فایننشال تایمز: رگولاتور بریتانیا خرید Giphy توسط فیسبوک را لغو می‌کند

فایننشال تایمز: رگولاتور بریتانیا خرید Giphy توسط فیسبوک را لغو می‌کند

ظاهرا رگولاتور رقابت در بریتانیا قرار است مانع از خرید پلتفرم تصاویر متحرک Giphy توسط متا یا فیسبوک سابق شود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، نخستین باری خواهد بود که این سازمان معامله تکمیل‌شده دو شرکت بزرگ فناوری را لغو و معکوس می‌کند.

به گزارش فایننشال تایمز، منابع آگاه می‌گویند سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) احتمالا برای اولین بار می‌خواهد جلوی تکمیل قرارداد خرید Giphy توسط متا را بگیرد. با این حال فعلا اطلاعات بیشتری درباره این اتفاق در دسترس نیست و متا و سازمان رقابت بریتانیا به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این باره واکنشی نشان نداده‌اند.

مطلب پیشنهادی:اینستاگرام با استیکر Add Yours، برای اولین بار مشارکت عمومی در استوری‌ها را ممکن کرد اینستاگرام با استیکر Add Yours، برای اولین بار مشارکت عمومی در استوری‌ها را ممکن کرد

فیسبوک اردیبهشت پارسال از خرید Giphy با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار خبر داد. این پلتفرم قرار بود با شبکه اجتماعی اینستاگرام ادغام شود ولی رگولاتورها از همان ابتدا به دنبال لغو این قرارداد بودند. فیسبوک می‌خواست علاوه بر اینستاگرام، Giphy را در دیگر اپلیکیشن‌های خود ادغام کند.

سازمان رقابت بریتانیا تابستان پارسال تحقیق درباره خرید بزرگ‌ترین پلتفرم ارائه‌دهنده تصاویر متحرک به شبکه‌های اجتماعی را آغاز کرد. این سازمان در ماه اوت در حکمی اعلام کرد که فیسبوک باید برای حفظ برابری رقابت در بازار Giphy را بفروشد. با این حال، قرار بود که تصمیم نهایی تا تاریخ ۱ دسامبر (۱۰ آذر) اعلام شود.

بریتانیا مدعی است که خرید Giphy می‌تواند دسترسی رقبای فیسبوک از جمله تیک تاک و اسنپ‌چت را به تصاویر متحرک محدود کند و نسبت به آن‌ها اهرم فشار ایجاد کند. در نتیجه، فیسبوک در بازار سلطه خواهد داشت و شرایط رقابت دیگر منصفانه نخواهد بود.

مطلب پیشنهادی:۸ شرکت بزرگ که مانند فیسبوک استراتژی تغییر نام برند را در پیش گرفتند ۸ شرکت بزرگ که مانند فیسبوک استراتژی تغییر نام برند را در پیش گرفتند

بریتانیا اواخر مهر ماه سال جاری فیسبوک را به خاطر نقض قوانین رقابت در خرید Giphy حدود ۷۰ میلیون دلار جریمه کرد. سازمان رقابت و بازار مدعی بود که این شرکت به صورت مداوم هشدارهای رگولاتوری را نادیده گرفته و سیاست‌های ضدرقابتی خود را اجرایی کرده است.

حالا باید منتظر انتشار بیانیه رسمی سازمان رقابت بریتانیا و البته واکنش متا باشیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato