ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیاهکلی
تکنولوژی

سخنگوی کمیسیون مشترک: حضور اکثریت نمایندگان موافق طرح صیانت در کمیسیون درست نیست

سخنگوی کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی با بیان اینکه هدف این طرح، قانون‌نویسی بهتر برای فضای مجازی است، اعتقاد دارد ورود به فضای مجازی هزینه‌ها را کاهش خواهد ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۱

سخنگوی کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی با بیان اینکه هدف این طرح، قانون‌نویسی بهتر برای فضای مجازی است، اعتقاد دارد ورود به فضای مجازی هزینه‌ها را کاهش خواهد داد و سبب افزایش کیفیت و سرعت بهره وری می‌شود.

«لطف الله سیاهکلی» در گفتگو با ایرنا به آغاز بررسی طرح صیانت در کمیسیون مشترک اشاره کرد و گفت:

«هنوز کلیات طرح در کمیسیون مشترک به تصویب نرسیده است و با تصویب کلیات، مفاد تایید شده اطلاع رسانی خواهد شد. این طرح بسیار حساس و تخصصی است و شرایط محیط هم به واسطه گره خوردن با تکنولوژی به طور مدام در حال تغییر است و باید در فرایند بررسی این طرح هوشمندی زیادی به کار گرفت.»

او در ادامه حساسیت زیاد این طرح را دلیل هشتاد و پنجی شدن آن عنوان کرد و اظهار داشت طرح صیانت بخش کوچکی از فضای مجازی را در نظر می‌گیرد: «امیدواریم دولت لایحه‌ای دراین باره ارائه دهد تا فضای مجازی قانونمند شده و مردم بتوانند با خیال راحت در فضای مجازی زندگی کنند و حق و حقوقی از آنها را ضایع نشود.»

اهداف طرح صیانت

سیاهکلی، بهبود فضای کسب و کار در کشور را یکی از مهمترین اهداف طرح صیانت دانست و گفت:

«این طرح باید کاری کند که کسب و کارها در فضای مجازی رونق بگیرد. در غیر این صورت از اهداف خود دور می‌شود. البته کرونا سبب شد که کسب و کارها زودتر از زمان مورد نظر وارد فضای مجازی شود. حدود 10 سال پیش تاکید ما بر این بود که باید بخشی از کسب و کارها باید وارد فضای مجازی شود چرا که اگر وارد فضای مجازی نشویم، هم هزینه‌ها افزایش خواهد یافت و هم کیفیت کار پایین خواهد آمد.»

سخنگوی کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی با تاکید بر اینکه ورود به فضای مجازی هزینه‌ها را کاهش خواهد داد و سبب افزایش کیفیت و سرعت بهره وری می‌شود، افزود: «پیش از این نیز برنامه کلان کشور استفاده از فضای مجازی بود ولی شرایط کرونایی سبب شد مردم زودتر از زمان مورد نظر وارد فضای مجازی شوند و عملا شرایط جدیدی را برای کسب و کارهای کشور رقم بزنند.»

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف این طرح، ورود به قانون نویسی بهتر در فضای مجازی است، ابراز امیدواری کرد این طرح با نگاه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خواست و نیاز مردم را برآورده کند.

رد شایعات پیرامون طرح صیانت

در حالی که به نظر می‌رسد افراد حاضر در کمیسیون مشترک، بیشتر موافقان طرح صیانت هستند، سیاهکلی این موضوع را رد کرده و گفت: «با این مطلب موافق نیستم چرا که اعضای کمیسیون مشترک توسط اعضای کمیسیون‌های مربوط به خود انتخاب شدند.»

او همچنین به گمانه‌زنی‌ها درباره اضافه شدن چند نفر دیگر به اعضای کمیسیون مشترک اشاره و آن را رد کرد، زیرا در حال حاضر 23 نفر در کمیسیون مشترک حضور دارند و ظرفیت این کمیسیون تکمیل شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی