ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر بلو
تکنولوژی

ایلان ماسک: تا زمان اطمینان از توقف جعل هویت‌ها، خبری از عرضه مجدد توییتر بلو نخواهد بود

سرویس توییتر بلو که قرار بود از 8 آذرماه دوباره در اختیار کاربران قرار بگیرد، حالا به گفته ایلان ماسک، تاریخ انتشار مشخصی ندارد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۳

ایلان ماسک چند روز پیش از راه‌اندازی مجدد سرویس توییتر بلو در تاریخ 29 نوامبر (8 آذرماه) خبر داد، اما حالا مالک جدید توییتر به کارمندان این شبکه اجتماعی گفته که سرویس بلو فعلاً ارائه نمی‌شود.

سرویس توییتر بلو که یکی از امیدهای ایلان ماسک برای کسب درآمد به حساب می‌آید، در زمان عرضه اولیه دردسرهای زیادی به‌پا کرد و توییتر مجبور به قطع ثبت‌نام‌های جدید شد. در حالی که منتظر بودیم طی چند روز آینده این سرویس 8 دلاری در اختیار کاربران قرار بگیرد، ایلان ماسک هنوز درباره ارائه مجدد آن در تاریخ 8 آذرماه مطمئن نیست.

عرضه توییتر بلو پس از اطمینان از توقف جعل هویت

ایلان ماسک در توییتی گفته است تا زمانی که مشکل جعل هویت برطرف نشود، خبری از انتشار مجدد سرویس توییتر بلو نخواهد بود:

«تا زمانی که اطمینان بالایی از توقف جعل هویت وجود نداشته باشد، سرویس توییتر بلو منتشر نخواهد شد. احتمالاً از رنگ‌های مختلفی برای سازمان‌ها و اشخاص استفاده خواهیم کرد.»

ایلان ماسک توییتر بلو

ایلان ماسک در کنار این توییت، به کارمندان گفته که زمان راه‌اندازی مجدد این سرویس مشخص نیست: «شاید آن را هفته آینده ارائه کنیم و شاید هم دست به چنین کاری نزنیم. با این حال تا زمانی که مطمئن نشویم می‌توانیم با جعل هویت‌های مهم مقابله کنیم، خبری از عرضه توییتر بلو نخواهد بود.»

ثروتمندترین فرد دنیا با تصاحب توییتر، دست به تغییرات بزرگی در این شبکه اجتماعی زد؛ از اخراج شمار بالایی از کاربران گرفته تا راه‌اندازی سرویس توییتر بلو جدید. سرویس جدید توییتر در ازای دریافت ماهانه 8 دلار هزینه، به کاربران تیک آبی می‌دهد؛ قابلیتی که در گذشته نشان‌دهنده رسمی بودن یک حساب بود.

در حالی که کارکنان توییتر درباره راه‌اندازی این سرویس به ایلان ماسک هشدار داده بودند، مالک جدید توجهی به آن‌ها نکرد. همین بی‌توجهی دردسرهای زیادی هم برای توییتر و هم شرکت‌ها و اشخاص مهم به‌وجود آورد. اما حالا ظاهراً ماسک نمی‌خواهد دوباره ریسک کند و تا زمانی که از عملکرد توییتر بلو مطمئن نشود، دوباره آن را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی