انویدیا احتمالا در فصل دوم ۲۰۲۲ کارت گرافیک جی‌فورس RTX 3050 را معرفی می‌کند

انویدیا احتمالا در فصل دوم ۲۰۲۲ کارت گرافیک جی‌فورس RTX 3050 را معرفی می‌کند

ظاهرا انویدیا خودش را برای معرفی یک کارت گرافیک پایین‌رده با معماری Ampere آماده می‌کند که جی‌فورس RTX 3050 نام دارد و احتمالا اواسط ۲۰۲۲ از راه می‌رسد. به نظر می‌رسد این محصول می‌تواند با کارت گرافیک اقتصادی Navi 24 شرکت AMD و همچنین کارت‌های گرافیک اینتل رقابت کند.

طبق گزارشی جدید، این کارت گرافیک جدید مبتنی بر پردازشگر گرافیکی Ampere GA106 خواهد بود که با گزارش‌های قبلی تفاوت دارد. در گزارش‌های قبلی گفته شده بود که این کارت گرافیک در مدل‌های Ti و استاندارد از راه می‌رسد که به ترتیب مبتنی بر پردازشگر گرافیکی GA106 و GA107 خواهد بود، اما ظاهرا مدل استاندارد هم با پیکربندی GA106 از راه می‌رسد. بنابراین با عملکرد بالایی روبه‌رو خواهیم شد.

گفته می‌شود پردازشگر گرافیکی GA106-150 از ۳۰۷۲ هسته کودا در 24 واحد SM‌ بهره می‌برد و حداکثر 8 گیگابایت حافظه اختصاصی GDDR6 خواهد داشت که یک مزیت بزرگ نسبت به کارت گرافیک پایه AMD به حساب می‌آید. انتظار می‌رود کارت گرافیک جی‌فورس RTX 3050 سریع‌تر از GTX 1660 SUPER باشد، با این حال عملکرد پایین‌تری نسبت به نمونه ۱۲ گیگابایتی RTX 2060 داشته باشد؛ کارت گرافیکی که در هفته‌های آینده از راه می‌رسد.

این کارت گرافیک اقتصادی انویدیا در بازار باید با کارت‌های گرافیک رادئون RX 6500 و RX 6400 و همچنین اینتل DG2-128 رقابت کند. البته در حالی گزارش امروز از عرضه کارت گرافیک جدید انویدیا در میانه سال آینده میلادی خبر می‌دهد که انتظار داریم تا سال ۲۰۲۳ همچنان بازار دچار کمبود تراشه باشد.

البته انویدیا تنها روی این کارت گرافیک کار نمی‌کند و می‌خواهد نسخه تازه RTX 2060 را هم روانه بازار کند. این محصول که از ۱۲ گیگابایت حافظه اختصاصی بهره می‌برد، در هفته‌های آینده از راه می‌رسد و بخشی از خریداران را جذب می‌کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato