هواوی با Seres SF5 رسما وارد صنعت خودروسازی شد

هواوی با Seres SF5 رسما وارد صنعت خودروسازی شد

فوریه امسال بود که شایعاتی از ورود احتمالی هوآوی به صنعت خودرو، شنیده شد. اکنون گزارش‌های جدیدی می‌گویند که این غول تکنولوژی در حال مذاکره با تعدادی از خودروسازان چینی برای ساخت خودرو الکتریکی است. به نظر می‌رسد که حداقل بخشی از این گزارش‌ها واقعی بوده باشند. در جریان نمایشگاه خودرو شانگهای 2021، هوآوی از اولین اتومبیل تحت برند خود، رونمایی کرد. خودرویی که Seres SF5 نام دارد و با شتاب ۴.۷ ثانیه در کلاس کراس اوورهای الکتریکی پیشرفته جای می‌گیرد.

این خودرو در فروشگاه‌های شاخص هوآوی در سراسر چین، به فروش گذاشته خواهد شد. البته که این خودرو به طور کامل توسط هوآوی طراحی نشده است و نسخه باز طراحی شده از کراس اوور SF5 به شمار می رود که دو سال پیش در همین نمایشگاه شانگهای، به نمایش در آمده بود.

خودرو هوآوی

هوآوی مدعی است که به کمپانی خودروسازی Seres در طراحی قوای محرک این خودرو، کمک کرده است. زیر کاپوت آن، یک پیشرانه 1.5 لیتری بنزینی و دو موتور الکتریکی وجود دارند که ترکیب آنها، 550 اسب بخار قدرت بیرون می‌دهد و شتاب صفر تا صد خودرو را به 4.7 ثانیه می‌رساند. اما آنچه مهم‌تر است، هوآوی قول داده که این خودرو پلاگین هیبرید، با هر بار شارژ، تا 180 کیلومتر مسافت می‌پیماید. احتمالا با پر بودن کامل باک سوخت و شارژ بودن باتری‌ها، حداکثر مسافت قابل پیمایش با این خودرو به 1,000 کیلومتر نیز می‌رسد.

خودرو هوآوی

نقش هوآوی در فضای کابین، بیشتر احساس می‌شود. جایی که یک نمایشگر بزرگ به سبک تبلت‌ها را می‌توان در اختیار داشت. این کمپانی می‌گوید که بر روی سیستم صوتی این کراس اوور، به طور ویژه کار کرده است. سیستمی که 11 یونیت صدا را در بر می‌گیرد تا صدایی در حد یک سالن اپرای کوچک برای شما، تامین کند. دیگر ویژگی جذاب SF5، قابلیت شارژ بیرونی است. به این معنا که می‌توان وسایل دیگر مانند اجاق گاز، سیستم‌های صوتی و تجهیزات کمپینگ را از طریق باتری‌های خودرو، به شکل جداگانه شارژ کرد.

ریچارد یو، مدیر اجرایی هوآوی، در باره این محصول می‌گوید: « این اتومبیل، اعلامیه‌ای جدید در صنعت الکترونیک و دنیای خودروهای پاک و انرژی‌های نو است. ما در آینده راه حل‌های هوشمندانه را برای کمک به داشتن حمل و نقل بهتر به خودروسازان، ارائه خواهیم داد. حتی به آنها کمک می‌کنیم که خودروهایشان را از طریق شبکه خرده فروشی ما در سراسر چین، به فروش برسانند.

در بازار بومی چین، هوآوی پیش‌تر هم سفارشاتی از SF5 را با قیمت پایه 246,800 یوآن چینی (حدودا 38,000 دلار آمریکا) دریافت کرده است. البته این قیمت برای نسخه 4WD آن بود و نسخه 2WD این کراس اوور را می‌توان با بهای 216,800 یوآن (33,361 دلار) خریداری کرد.

 

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.