یاماها از یک موتور الکتریکی ۴۷۰ اسب بخاری برای استفاده در ابرخودروها رونمایی کرد

یاماها از یک موتور الکتریکی ۴۷۰ اسب بخاری برای استفاده در ابرخودروها رونمایی کرد

شرکت یاماها از یک موتور الکتریکی با قدرت ۳۵۰ کیلووات (معادل تقریبا ۴۷۰ اسب بخار) رونمایی کرد. این موتور ابعاد کوچکی دارد و به گفته سازنده، با هدف استفاده در ابرخودروهای برقی توسعه یافته است. تولید چنین موتوری توسط یاماها اهمیت زیادی دارد، چرا که این شرکت ژاپنی را در زمره سازندگان برتر قطعات خودروهای الکتریکی قرار می‌دهد.

مثل پورشه تایکان، موتور جدید یاماها با ولتاژ ۸۰۰ سازگاری دارد. این شرکت روی اندازه کوچک و فضای کمی که این موتور اشغال می‌کند، مانور زیادی داده و طراحی آن را از مزایای اصلی می‌داند.

یاماها
ویژگی ابعاد کوچک این موتور، به لطف قرار دادن اجزا و اینورتر درون یک ماژول واحد حاصل شده است

یاماها جذب همکاری برای توسعه موتورهای برقی را از سال گذشته آغاز کرده، البته این همکاری صرفا به موتورهایی که قدرت کمتری دارند (بین ۳۵ الی ۲۰۰ کیلووات/ معادل ۴۶ الی ۲۶۸ اسب بخار) محدود بوده و نمونه ۴۷۰ اسب بخاری به تنهایی توسط کمپانی ژاپنی ساخته شده است.

در حال حاضر بسیاری از خودروسازان بزرگ، سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی در زمینه مدل‌های الکتریکی انجام داده‌اند. شتاب برقی‌سازی و تولید خودروهای جدید با پیشرانه‌های الکتریکی آنقدر بالا است که به احتمال زیاد برخی از رقبا به اصطلاح کم خواهند آورد. اینجاست که موتور ساخت یاماها مفید واقع شده و می‌تواند توسط سایر شرکت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

حتما می‌دانید یاماها بیشتر با موتورسیکلت‌های جذابش شناخته می‌شود، ولی این شرکت خوشنام سالهاست که به تولید قطعات خودرویی برای سایر برندها مشغول است

یاماها اولین شرکتی نیست که برای سایر خودروسازان قطعه تامین می‌کند. همین چندی پیش بود که فولکس واگن و فورد به توافق رسیدند پلتفرم موسوم به MEB از سوی طرف آلمانی در اختیار طرف دیگر قرارداد گذاشته شود. آئودی و پورشه هم اعلام کرده‌اند سایر کمپانی‌ها با خرید مجوزهای لازم می‌توانند از پلتفرم PPE استفاده کنند.

گفتنی است همانند گیربکس و برخی قطعات دیگر، خرید برخی اجزا از شرکت‌های ثالث برای خودروسازان ارزان‌تر تمام می‌شود. از این رو احتمال اینکه موتور ساخت یاماها با استقبال روبرو شود، زیاد است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato