ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

هیات عالی نظارت از برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای اینترتی خبر داد

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برگزاری انتخابات اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی، تصمیم نهایی جلسه هیات عالی نظارت مرکز امور اصناف و بازرگانان است از برگزاری انتخابات این اتحادیه بر اساس روال قانونی ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۲

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه برگزاری انتخابات اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی، تصمیم نهایی جلسه هیات عالی نظارت مرکز امور اصناف و بازرگانان است از برگزاری انتخابات این اتحادیه بر اساس روال قانونی در فرصت مناسب خبر داد.

سعید ممبینی، با اشاره به برگزاری نشست ویژه هیات عالی نظارت گفت: «بر اساس تصمیم هیات عالی، مقرر شد انتخابات این اتحادیه نیز بر اساس روال قانونی در فرصت مناسب برگزار شود.»

او با توضیح درباره زمان و دیگر شرایط برگزاری این انتخابات نیز گفت: «زمان دقیق برگزاری انتخابات را دبیرخانه هیأت عالی نظارت مطابق دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت بر اساس روال قانونی و با هماهنگی اعلام می کند و بر اساس آن شرایط برگزاری انتخابات معین خواهد شد.»

روند برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، چند روز پیش از برگزاری این انتخابات در اردیبهشت ماه امسال لغو شده بود.

ادامه انتخاباتی با حواشی از وزارت صمت تا مجلس

این انتخابات که قرار بود 19 اردیبهشت ماه برگزار شود، بنابر اعلام دبیرخانه هیات عالی نظارت در نیمه اردیبهشت ماه لغو شد و علت لغو انتخابات، دستور وزیر صمت مبنی بر تفکیک این اتحادیه اعلام شد. تفکیکی که اعضای اتحادیه و اتاق اصناف، در همان زمان مخالفت خود را با آن اعلام کردند.

لغو این انتخابات به بهانه تفکیک اتحادیه در شرایطی اعلام شده بود که برخی از فعالان این حوزه نسبت به روند برگزاری بی‌‌سروصدای آن انتقاد کرده بودند و خواستار شفافیت بیشتر بودند. هرچند این رویکرد هم از طرف هیات مدیره اتحادیه غیرواقع اعلام شد.

نکته جالب توجه درباره توقف این انتخابات در آستانه برگزاری آن البته این بود که این تصمیم را وزارت صمت چند روز بعد از درخواست توقف انتخابات از طرف رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس اعلام کرد.

مجتبی توانگر در نامه‌ای به وزیر صمت، از او خواست تا انتخابات اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی به دلیل تخلفات و همچنین عدم صلاحیت برخی شرکت‌کنندگان متوقف شود.

حالا باید دید بعد از گذشت تقریبا یک ماه از همه این حواشی و در پی اعلام هیات عالی نظارت ادامه روند برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی بر چه اساسی خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی