فولکس واگن ID 6 رسما معرفی شد: شاسی بلند برقی اختصاصی بازار چین

فولکس واگن ID 6 رسما معرفی شد: شاسی بلند برقی اختصاصی بازار چین

پیش از این تصاویری از فولکس واگن ID 6 به صورت غیر رسمی منتشر بود و از همان زمان شایعاتی پیرامون عرضه یک شاسی بلند برقی مخصوص بازار چین به گوش می‌رسید. حال به نظر می‌رسد تمامی این شایعات درست از آب درآمده و فولکس واگن سومین محصول تمام برقی خود از خانواده ID را عرضه خواهد کرد. این کراس اوور تازه به نام ID 6 قرار است تنها در بازار چین عرضه شود.

در حال حاضر هر سه محصول سری ID بر پایه پلت فرم MEB شرکت فولکس واگن است.

فولکس واگن ID 6 را در دو مدل مختلف تولید خواهد کرد. مدل اول با جوینت ونچر سایک خواهد بود که مدل کوپه مانند با نام ID 6 Corzz را تولید خواهد کرد و مدل بعدی نیز توسط جوینت ونچر فاو با نام ID 6 X خواهد بود.

در بخش قوای محرکه هر دو مدل مشابه هم هستند و امکان انتخاب بسته باتری با ظرفیت ۵۸kWh و ۷۷kWh وجود دارد. برد حرکتی نیز به ترتیب برابر با ۴۳۶ و ۵۸۷ کیلومتر است.

مدل پایه از یک موتور برقی بر روی محور عقب بهره می‌برد که توانایی تولید ۱۷۷ تا ۲۰۱ اسب بخار قدرت را دارد. مدل مجهز به ۲ موتور الکتریکی توانایی تولید ۳۰۱ اسب بخار را دارد.

برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۶.۶ ثانیه زمان احتیاج دارد و حداکثر سرعت نیز برابر با ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

با طول برابر با ۴۸۷۶mm، در حدود ۳۰۰mm از مدل ID 4 طویل‌تر است. فاصله بین دو محور نیز برابر با ۲۹۶۵mm است و ارتفاع آن نیز برابر با ۱۶۸۰mm است. وزن ID 6 نیز برابر با ۲۲۸۰kg است و امکان انتخاب رینگ از ۱۹ تا ۲۱ اینچی وجود دارد.

همچنین سومین ردیف صندلی نیز برای این محصول در نظر گرفته شده‌است. سقف تمام شیشه پانورامیک نیز به صورت استاندارد بر روی این مدل قرار داده شده و برای استفاده از حالت سانروف باید هزینه اضافی پرداخت کنید.

در حال حاضر چین بزرگ ترین بازار شرکت فولکس واگن به حساب می‌آید و این مسئله شامل خودروهای برقی نیز می‌شود. در نتیجه فولکس واگن برنامه دارد تا ۸ مدل از سری محصولات ID در کشور چین عرضه کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato