همه چیز درباره آیفون 13
لامبورگینی از دو مدل مجهز به موتور V12 در ۲۰۲۱ رونمایی خواهد کرد

لامبورگینی از دو مدل مجهز به موتور V12 در ۲۰۲۱ رونمایی خواهد کرد

لامبورگینی قصد دارد تا از دو مدل جدید مجهز به موتور V12 در سال ۲۰۲۱ رونمایی کند. این مسئله پس از ثبت دومین رکورد فروش پس از همه گیری کرونا رسانه‌ای شده است.

در سال ۲۰۲۰ این ساکن سنت آگاتا توانست فروش ۷۴۳۰ دستگاهی را در سرتاسر جهان ثبت کند که به نسبت سال ۲۰۱۹ با فروش ۸۲۰۵ دستگاهی، خبر از یک کاهش فروش بی‌سابقه می‌دهد.

البته از نظر تعداد، لامبورگینی دومین سال پر فروش را در طول تاریخ خود به ثبت رسانده است.

لامبورگینی به دنبال افزایش و رشد فروش در سال ۲۰۲۱ میلادی است و سال را با فروش هوراکان سوپر ترفو اومولوگاتو آغاز خواهد کرد و پس از آن نیز به سراغ ۲ محصول جدید با موتور V12 خواهد رفت.

طبق اعلام استفان وینکلمن، اولین محصول یک دستگاه تولید محدود با قیمت بالا خواهد بود که مجهز به سیستم برقی ابرخازن است. این سیستم پیش از این در مدل سیان استفاده شده است.

لامبورگینی در سال ۲۰۲۰ بیشترین میزان سود را تجربه کرد که برابر با ۱.۱۶۱ میلیارد یورو بوده است. این رقم گرچه از نظر مقدار در تاریخ لامبورگینی بی سابقه بوده است اما به علت افزایش هزینه‌های این شرکت در دوران پاندمی، دومین سال از نظر سوددهی پس از سال ۲۰۱۹ لقب گرفته است.

لامبورگینی به مدت ۷۰ روز خطوط تولید خود را به علت گسترش ویروس کرونا تعطیل کرد. بازار آمریکای شمالی همچنان با فروش ۲۲۲۴ دستگاهی پر فروش ترین بازار این کمپانی به شمار می‌رود و پس از آن آلمان با فروش ۶۰۷ دستگاهی و چین، هونگ کنگ و ماکائو با فروش سر جمع ۶۰۴ دستگاهی در رتبه بعدی قرار دارند.

ژاپن نیز با فروش ۶۰۰ دستگاهی جز بازارهای پر فروش این برند ایتالیای به شمار می‌رود. بازار انگلستان نیز با فروش ۵۱۷ دستگاهی پنجمین بازار پر فروش لامبورگینی لقب گرفته است.

موتور V12

در حال حاضر لامبورگینی برای ۹ ماه آینده سفارش جدیدی نمی‌پذیرد و پس از آن در برنامه تولید خود وقت خالی دارد در نتیجه باید حداقل تا ۹ ماه آینده صبر کنیم تا از دو محصول جدید مجهز به موتور V12 رونمایی شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato