ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

Klarna
کسب و کار

سقوطی عجیب؛ ارزش استارتاپ فین‌تک سوئدی Klarna از 45 به 6.5 میلیارد دلار رسید

شرکت سوئدی Klarna ظاهرا در شرف عقد قراردادی برای یک جذب سرمایه جدید است. این شرکت احتمالا 650 میلیون دلار سرمایه جذب خواهد کرد اما ارزش آن از ماه ژوئن 2021 تقریبا یک هفتم شده ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۲ تیر ۱۴۰۱ | ۱۸:۰۰

شرکت سوئدی Klarna ظاهرا در شرف عقد قراردادی برای یک جذب سرمایه جدید است. این شرکت احتمالا 650 میلیون دلار سرمایه جذب خواهد کرد اما ارزش آن از ماه ژوئن 2021 تقریبا یک هفتم شده و به 6.5 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش فایننشال تایمز، منابع ناشناس می‌گویند Klarna در حال مذاکره برای جذب مقداری سرمایه جدید است. این سرمایه‌ها توسط سرمایه‌گذاران فعلی این شرکت به رهبری Sequoia Capital تزریق خواهند شد. اگرچه این قرارداد هنوز نهایی نشده، اما امضای آن نشان‌دهنده افت چشمگیر ارزش Klarna خواهد بود.

این شرکت پارسال با ارزش‌گذاری 45.6 میلیارد دلاری توانست 639 میلیون دلار از چند سرمایه‌گذار از جمله سافت‌بانک پول بگیرد. ولی حالا گفته شده که ارزش شرکت به 6.5 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است. Klarna از چند وقت پیش در تلاش است تا جای پای خود را در بازار آمریکا محکم و با شرکت‌هایی مثل Affirm رقابت کند.

Klarna

Klarna پیرو وضعیت نابسامان صنعت خرید اقساطی بوده است

این کمپانی که خدمات خرید اقساطی ارائه می‌کند، حدود یک ماه پیش گفته بود که در سال گذشته مشتریان آمریکایی آن‌ها بیش از 65 درصد بیشتر شده و حالا بیش از 25 میلیون مصرف‌کننده دارد. با این حال، وضعیت نزولی بازار سرویس‌های خرید قسطی باعث شده این شرکت هم بخش زیادی از ارزش خود را از دست بدهد و حالا با ارزش‌گذاری بسیار کمتری به دنبال جذب سرمایه برود.

Klarna با این ارزش‌گذاری به پایین‌ترین سطح خود از ماه اوت سال 2019 رسیده؛ زمانی که گفته می‌شد ارزش شرکت 5.5 میلیارد دلار است. این شرکت در ماه مه امسال نیز سعی در جذب سرمایه داشت، اما با ارزش‌گذاری 25 میلیارد دلاری نتوانست توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند.

شرکت Klarna در سال 2005 تاسیس شد و یکی از پیشگامان صنعت سرویس‌های خرید اقساطی بود. این سرویس‌ها به کاربر اجازه می‌دهند در لحظه خریدهای خود را انجام دهند اما هزینه را در تاریخی در آینده به‌صورت کامل یا قسطی پرداخت کنند. این شرکت اخیرا 10 درصد از نیروهای خود را تعدیل کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی