نسخه چینی تیک تاک دسترسی روزانه نوجوانان را به ۴۰ دقیقه محدود می‌کند

نسخه چینی تیک تاک دسترسی روزانه نوجوانان را به ۴۰ دقیقه محدود می‌کند

نسخه چینی اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدیوهای کوتاه تیک تاک که با نام «Douyin» شناخته می‌شود، همه کاربران نوجوان خود را به حالت جدیدی به نام «Youth Mode» منتقل و مدت مجاز استفاده روزانه از این اپلیکیشن را به ۴۰ دقیقه محدود کرده است.

شرکت بایت‌دنس امروز در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد که حالت Youth Mode مطابق با قوانین جدید دولت چین مبنی بر محدودسازی دسترسی نوجوانان به بازی‌های ویدیویی طراحی شده است. بر این اساس، افراد با سن کمتر از ۱۴ سال می‌توانند در بازه زمانی ۶ صبح تا ۱۰ شب فقط ۴۰ دقیقه از این اپلیکیشن استفاده کنند و قابلیت اشتراک‌گذاری ویدیو نخواهند داشت.

این قانون برای کاربرانی اجرا می‌شود که با نام واقعی‌شان احراز هویت شده‌اند و سن‌شان کمتر از ۱۴ سال است. بایت‌دنس از والدین خواسته تا به بچه‌ها در تکمیل فرآیند احراز هویت نام‌شان کمک و در صورت دریافت اعلان در برنامه حالت Youth Mode را فعال کنند.

بایت‌دنس می‌گوید محتواهایی که در این حالت برای کاربران نوجوان در دسترس قرار می‌گیرد صرفا شامل محتواهای آموزشی از جمله آزمایش‌های جذاب علمی، نمایش موزه‌ها و گالری‌ها، چشم‌اندازهای زیبای چین، توضیح وقایع تاریخی و نظایر آن خواهد بود.

دولت چین در چند وقت اخیر تمرکز خود را بر کاهش زمان حضور آنلاین نوجوانان گذاشته است. «سازمان ملی مطبوعات و نشریات چین» ماه گذشته میلادی از مقررات جدیدی پرده برداشت که دسترسی شهروندان کوچک‌تر از ۱۸ سال به بازی‌های آنلاین در روزهای هفته، جمعه‌ها و تعطیلات را محدود می‌کرد.

چین به شرکت‌های بازی‌سازی و پلتفرم‌های آنلاین مثل Douyin دستور داده که کاربران را به استفاده از نام واقعی مجاب کنند. در این فرآیند باید از شماره تلفن و سایر روش‌های احراز هویت استفاده شود تا کاربران امکان دسترسی به بازی‌های آنلاین را پیدا کنند.

تیک تاک پیش‌تر در اواخر مرداد محدودیت‌هایی را برای کاربران نوجوان خود اعمال کرده بود تا افراد با سن کمتر از ۱۵ سال نتوانند دیرتر از ۹ شب و افراد کم‌ سن‌تر از ۱۷ سال نتوانند از ۱۰ شب به بعد از این اپلیکیشن استفاده کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato