ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سونی
تکنولوژی

سونی بیشترین سهم از بازار دوربین گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ را تصاحب کرد

بر اساس گزارش‌ها سونی در سال ۲۰۲۰ موفق شد بیشترین سهم در بین سازندگان دوربین‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد.گزارش اخیر همچنین به پیش‌بینی بازار گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ پرداخته است. بازار جهانی ...

علی باقرزاده
نوشته شده توسط علی باقرزاده | ۵ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۰

بر اساس گزارش‌ها سونی در سال ۲۰۲۰ موفق شد بیشترین سهم در بین سازندگان دوربین‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد.گزارش اخیر همچنین به پیش‌بینی بازار گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ پرداخته است.

بازار جهانی دوربین‌ گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۱۵ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش کمپانی «استراتژی آنالیتیکس» سونی در سال گذشته میلادی با ۴۶ درصد، بیشترین سهم بازار از نظر درآمد را به خود اختصاص داده و پس از آن شرکت‌های سامسونگ سیستم LSI و آمنی ویژن تکنولوژی قرار گرفته‌اند که به ترتیب سهمی ۲۹ و ۱۰ درصدی دارند. این سه شرکت در کل ۸۵ درصد بازار را تصاحب کرده‌اند. البته انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، به دنبال رشد دیگر رقبا، سهم سونی از بازار دوربین گوشی‌های هوشمند کاهش یابد.

سونی
سهم درآمد شرکت‌های سازنده سنسور دوربین گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۰

بر اساس آخرین تحقیقات، عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۲۱ افزایشی ۶.۵ درصدی خواهد داشت و به ۱.۳۸ میلیارد دستگاه در سال خواهد رسید. بخش عمده‌ای از این رشد مدیون بهبود وضعیت اقتصادی با کاهش گسترش بیماری کرونا خواهد بود. علاوه بر این احتمالا شیائومی به سومین برند جهانی در حوزه گوشی‌های موبایل بدل خواهد شد و به این ترتیب هواوی را از جایگاه به زیر خواهد کشید. همچنین پیش‌بینی می‌شود شیائومی در بازارهایی از جمله هندوستان و روسیه عملکرد خوبی داشته باشد و در اروپای مرکزی، غربی و شرقی هم بسیار قدرتمند ظاهر شود.

به گفته «لیندا سوی»، مدیر ارشد در استراتژی آنالیتیکس، سال ۲۰۲۱، سال برندهای چینی خواهد بود و در آسیا و اقیانوسیه، ویوو، شیائومی و اوپو به لطف گسترش شبکه فروش و قیمت‌های رقابتی بدل به ۳ بازیگر اصلی خواهند شد.

این گزارش همچنین اشاره کرده که در آفریقا و خاور میانه، جایگاه سامسونگ از بزرگترین فروشنده به جایگاه دوم تنزل پیدا می‌کند و شیائومی جایگاه سوم را از اپل می‌رباید. در اروپای غربی هم شیائومی جایگاه سوم را به خود اختصاص می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی