سهم سامسونگ در بازار سنسور دوربین گوشی‌های هوشمند کاهش پیدا کرد

سهم سامسونگ در بازار سنسور دوربین گوشی‌های هوشمند کاهش پیدا کرد

سامسونگ علاوه بر ساخت گوشی هوشمند، یکی از تامین‌کنندگان بزرگ قطعات آن‌ها هم به شمار می‌رود. این فهرست شامل باتری، صفحه نمایش، چیپست، رم، سنسورهای دوربین و موارد دیگر است. کسب و کار مربوط به قطعات بخش بزرگی از درآمد غول کره‌ای را شامل می‌شود، اما براساس گزارشی جدید، درآمد بخش سنسورهای تصویربرداری این کمپانی کاهش یافته است.

انتظار می‌رود به لطف بخش نیمه‌هادی‌ها، سامسونگ در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ یکی از پرسودترین دوره‌ها را داشته باشد. با این حال فروش سنسورهای تصویر مانند گذشته نبوده و باید دید در گزارش سالانه چه اختلافی نسبت به سال گذشته دارد.

گزارشی از شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics نشان می‌دهد سامسونگ در نیمه اول ۲۰۲۱ رتبه دوم خود در بازار حسگرهای تصویری را حفظ کرده، اما با وجود حفظ رتبه دوم، سهم شرکت کره‌ای در بازار با کاهش روبرو بوده. در شش ماه اول امسال سامسونگ با اختصاص سهم ۲۵ درصدی از بازار سنسورهای تصویری کاهش ۷ درصدی سهم را تجربه کرده. سال گذشته و در دوره مشابه این عدد ۳۲ درصد بود. همه این اتفاقات در حالی رخ داده که سهم بازار سنسورهای تصویری رشد ۱۰ درصدی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را تجربه کرده است.

شیائومی

سونی با اختصاص ۴۲ درصد از این بخش دست نیافتنی به نظر می‌رسد. اما سونی هم در مقایسه با مدت مشابه و سهم ۴۴ درصد، شاهد کاهش فروش بوده‌. شرکت OmniVision با افزایش فروش روبرو شده و سهم آن به ۱۳ درصد افزایش داشته است و اکنون در رتبه سوم قرار دارد.

کمپانی OmniVision در نیمه اول سال ۲۰۲۰ توانسته بود سهم ۹ درصدی را تجربه کند. سامسونگ به تازگی حسگرهای تصویری جدیدی را معرفی کرده که سال آینده آن‌ها را روی گوشی‌های هوشمند خواهیم دید. جدیدترین سنسور تصویر کره‌ای‌ها ۲۰۰ مگاپیکسلی است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato