ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اتحادیه اروپا رسما از آغاز تحقیقات ضدانحصار درباره بخش تبلیغات گوگل خبر داد

اتحادیه اروپا رسما تحقیقات جدیدی را آغاز کرده تا ببیند آیا گوگل غیرمنصفانه به فناوری‌های تبلیغاتی خود نسبت به رقبا برتری داده است یا نه. این تحقیقات همچنین قرار است در این باره بررسی کند ...

اتحادیه اروپا رسما تحقیقات جدیدی را آغاز کرده تا ببیند آیا گوگل غیرمنصفانه به فناوری‌های تبلیغاتی خود نسبت به رقبا برتری داده است یا نه. این تحقیقات همچنین قرار است در این باره بررسی کند که آیا گوگل دسترسی رقبای خود را به شکلی ناعادلانه به داده‌های در اختیارش محدود کرده یا خیر.

تحقیقات اتحادیه اروپا از آن جهت اهمیت دارد که بخش مرکزی کسب و کار تبلیغاتی گوگل را هدف قرار می‌دهد. رویترز می‌گوید این کسب و کار پارسال ۱۴۷ میلیارد دلار درآمد داشته است. «مارگرت وستاگر»، رئیس کمیسیون رقابت اروپا در خصوص این تحقیقات اظهار داشت:

«گوگل برای تبلیغات هدفمند اطلاعات گردآوری می‌کند، فضای تبلیغاتی می‌فروشد و به عنوان واسط تبلیغات آنلاین ظاهر می‌شود. بنابراین گوگل تقریبا در همه سطوح زنجیره تامین حوزه تبلیغات آنلاین حضور دارد. نگرانیم که گوگل شرایط رقابت برای سرویس‌های تبلیغاتی آنلاین رقیب را اصطلاحا در پشته‌ فناوریِ تبلیغات دشوار کرده باشد. همچنین قرار است سیاست‌های گوگل در زمینه ردیابی فعالیت‌های کاربران را بررسی کنیم تا مطمئن شویم که با قواعد رقابت منصفانه سازگارند.»

کمیسیون اروپا می‌گوید شماری از سازوکارهای تبلیغاتی گوگل را زیر نظر گرفته است. برای مثال، گوگل تبلیغ‌کنندگان را وادار می‌کند تا برای نمایش تبلیغات در یوتیوب از Ad Manager این شرکت استفاده کنند. به‌علاوه، این تحقیقات قرار است به مقوله کوکی‌های شخص ثالث گوگل و تغییرات آتی آیدی‌های تبلیغاتی اندروید بپردازد.

گوگل در واکنش به این خبر اعلام کرده که به شکلی سازنده با کمیسیون اروپا همکاری خواهد کرد: «هزاران کسب و کار اروپایی برای جذب مشتریان جدید و تبلیغ روزانه وب‌سایت‌های خود از محصولات تبلیغاتی ما استفاده می‌کنند. آن‌ها این ابزارها را برمی‌گزینند چون رقابتی و کارآمدند.»

گوگل می‌گوید بسیاری از تبلیغ‌کنندگان ممتاز از حداقل ۴ پلتفرم برای خرید تبلیغات استفاده می‌کنند. این شرکت مدعی است که فناوری‌های آن‌ها با ۷۰۰ پلتفرم تبلیغاتی و ۸۰ پلتفرم نشر رقیب سازگاری دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی