وداع موتورهای قدرتمند با بازار؛ کاهش عرضه آئودی R8 با موتور V10

وداع موتورهای قدرتمند با بازار؛ کاهش عرضه آئودی R8 با موتور V10

استاندارد آلایندگی و صوتی کشورها رو به روز سخت گیرانه‌تر می‌شود و به طور قابل توجهی در حال از بین بردن بازار خودروهای اسپرت و قدرتمند است. شرکت آئودی به طور رسمی اعلام کرده است که دیگر آئودی R8 مجهز به موتور V10 را در کشور استرالیا عرضه نخواهد کرد. دلیل اصلی نیز سختگیری های بی پایان قانون گذاران در استرالیا اعلام شده است و با توجه به محدود بودن فروش این خودرو آئودی قید عرضه این سوپر اسپرت را زده است.

آئودی R8 در سال ۲۰۰۶ با هدف رقابت با پورشه ۹۱۱ و محصولات شرکت فراری وارد بازار شد.

در ابتدا R8 تنها با موتور V8 به بازار عرضه می‌شد اما پس از مدتی موتور V10 با حجم ۵.۲ لیتر توسط آئودی در این مدل استفاده شد. نسل دوم این سوپر خودرو که اشتراکات فنی زیادی با لامبورگینی هوراکان دارد در سال ۲۰۱۵ میلادی روانه بازار شد.

audi-r8-generations-drag-race-main-image

این موتور در مدل پایه توانایی تولید ۵۶۲ اسب بخار قدرت و در مدل Plus توانایی تولید ۶۱۲ اسب بخار را دارد و از یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه با کد DL800 بهره می‌برد. این گیربکس نیرو را به هر چهارچرخ ارسال می‌کند.

در حال حاضر بزرگترین بازار آئودی R8 در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی است و بازار استرالیا به قدری بزرگ نبوده که آئودی را راضی به ادامه عرضه این محصول در این کشور کند.

در حال حاضر محصولات E-tron شرکت آئودی به صورت کاملا برقی در حال عرضه هستند و در آینده نه چندان دوری جایگزین تمامی محصولات احتراق داخلی این شرکت خواهند شد به گونه‌ای که آئودی رسما اعلام کرده بود که دیگر به توسعه موتورهای احتراق داخلی نخواهد پرداخت.

آئودی یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید موتورهای دیزلی نیز به شمار می‌رود اما به علت تقلب زیست محیطی شرکت مادر آن یعنی فولکس واگن دیگر عملکرد درخشان گذشته خود را ندارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato