سرمایه‌گذاری ۲.۵ میلیارد تومانی اسمارت‌آپ در استارتاپ والتا

سرمایه‌گذاری ۲.۵ میلیارد تومانی اسمارت‌آپ در استارتاپ والتا

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر «اسمارت‌آپ ونچرز» از سرمایه‌گذاری 2.5 میلیارد تومانی در استارتاپ والتا خبر داد. والتا یک پلتفرم مدیریت ثروت و تسهیلات است که ابزارهای پرداخت آنلاین و خرید اعتباری را در کنار امکان سرمایه گذاری در یک سرویس فراهم کرده و به کاربران امکان می‌دهد به واسطه تأمین مالی لیزینگ‌ها، درفضای مجازی به‌ صورت اقساطی خرید کنند.

«وحیدرضا سلیمانی» مدیرعامل اسمارت‌آپ دلایل سرمایه‌گذاری روی کسب و کار والتا را این گونه بیان کرد: «بازار وام‌دهی خرد در دنیا یکی از بازارهایی است که محل تولد تعداد زیادی استارتاپ یونیکورن بوده، زیرا استارتاپ‌های این حوزه مستقیما در بالاتر رفتن تقاضا در بازارهای مختلف و رونق اقتصادی تاثیرگذار هستند و از طرف دیگر با توجه به نرخ بالای تورم و کاهش قدرت خرید، این نیاز در ایران به شدت احساس می‌شود.»

والتا

سلیمانی ادامه داد: «اسمارت‌آپ در کنار تجربه‌‌ی سرمایه‌گذاری قبلی در این حوزه و شناخت جذابیت‌های این بازار و با توجه به دانش، تجربه و کارهای انجام شده و دیدگاه بلندپروازانه‌ی تیم والتا، علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این کسب و کار شد. لازم به ذکر است که اسمارتاپ در روند سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و برنامه‌ی توسعه کسب و کار خود،‌ در حوزه خدمات مالی و تأمین سرمایه و سرویس‌های مرتبط با آن تمرکز ویژه‌ای دارد و با دقت این بازارها را رصد می‌کند.»

تیم والتا کار خود را به طور رسمی از سال 99 آغاز کرد و با همراهی یک سرمایه‌گذار فرشته، مراحل اولیه خود را پشت سر گذاشت. اما با شروع یک سال و نیم از فعالیت برای توسعه و رشد بیشتر، به سرمایه‌گذاری احتیاج پیدا کرد و در همین راستا با اسمارت‌آپ به توافق رسید.

اعضای والتا می‌گویند اسمارت‌آپ به دلیل ساختار حرفه‌ای و تجارب اعضای آن در راه اندازی کسب و کارهای شخصی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب سرمایه‌ی والتا بوده است. البته این شرکت در ادامه فعالیت خود به سرمایه‌گذاری‌های بیشتری هم نیاز دارد که در این زمینه، تجربیات اسمارت‌آپ می‌تواند به کمک‌شان بیاید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.