دیوید بکهام در استارتاپ خودروهای کلاسیک برقی لوناز سرمایه‌گذاری کرد

دیوید بکهام در استارتاپ خودروهای کلاسیک برقی لوناز سرمایه‌گذاری کرد

دیوید بکهام ستاره سابق جهان فوتبال، در شرکت لوناز سرمایه‌گذاری کرد. این استارتاپ انگلستانی که در سال ۲۰۱۸ پایه‌گذاری شده، در زمینه بازسازی خودروهای کلاسیک و تجهیز آنها به پیشرانه‌های الکتریکی فعالیت می‌کند. آنطور که اعلام شده، دیوید بکهام ده درصد از سهام این استارتاپ را خریداری کرده است.

پیش از بکهام خانواده‌های Rueben وBarclay  نیز در کمپانی لوناز سرمایه‌گذاری کرده‌‎اند. پس از پیوستن این ستاره پرطرفدار به جمع سهامداران، لوناز از گسترش فعالیت‌ها و برنامه‌های خود خبر داده است. تجهیز خودروهای صنعتی و تجاری به پیشرانه‎‌های سبز بخشی از این برنامه‌ها را تشکیل می‌دهد.

گروه لوناز در واقع دارای سه زیرمجموعه است. این زیرمجموعه‌ها عبارتند از بخش طراحی (Lunaz Design)، بخش تکنولوژی (Lunaz Applied Technologies) و بخش پیشرانه (Lunaz Powertrain).

همانطور که قابل حدس است، بخش طراحی وظیفه تبدیل مدل‌های کلاسیک به مدل‌های جدید را بر عهده دارد. بخش تکنولوژی باید به مهندسی مجدد و ارتقای خودروهای تجاری بپردازد و بخش پیشرانه هم وظیفه توسعه پیشرانه برای خودروهای انتخابی و یا دیگر خودروسازان را عهده‌دار است.

اولین مرحله از استراتژی جدید لوناز، تبدیل و یا بازتولید کامیون‌ها و دیگر خودروهای سنگین است. به گفته این کمپانی تا سال ۲۰۳۰ و زمانی که موتورهای درون‌سوز از بازارهای اصلی حذف شوند، بیش از دو میلیارد خودروی بنزینی و دیزلی روی کره خاکی موجود خواهد بود. لوناز معتقد است با کمک بازتولید، ارتقا و برقی‌سازی این خودروها می‌توان از فرسوده شدن و آلایندگی بخش قابل توجهی از آنها پیشگیری کرد.

دیوید لورنز بنیانگذار و مدیرعامل شرکت لوناز هم افزوده با شیوه‌ای که این برند در پیش گرفته در هزینه‌های ناوگان‌ها صرفه‎‌جویی شده و اتلاف منابع در سیاست جهانی کربن‌زدایی کاهش می‌یابد.

بد نیست اشاره کنیم لوناز با بازسازی و تجهیز مدل‌هایی چون رولزرویس فانتوم، بنتلی کانتیننتال و رنجرور کلاسیک به شهرت رسیده است. با سیاستی که این کمپانی در راستای گسترش فعالیت‌ها اتخاد کرده، ۵۰۰ شغل جدید تا سال ۲۰۲۴ ایجاد خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato