سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو

سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو

یک خبرگزاری کره‌ای در گزارشی مدعی سرمایه گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری اپل در کیا موتورز به منظور همکاری برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار اتومبیل برقی شد. پس از انتشار این خبر ارزش سهام کیا ۱۴.۵ درصد افزایش یافت.

خبرگزاری DongA Ilbo با انتشار گزارشی مدعی شد اپل و کیا در شرف عقد یک قرارداد همکاری هستند تا به موجب آن خودروساز کره‌ای اتومبیل‌های برقی این شرکت موسوم به «اپل کار» را در کارخانه‌ای در ایالت جورجیا آمریکا بسازد.

مطلب پیشنهادی:ابر پروژه فضایی هنسی برای سال ۲۰۲۶ معرفی شد؛ ۶ چرخ ۲۴۰۰ اسب بخار و ۳ میلیون دلار ابر پروژه فضایی هنسی برای سال ۲۰۲۶ معرفی شد؛ ۶ چرخ ۲۴۰۰ اسب بخار و ۳ میلیون دلار

این قرارداد در زودترین زمان احتمالاً در تاریخ ۱۷ فوریه (۲۹ بهمن) با هدف معرفی اپل کار در سال ۲۰۲۴ بسته خواهد شد که زودتر از پیش‌بینی های قبلی است. آنطور که در گزارش آمده اپل و کیا می‌خواهند پس از شروع تولید سالانه ۱۰۰ هزار اتومبیل برقی تولید کنند.

هیوندای اواسط دی ماه مذاکره با اپل برای تولید خودرو را تأیید کرد و گزارش‌های دیگر حاکی از آنند که این خودروساز کره‌ای تولید اپل کار را به زیرمجموعه خود یعنی کیا واگذار خواهد کرد. اوایل ماه ژانویه ۲۰۲۱ نیز خبرگزاری Korea IT News اعلام کرد اتومبیل الکتریکی اپل احتمالاً در کارخانه کیا واقع در ایالت جورجیا آمریکا تولید خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:ویدیو: مالک ناراضی، تسلای خود را با ۳۰ کیلوگرم دینامیت منفجر کرد ویدیو: مالک ناراضی، تسلای خود را با ۳۰ کیلوگرم دینامیت منفجر کرد

«مینگ-چی کو» تحلیلگر اپل نیز روز گذشته گفت که اپل می‌خواهد در همکاری با هیوندای از پلتفرم E-GMP این شرکت به عنوان شاسی خودروی خود و از کارخانه کیا در ایالات متحده برای تولید آن استفاده کند. کو معتقد است اپل کار «در زودترین زمان» سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید. البته او این زمانبندی را بسیار خوشبینانه می‌داند و معتقد است این محصول ۲۰۲۸ یا حتی دیرتر به بازار عرضه می‌شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato