها چه در شبکه‌های اجتماعی و چه در دنیای واقعی دوران پر سر و صدایی را سپری می‌کند. اگر پیگیر خبرهای مربوط به این کمپانی بوده باشید، حتما می‌دانید حساب‌ رسمی آن ماه گذشته چه جنجال بزرگی را در توئیتر به راه انداخت؛ در دنیای واقعی هم سبک طراحی جدیدی که باواریایی‌ها در پیش گرفته‌اند، مدت‌هاست باعث بروز انتقادات زیادی می‌شود.

جدیدترین خبرسازی ب‌ام‌و به بهره‌گیری این شرکت از بیلبوردهای هوشمند مربوط می‌شود. بر اساس گزارش وبسایت Motoring Research، ب‌ام‌و در انگلستان چند بیلبورد هوشمند نصب خواهد کرد تا از این طریق به دارندگان مدل‌های مختلف خود زمان پایان یافتن وارانتی را اخطار دهد.

گفته می‌شود این بیلبوردها قادر خواهند بود با خواندن پلاک‌ها، اطلاعات مالکین را استخراج کنند. پس از استخراج و تحلیل اطلاعات، چنانچه خودرویی فاقد وارانتی کارخانه‌ای باشد، این بیلبوردها با درج پیام‌هایی راننده آن را شرمسار می‌کنند! در رابطه با محتوای این پیام‌ها فعلی جزئیاتی در دست نیست!

بیلبوردهای هوشمند ب‌ام‌و

ب‌ام‌و در واکنش به Motoring Research، گزارش این سایت را رد کرده و گفته در بیلبوردهای مذکور تبلیغاتی پخش می‌شوند که هدف آنها، اکثر مدل‌های ب‌ام‌و با عمری بیشتر از 35 ماه است. این کمپانی افزوده طبق مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا، اطلاعات شخصی در این فرایندها قابل استخراج نیست و تکنولوژی تشخیص خودرو اساسا به داده‌های شخصی دسترسی ندارد.

بد نیست اشاره کنیم تکنولوژی تشخیص خودرو (به اختصار VDT) امکان تعیین نوع وسیله نقلیه و عمر آن را فراهم می‌کند. ب‌ام‌و با کمک این تکنولوژی و بیلبوردهای هوشمند، پیام‌های خود را صرفا برای مالکین مدل‌های تعریف شده نشان می‌دهد. نکته حائز اهمیت اینکه به منظور حفظ ایمنی، پیام‌ها صرفا زمانی برای رانندگان نمایش داده می‌شوند که خودروها در تقاطع، مثلا پشت چراغ قرمز، متوقف شده باشند.

باواریایی‌ها ادعا می‌کنند هدف اصلی این بیلبوردها، برقراری ارتباط شخصی‌تر با مالکین و کمک به آنها در سفارش دوره‌های وارانتی جدید است. استیو کان (Steve Cann) از بخش خدمات مالی ب‌ام‌و در گفتگو با Motoring Research اظهار کرده:

«مشتریان ما سطحی بالاتر از خدمات مشتریان ر انتظار دارند و بازاریابی دیجیتال و شخصی‌سازی شده، تنها یکی از روش‌هایی است که ما را با سطح مورد انتظار به مشتریان متصل می‌کند.»

خوب یا بد، دارندگان مدل‌های مختلف ب‌ام‌و در انگلستان از هفته‌های آتی بیلبوردهای هوشمند این شرکت را در تقاطع‌ها مشاهده خواهند کرد. لندن، بیرمنگام، منچستر و نیوکاسل برخی از شهرهای بزرگی هستند که بیلبوردهای ب‌ام‌و در خیابان‌های آنها نصب خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی